Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blokada drzwi pralki Whirlpool AWM 250-1200 - wymiana czy naprawa?

prasniewskiPL 14 Cze 2011 09:58 5580 3
  • #1 14 Cze 2011 09:58
    prasniewskiPL
    Poziom 2  

Witam Was serdecznie!

Walczę już po raz kolejny z moją pralką...

Po ostatnim wczorajszym praniu nie puściła blokada drzwi! Odłączałem od prądu, stała całą noc, sprawdzałem przewody i zrobiłem całą resztę jaka została opisana na tym forum. No i nic! Nie puszcza nadal.

Mam większy problem o tyle, że w bębnie nadal jest pranie i nie chcę żeby zgniło, a w żaden sposób nie wiem jak odblokować te zaje...ne drzwi! Dostęp do blokady nawet - na jedną dłoń i nie wiem czy potraktować blokadę siłowo czy może jest jakaś szansa żeby dostać się do niej jakoś po ludzku wymontować i próbować naprawić?

Bardzo proszę o poradę i sugestie jak mogę rozwiązać ten problem.
    Pozdrawiam!
    Krzysiek.

Dodano po 44 [minuty]:

Heja!

ZWYCIĘSTWO! Właśnie udało mi się to naprawić! Rozkręciłem parę elementów żeby dostać się do mechanizmu. W modelu 250-1200 jest tam taki mały element który się przesuwa w zakresie paru milimetrów. Poruszałem go śrubokrętem w lewo i prawo i na boli i jakimś cudem puściło samo! Nic nie połamałem :) Nie wiem jak będzie po kolejnym praniu...

Napiszę jak ma się sytuacja!

Pozdrawiam!

0 3
  • #2 14 Cze 2011 10:52
    Gobro
    Poziom 28  

Wymień tą blokadę bo po każdym praniu będzie to samo, czyli będzie się zacinać.

0
  • #3 14 Cze 2011 11:06
    prasniewskiPL
    Poziom 2  

Puszczę jeszcze jedno pranie i zobaczymy... Doczytałem, że gość zauważył złe położenie drzwi - u mnie było podobnie. Wyregulowałem je i teraz wchodzą idealnie - pięknie klikają! Może to było powodem?

Pozdro!

0
  • #4 18 Cze 2011 15:38
    szymon_8511
    Poziom 11  

zrób zdjęcie tej blokady jak chcesz mam klika z whirlpool-a nowych na zbyciu ale nie wiem czy akurat pod ten model :) zdecydowanie lepiej wymienić niestety moim skromnym zdaniem whirlpool robi beznadziejne "rygle" .... pozdrawiam

4