Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak stworzyć nowy element od strony kodu w Visual Basic 2008

26 Cze 2011 17:56 1618 6
  • Poziom 18  
    Witam
    Otóż mam pewien kłopot z Visual Basic.
    Dokładnie to nie wiem jaki kod powinienem napisać żeby stworzyć obiekt, ale żebym nie musiał go umieszczać w oknie (bez chowania, ukrywania itp.).
    Chodzi mi o napisanie tak abym z poziomu kodu stworzył ten obiekt (tak jak w C++ - Programowanie obiektowe).
    Szukałem wielokrotnie na różnych forach polskich jak i zagranicznych ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na ten temat.
  • Poziom 18  
    Dziękuję za nakierowanie mnie na ślad jak wyszukiwać, ponieważ trochę ciężko jest to tam wyjaśnione.
    I dokładnie to ten program w jakim piszę to "Microsoft Visual Studio 2008" i język programowania Visual Basic.NET
    A nie lepiej brać przykład z tego (pod wyróżnieniem "Examples")? Link
    Tylko przy pisaniu tego, a dokładnie to przy "button1.Text"
    składnię "button1" traktuje mi jako błąd
    Code:
    WithEvents variable 'Menu' conflicts with property 'Menu' in the base class 'Form' and should be declared 'Shadows'.   F:\Dane\Dokumenty\Visual Basic\Test\Test\Okno.Designer.vb   95   23   Test

Może wiecie jak się go pozbyć, albo co robię nie tak?
  • Poziom 31  
    W Twoim linku jest przykład tworzenia nowej formy ręcznie.
    W moim przykładzie dodawane są kontrolki do bieżącego okna.
    A co do Twojego błędu, to pokaż kawałek swojego kodu. Z treści wynika, że nazwa właściwości Twojej klasy okna pokrywa Ci się z właściwością o takiej samej nazwie z klasy, po której dziedziczysz.
    Poczytaj np. http://visualbasic.about.com/od/usingvbnet/a/blinheritancea.htm
  • Poziom 18  
    Nie wiem, może się nie zrozumieliśmy.
    Powiem może to na przykładzie i to coś pomoże. np:
    Chodzi mi o stworzenie przycisku, zamiast go przeciąganie z bocznego paska z tymi elementami.
    Głównie to chodzi mi o tą magiczną formułkę, która tworzy ten przycisk.
    Tutaj się zaczyna mój problem ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć przykładowego tekstu na którym mógł bym się nauczyć, i na którym mogli by się uczyć inni, a jestem prawie pewien że też byliby zainteresowani tym.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Jeszcze raz odsyłam Cię do mojego linku.
    Tam w konstruktorze formy masz wywoływaną metodę, która tworzy przycisk i umieszcza go na formie.
    Przeciągnięcie przycisku z toolboxa na formę sprowadza się do wygenerowania kodu w metodzie InitializeComponent.
    Dwie kluczowe linijki to:
    Kod: vbnet
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Pierwsza tworzy przycisk, a druga dodaje go do kolekcji kontrolek na formie.
    Pozostałe ustawiają rozmiar, tekst itd.
  • Poziom 18  
    Dziękuję za szybką odpowiedź i problem uważam za rozwiązany.
    Pozdrawiam
    tdx