logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Mini wieża SONY MHC-2700] Brak dźwięku, zasilanie sprawne.

winuser2 12 Cze 2011 17:38 2877 1
REKLAMA
  • #1 9603843
    winuser2
    Poziom 17  
    Posty: 377
    Pomógł: 19
    Ocena: 14
    Dostałem ostatnio uszkodzoną mini wieżę z firmy "Sony", model MHC-2700. Właściciel powiedział że pomylił taśmy połączeniowe i podłączył zamiast magnetofonu, tuner FM. Wszystkie komponenty z której składa się wieża są zasilane ze wzmacniacza poprzez te taśmy. Domyślam się więc że pewnie każde z tych urządzeń (magnetofon, tuner, CD) są zasilane innym napięciem, ze wspólnego transformatora we wzmacniaczu zintegrowanym.

    Po włączeniu zasilania na wyświetlaczu wzmacniacza zapalone są wszystkie możliwe symbole. Urządzenie nie reaguje na żadne przyciski a reszta urządzeń nie wykazuje oznaki życia. W głośnikach również cisza. We wnętrzu wzmacniacza znajduje się sporo elektroniki cyfrowej. Sprawdziłem bezpieczniki i są dobre, nie widać również nigdzie żadnych nadpaleń na płytkach etc.

    Macie jakieś pomysły przyczyny takiego stanu rzeczy ? Dodam że wzmacniacz zbudowano w oparciu o układ STK-4142 II.
  • REKLAMA
  • #2 9604463
    djlj24
    Spec od car audio
    Posty: 13533
    Pomógł: 1104
    Ocena: 1323
    Skoro wyświetlają się wszystkie symbole na wyświetlaczu to podejrzane są okolice procesora.
REKLAMA