Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 z 2006 roku jak podłączyć wyświetlacz.

26 Cze 2011 22:26 5918 12
  • Poziom 9  
    Witam.
    Chcę podłączyć wyświetlacz zamiast zegarka do Peugeota 206 z 2006r.(wyświetlacz chcę założyć używany z peugeota 206 który jest z 2003r.), dodam tylko że instalacja w peugeotach 206 od 2002r jest na układzie can lub mux jak kto woli. Pomoże ktoś? Może jakiś schemacik albo poradę jak to zrobić? Mam wersję ze wskaźnikiem temperatury oleju w liczniku i zespolonym przełącznikiem świateł awaryjnych i zamykania zamków.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    Napisz oznaczenia wyświetlacza który miałeś i który chcesz założyć, albo najlepiej zdjęcie to wrzucę Ci powiem jak podłączyć.
  • Poziom 9  
    Dziękuje za zainteresowanie tematem.
    Nie miałem wyświetlacza miałem tylko zegarek gdzie były 4 przewody:
    + stały,
    - czyli masa,
    + po zapłonie,
    + po włączeniu świateł.

Wyświetlacz który chce założyć to sagem wyświetlacz typu a Peugeot 206 2003r.

Numer z naklejki to:
    EMF A SAGEM-00 21669457-4 B

21/07/03
    AUTNS4996159-B

Takimi dużymi cyframi 9647409777 B00

Dochodzi tam 5 przewodów:

+stały(idzie od kostki bsi)
    - czyli masa przy karoserii
    1 przewód idący od kostki bsi (podejrzewam że odpowiada za transmisje danych i wyświetlanie komunikatów typu otwarte drzwi, słaby akumulator)
    2 przewody idące od kostki licznika (u mnie w tym miejscu nie ma wsuwek w kostce).
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Powinno pomóc:
    Link
    Jest tam bardzo czytelnie wyjaśnione, także poradzisz sobie na pewno, jak by coś było nie jasne to pisz. Postaram się pomóc.
  • Poziom 9  
    Ok dzięki za pomoc.
    Jestem tam zalogowany więc znalazłem to już wcześniej.
    Chodzi mi teraz o to:
    + stały
    + po stacyjce
    - czyli masa pojazdu
    Te trzy przewody wyżej wiem gdzie podłączyć.

Są dwa przewody od kostki wyświetlacza do kostki radia od komunikacji:
    pin 10 licznika do pin 4 wyświetlacza
    pin 5 licznika do pin 17 wyświetlacza
    Te 2 przewody wyżej jeśli podłącze tak jak napisałem bo ktoś mi tak doradza czy będzie wszystko działało a przede wszystkim czy nic nie popsuje przez takie podłączenie. W kostce licznika nie mam podłączonych pinów 10 i 5 fabrycznie.
    W ASO chcą za podłączenie w zależności ile kabli będą musieli pociągnąć do wyświetlacza 250-300zł także lekka przesada wydaje mi się.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    Ale ma EMF A nic nie będzie pokazywać... oprócz daty i godziny.
    Musiał byś mieć EMF B + przycisk na manetce wycieraczek.
  • Poziom 9  
    Nie jest konieczny przycisk komputera.
    W tym 206 z 2003r po otwarciu 1 drzwi wyświetliło po angielsku które są otwarte, po otwarciu 2 wyświetliło open dor czy jakoś tak, jak jest słaby akumulator to wyświetliło eco mod i cos dalej także komunikacje miał to powinien i mój mieć no chyba że trzeba to aktywować w BSI. Wyświetlacz typ b to taki komputer i wtedy pokazuje spalanie, ile km można zrobić na pozostałości paliwa w zbiorniku, temp, więcej opcji i jest wtedy przycisk w manetce świateł i przełącznik radia przy kierownicy-ja czegoś takiego nie posiadam ani ten 203 z którego wyjąłem wyświetlacz
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Hmm to niestety ale nie pomogę, napisz na forum które Ci podałem do kolegi Visterio, może on coś poradzi w tym temacie, jest mocno zorientowany bo wykonuje przejściówki... .
  • Poziom 9  
    Fakt wie to i owo ale jak podłączyć to wysyła schemat razem z przejściówka którą trzeba od niego kupić a z tego co widziałem na zdjęciach które przedstawia to amatorszczyzna i bezpieczniej jest się dolutować do istniejących przewodów i założyć na to osłonki termo-kurczliwe to wtedy 100% pewności że nie zrobi zwarcia. Poza tym juz taki schemat posiadam ale nie mam 100% pewności co do podłączenia 2 przewodów od wyświetlacza do licznika co napisałem wcześniej.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Daj rezystor i wtedy masz pewność że nic nie spali oprócz niego.
    Ja niestety nie dysponuje innymi schematami, chociaż wieczorem sprawdzę jeszcze raz może coś mam.
  • Poziom 9  
    Jaki rezystor i ile to kosztuje bo jestem w tym wogóle nie zorientowany?
  • Poziom 39  
    demon26 napisał:
    Jaki rezystor i ile to kosztuje bo jestem w tym wogóle nie zorientowany?

Kolego, zostaw to, brak ci wiedzy potrzebnej do takich prac. Popsuć łatwo a naprawa będzie boleć.
  • Poziom 9  
    Wczoraj już podłączyłem:)
    Wszystko działa, nawet wyświetla informacje które drzwi są otwarte bez aktywacji funkcji w BSI
    Podłączyłem plus i minus pod istniejące przewody z kostki od zegarka(zresztą plus tam idzie z kostki od BSI to nie potrzebowałem ciągnąć jeszcze raz przewodu.
    2 przewody podłączyłem od kostki licznika do kostki wyświetlacza według schematu(są na canie)
    1 przewód podłączyłem też według schematu z tym że myślałem podłączyć jako plus po zapłonie bo na pinie kostki BSI co podłączałem było napięcie praktycznie takie same czy zapłon przekręcony czy nie i czy samochód ma wyłączony silnik czy pracuje.
    Temat uważam za zamknięty.
    Werewolf dzięki za pomoc.