Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LCD Philips 20PF5121/58 - TV nie włącza się. Miga zielona dioda zasilania.

09 Lut 2017 19:06 915 3
  • Poziom 2  
    Witam,
    Mam problem z TV jak w tytule. W pewnym momencie powstał problem z włączeniem. Po naciśnięciu przycisku zaczęła migać zielona dioda ale tv nie uruchomił się. Po 4-5 minutach włączył się....
    Ale następnego dnia problem się powtórzył, tylko że załączenie trwało z 20 minut. Teraz nie chce się włączyć wcale. Po kilkunastu minutach migania na zielono przechodzi w stan czuwania.
    3 lata temu miał już podobny problem. W serwisie powiedziano mi, że problem był z zasilaniem TV. Według mnie wymieniono cały moduł zasilania firmy "Delta"(upewniłem się, ponieważ nie ma żadnych śladów ingerencji w niego).
    Czytałem na forum różne przyczyny i rozwiązania więc spodziewam się, że jest to jakiś kondensator. Po obejrzeniu jednak nie widzę, aby któryś był spuchnięty, albo spalony....
    Bardzo proszę o pomoc i ewentualne wskazówki .....
    Nadmienię, że nie jestem biegłym elektronikiem, ale od czasu do czasu udaje mi się coś naprawić. ;-)

Liczę na podpowiedzi...
    tz
  • Poziom 2  
    PITERRR napisał:
    Witam. W tym zasilaczu na zdjęciu to przynajmniej ze 6 elektrolitów do wymiany spuchnięte, sprawdź napięcia po wymianie tych elektrolitów .

Dziękuję. To proponujesz wymianę wszystkich?!!!
    tz