Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Benq w600 - białe i czerne kropki na ekranie.

wojtaszko 14 Jun 2011 02:03 11819 5
    wojtaszko
    Level 2  
    Niecały rok temu kupiłem projektor benq w600. Po paru miesiącach pojawiły się pierwsze problemy - na ekranie pojawiła się biała kropka, która bez przerwy mrugała. Po paru godzinach użytkowania przestała mrugać i zaczęła cały czas świecić na biało. Od tego momentu pojawiało się ich coraz więcej, niektóre, pojedyncze piksele mrugają lub świecą na biało bądź w ogóle nie świecą i pojawiają się czarne kropki. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czym to jest spowodowane? Czy to wina lampy (dodam, że jej zużycie podane przez producenta to 3000h, a moja świeci dopiero niecały 1000h), czy też spowodowane jest to innym uszkodzeniem?
    Projektor jest w technologii DLP.
    Oprócz tego w dolnej części ekranu pojawiła się jaśniejsza plama widoczna tylko na czarnym kolorze lecz nie jest ona zbyt uciążliwa.
    Będę bardzo wdzięczny jeżeli powie mi ktoś co jest uszkodzone i co trzeba wymienić bądź naprawić.
    Jakant
    Level 35  
    Jeżeli ma niecały rok to masz gwarancję i radzę z niej jak najszybciej skorzystać.
    wojtaszko
    Level 2  
    Plan świetny tylko, że mój projektor był już otwierany i gwarancja już nie obowiązuje.
    User removed account
    User removed account  
    wojtaszko
    Level 2  
    są cały czas.
    lylusx
    Level 10  
    Witam
    U mnie po 1.5 roku zaczęło dziać się to samo. Najpierw migający biały piksel potem zastygł i świeci już cały czas. Aktualnie mam już takich koleżków aż 12 i rozmnażają się z częstotliwością ok +1 na 5 dni. Nie wiem co jest przyczyną ale u mnie to zjawisko zaczęło się od kiedy podwiesiłem projektor pod sufitem do góry nogami. Czy ktoś z forumowiczów ma w tym temacie jakieś doświadczenie lub wie jak do tego podchodzi serwis?

PS: dodam że ten projektor to cudo :D

Pozdrawiam Michał

Dodano później:

Oddałem projektor na gwarancję, bezproblemowo usterki zostały usunięte, obraz teraz wygląda jak nówka. Naprawa wraz z przesyłką trwała 7dni. Status naprawy można śledzić na stronie internetowej. Pełen profesjonalizm