Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Flash Loader Demo - upload hexa

03 Lip 2011 23:11 1869 3
  • Poziom 11  
    Witam. Zaopatrzyłem się niedawno w aplikację zwaną Flash loader demonstrator. Umożliwia ona m.in. zapis i odczyt pamięci programu mikrokontrolera STM32 przez bootloader poprzez RS232. Gdy chciałem odczytać pamięć flash i zapisać obraz pamięci w pliku hex mocno się zdziwiłem, gdyż plik miał rozmiar 319744 bajtów, a flash mojego STM32F103RB ma "tylko" 128KB. Co to oznacza? Jak mam to interpretować?
  • Poziom 42  
    Wystarczy w googlu wpisać:

"format IntelHEX"

i sprawdzić w kilku tematach jak są w nim zapisywane dane - wtedy będziesz wiedział jak to zinterpretować. Pierwsza lepsza strona n/t HEX.
  • Poziom 11  
    Faktycznie już trochę jaśniej. Dlaczego wogóle o to pytam? Skompilowałem kod do formatu elf, później do bin i hex. Używając Eclipse wgrywam i debuguję program do uC - oczywiście wszystko na pliku elf. Byłem ciekawy co dokładnie wgrywam do uC używając właśnie elf-a. W końcu elf ma potężny rozmiar, chyba zapisuję do uC pełno danych potrzebnych w procesie debugowania, prawda? W związku z tym, że czasami zdarza się tak, że jakiś projekt się kończy należałoby trochę posprzątać i do pamięci flash wgrać jedynie sam program czyli po prostu hex. W związku z tym, że nie potrafię tego zrobić Eclipsem (powoduje to zamrożenie środowiska i potrzebę restartu) użyłem Flash Loader Demo. Następnie jak już mówiłem utworzyłem obraz flasha to i właśnie wyszło "coś innego" niż mój pierwotny hex.
  • Poziom 33  
    Rolandd napisał:
    Następnie jak już mówiłem utworzyłem obraz flasha to i właśnie wyszło "coś innego" niż mój pierwotny hex.

Pliki .hex wbrew pozorom mogą "wyglądać" inaczej lecz są takie same. Najlepiej porównywać pliki .bin...one już muszą być identyczne (baj po bajcie).