Dostałem ostatnio uszkodzoną mini wieżę z firmy "Sony", model MHC-2700. Właściciel powiedział że pomylił taśmy połączeniowe i podłączył zamiast magnetofonu, tuner FM. Wszystkie komponenty z której składa się wieża są zasilane ze wzmacniacza poprzez te taśmy. Domyślam się więc że pewnie każde z tych urządzeń (magnetofon, tuner, CD) są zasilane innym napięciem, ze wspólnego transformatora we wzmacniaczu zintegrowanym.
Po włączeniu zasilania na wyświetlaczu wzmacniacza zapalone są wszystkie możliwe symbole. Urządzenie nie reaguje na żadne przyciski a reszta urządzeń nie wykazuje oznaki życia. W głośnikach również cisza. We wnętrzu wzmacniacza znajduje się sporo elektroniki cyfrowej. Sprawdziłem bezpieczniki i są dobre, nie widać również nigdzie żadnych nadpaleń na płytkach etc.
Macie jakieś pomysły przyczyny takiego stanu rzeczy ? Dodam że wzmacniacz zbudowano w oparciu o układ STK-4142 II.
Po włączeniu zasilania na wyświetlaczu wzmacniacza zapalone są wszystkie możliwe symbole. Urządzenie nie reaguje na żadne przyciski a reszta urządzeń nie wykazuje oznaki życia. W głośnikach również cisza. We wnętrzu wzmacniacza znajduje się sporo elektroniki cyfrowej. Sprawdziłem bezpieczniki i są dobre, nie widać również nigdzie żadnych nadpaleń na płytkach etc.
Macie jakieś pomysły przyczyny takiego stanu rzeczy ? Dodam że wzmacniacz zbudowano w oparciu o układ STK-4142 II.