Witam!
TV jak w temacie 42" LCD
Proszę o pomoc w zlokalizowaniu usterki.
Objaw jest taki że po podłączeniu zasilania z sieci klapie przekaźnik po czym od razu zaświeca się zielona dioda na ok 10 sek, znów klapie przekaźnik i dioda zielona gaśnie. Czerwona STBY w ogóle się nie zaświeca. TV nie reaguje z pilota, a po przyciśnięciu POWER na klawiaturze lokalnej znów słychać klapnięcie przekaźników po czym po 70sek odpuszcza jeden z nich a po kolejnych 10sek gaśnie zielona dioda i znów słychać klapnięcie przekaźników. W tym czasie brak jest reakcji na przyciski z klawiatury lokalnej. Oczywiście tv nie załącza się - brak obrazu.
Teraz do rzeczy co zostało sprawdzone i pomierzone.
złącze 1P10:
1- 3,42v (powinno być chyba 0v?)
2- 4,28v
3- 0,4v ( brak 3,3v)
4- GND
5- 0v
6- 0
7- 3,96
8- 0
9- 5,12v
10- 0
Napięcie z DPS na inwerter (złącze 1P06) jest i wynosi ok 290v, ze złącza 1P22 również jest 394v
Wygląda mi na to że DIM_Control (pin 1 ) jest w stanie wysokim i wywołuje protect jeśli dobrze myślę.
Co mam jeszcze sprawdzić żeby ustalić gdzie jest błąd?
Proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam
TV jak w temacie 42" LCD
Proszę o pomoc w zlokalizowaniu usterki.
Objaw jest taki że po podłączeniu zasilania z sieci klapie przekaźnik po czym od razu zaświeca się zielona dioda na ok 10 sek, znów klapie przekaźnik i dioda zielona gaśnie. Czerwona STBY w ogóle się nie zaświeca. TV nie reaguje z pilota, a po przyciśnięciu POWER na klawiaturze lokalnej znów słychać klapnięcie przekaźników po czym po 70sek odpuszcza jeden z nich a po kolejnych 10sek gaśnie zielona dioda i znów słychać klapnięcie przekaźników. W tym czasie brak jest reakcji na przyciski z klawiatury lokalnej. Oczywiście tv nie załącza się - brak obrazu.
Teraz do rzeczy co zostało sprawdzone i pomierzone.
złącze 1P10:
1- 3,42v (powinno być chyba 0v?)
2- 4,28v
3- 0,4v ( brak 3,3v)
4- GND
5- 0v
6- 0
7- 3,96
8- 0
9- 5,12v
10- 0
Napięcie z DPS na inwerter (złącze 1P06) jest i wynosi ok 290v, ze złącza 1P22 również jest 394v
Wygląda mi na to że DIM_Control (pin 1 ) jest w stanie wysokim i wywołuje protect jeśli dobrze myślę.
Co mam jeszcze sprawdzić żeby ustalić gdzie jest błąd?
Proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam