logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Simlock siemens S65 i C60 oraz rozwiązanie dla NOKII

seba22 21 Lis 2004 20:27 4393 7
REKLAMA
  • #1 1002656
    seba22
    Poziom 12  
    Posty: 46
    Pomógł: 6
    Ocena: 2
    Witam, właśnie dostałem od kolegi z Norwegii 2 simensy: S65 i C60 i muszę ściąganąć SIMlocka oraz wgrać polski język, a nie mam kabelka. Czy jest możliwość ściągnięcia SIMa za pomocą jakiegoś programu który generuje kody, jak np. DC4t calc dla Nokii??
    Przy okazji podaję link do stronki gdzie można ściągnąć SIMlocka z Nokii zupełnie bezproblemowo. Sprawdzone w 100%!!(dzisiaj ściągnełem z 5 nokii 3510i i działają bez zarzutu).
    Link podam w załączniku, bo mam mało punktów:(
    Załączniki:
    • link SIMlock.txt (32 Bajtów) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 1002707
    Kristoff10
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2606
    Pomógł: 194
    Ocena: 54
    Bez kabla nie ściągniesz, a nawet jakbyś miał kabel w C60 musiałbyś ciąć ścieżkę aby ściągnąć simlocka a z S65 raczej ciężko, najlepiej Martechem (koszt około 2000).
  • REKLAMA
  • #3 1002744
    orczxc
    Poziom 29  
    Posty: 1021
    Pomógł: 131
    Ocena: 8
    seba22 napisał:
    Witam, właśnie dostałem od kolegi z Norwegii 2 simensy: S65 i C60 i muszę ściąganąć SIMlocka oraz wgrać polski język, a nie mam kabelka. Czy jest możliwość ściągnięcia SIMa za pomocą jakiegoś programu który generuje kody, jak np. DC4t calc dla Nokii??
    Przy okazji podaję link do stronki gdzie można ściągnąć SIMlocka z Nokii zupełnie bezproblemowo. Sprawdzone w 100%!!(dzisiaj ściągnełem z 5 nokii 3510i i działają bez zarzutu).
    Link podam w załączniku, bo mam mało punktów:(



    w c60 wykorzystaj solucje na wgranie aplikacji java do telefonu która patchuje bootcore i da sie robić telefon bez cięcia sciezki nie działa na sofcie v25 pożniej już tylko freia.... a s65 ... to nie tak łatwo mam solucje ale tylko na telefony sprzedawane w polsce np z plusa ery etc...


    ale juz mam solucje na x65 zplikami poniżej....

    1. Wgrać patch w Javie i go uruchomić.
    2. x65flasher'em zczytać backup. (nie wymagane )
    3. Zczytać odpowiedni obszar do spatchowania i odpowiednio poprawić go hexeditem. W przypadku braku patcha dla tej ver tel zczytać fulla i wyszukać:
    Cytat:
    01 14 00 00 90 13 00 00 D5 13 00 00 91 13 00 00 02 14 00 00 03 14 00 00

    i zmienić to na:
    Cytat:
    01 14 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 02 14 00 00 03 14 00 00

    4. Wgrać spatchowany obszar.
    5. Zczytać ID telefonu za pomocą programu getcode.exe (przykładowe wywołanie getcode.exe 1)
    6. Przygotować plik *.log

    Cytat:
    LOG File.
    This log file should be sent to /dev/null

    [Model: Siemens A50][PhoneID: XXXXXXXX][Desired IMEI: ZZZZZZ-ZZ-ZZZZZZ]


    7. Za pomocą Freia stworzyć plik *.map
    8. Uruchomić Siemens EEPROM Tool 3.15 następnie wyłączyć telefon i połączyć program z telefonem.
    9. Zczytać cały eeprom (przycisk Load All)
    10. Zapisać zczytany eeprom (Select All, przenieść na lewą stronę i Save)
    11. Wczytać plik *.map (Load)
    12. Zaznaczyć te 4 bloki i przenieść je na prawą stronę.

    Gotowe telefon jest bez locka.

    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic198921.html

    a poniżej jeszcze do c60:

    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic204591.html
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #5 1002777
    Kristoff10
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2606
    Pomógł: 194
    Ocena: 54
    W taki sposób można praktycznie każdy telefon odblokować myślisz że jak operator odblokowuje?? ale jak widzisz 140 zł. Nie ma kalków do tych telefonów.
  • #6 1003090
    501238975
    Poziom 21  
    Posty: 606
    Pomógł: 13
    Ocena: 56
    Mam pytanie do Ciebie kologo "orczxc" czy Twoim sposobem zejdzie sim z CX65 jeżeli tak to w jakich wersjach? Czy poprostu CX65 nadal pozostaje zagadką ?
  • #7 1003212
    orczxc
    Poziom 29  
    Posty: 1021
    Pomógł: 131
    Ocena: 8
    501238975 napisał:
    Mam pytanie do Ciebie kologo "orczxc" czy Twoim sposobem zejdzie sim z CX65 jeżeli tak to w jakich wersjach? Czy poprostu CX65 nadal pozostaje zagadką ?


    mam cos ale nie pewne i muszę najpierw sprawdzić czy działa ale nie to co powyżej....
  • #8 1007993
    tomer123
    Poziom 12  
    Posty: 80
    Ocena: 1
    Witam.
    Posiada ktos moze jakas stronke www na ktorej sa te tanie telefony w Norwegii ? Wybieram sie tam w przyszłym tygodniu i chciałbym zdobyć jakieś adresy
    Z gory dzieki za odpowiedz

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy możliwości zdjęcia SIM-locka z telefonów Siemens S65 i C60 oraz odblokowania telefonów Nokia bez użycia kabla. W przypadku Siemensów bez kabla zdjęcie SIM-locka jest praktycznie niemożliwe; w modelu C60 wymaga to fizycznego cięcia ścieżki, a w S65 jest to bardzo trudne i kosztowne (np. usługa Martechem za około 2000 zł). Dla C60 istnieje metoda wykorzystująca aplikację Java do patchowania bootcore, jednak działa tylko na określonych wersjach oprogramowania (nie na v25). Proces obejmuje wgranie patcha, modyfikację obszaru pamięci hexeditem, odczyt ID telefonu i przygotowanie pliku log do dalszej obróbki. Dla S65 rozwiązania są ograniczone i dotyczą głównie telefonów sprzedawanych w Polsce. Autor podaje link do serwisu oferującego odblokowanie telefonów Nokia (np. 3510i) na podstawie IMEI w ciągu kilku dni za opłatą 140 zł, jednak nie ma dostępnych kalkulatorów kodów do Siemensów. W dyskusji pojawia się również pytanie o możliwość zdjęcia SIM-locka z modelu CX65, na co odpowiedzi są niepewne i wymagają dalszych testów.
REKLAMA