seba22 napisał: Witam, właśnie dostałem od kolegi z Norwegii 2 simensy: S65 i C60 i muszę ściąganąć SIMlocka oraz wgrać polski język, a nie mam kabelka. Czy jest możliwość ściągnięcia SIMa za pomocą jakiegoś programu który generuje kody, jak np. DC4t calc dla Nokii??
Przy okazji podaję link do stronki gdzie można ściągnąć SIMlocka z Nokii zupełnie bezproblemowo. Sprawdzone w 100%!!(dzisiaj ściągnełem z 5 nokii 3510i i działają bez zarzutu).
Link podam w załączniku, bo mam mało punktów

w c60 wykorzystaj solucje na wgranie aplikacji java do telefonu która patchuje bootcore i da sie robić telefon bez cięcia sciezki nie działa na sofcie v25 pożniej już tylko freia.... a s65 ... to nie tak łatwo mam solucje ale tylko na telefony sprzedawane w polsce np z plusa ery etc...
ale juz mam solucje na x65 zplikami poniżej....
1. Wgrać patch w Javie i go uruchomić.
2. x65flasher'em zczytać backup. (nie wymagane )
3. Zczytać odpowiedni obszar do spatchowania i odpowiednio poprawić go hexeditem. W przypadku braku patcha dla tej ver tel zczytać fulla i wyszukać:
Cytat:
01 14 00 00 90 13 00 00 D5 13 00 00 91 13 00 00 02 14 00 00 03 14 00 00
i zmienić to na:
Cytat:
01 14 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 02 14 00 00 03 14 00 00
4. Wgrać spatchowany obszar.
5. Zczytać ID telefonu za pomocą programu getcode.exe (przykładowe wywołanie getcode.exe 1)
6. Przygotować plik *.log
Cytat:
LOG File.
This log file should be sent to /dev/null
[Model: Siemens A50][PhoneID: XXXXXXXX][Desired IMEI: ZZZZZZ-ZZ-ZZZZZZ]
7. Za pomocą Freia stworzyć plik *.map
8. Uruchomić Siemens EEPROM Tool 3.15 następnie wyłączyć telefon i połączyć program z telefonem.
9. Zczytać cały eeprom (przycisk Load All)
10. Zapisać zczytany eeprom (Select All, przenieść na lewą stronę i Save)
11. Wczytać plik *.map (Load)
12. Zaznaczyć te 4 bloki i przenieść je na prawą stronę.
Gotowe telefon jest bez locka.
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic198921.html
a poniżej jeszcze do c60:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic204591.html