Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

radio MB + zmieniarka

norbikk 23 Lis 2004 00:00 3781 14
  • #1 23 Lis 2004 00:00
    norbikk
    Poziom 15  

Witam
    W samochodzie mam oryginalne radio APS4 z navi
    Wyglado ono tak http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=76084&item=4506381977&rd=1&ssPageName=WDVW
    Podjechalem do servisu poprosilem o numery kabla i zmieniarki.
    Jakims "cudem" udalo mi sie to skompletowac nie kozystajac z ASO i mam problem
    Po podpieciu zmieniarki slychac tylko prace zmieniarki tj. skanuje sobie magazynek i powraca do 1 cd
    Radio natomiast "nie widzi" zmieniarki tj nic sie nie dziej zadnej reakcji
    Pod jednym klawiszem jest przelaczanie na cc o cd i klawisz ten wlacza tylko cc a cd nie widac nie slychac.
    moze ktos wie jak to uruchomic czy w radiu jest jakies "ukryte" menu ??
    Z gory dzieki za odpowiedz.

0 14
  • #2 23 Lis 2004 02:00
    SlaweK
    Poziom 43  

Trzeba by to mieć na stole. Jeśli ASO twierdzi że ten komlet powinen ze sobą działać to raczej się nie mylą. Nie wiem jaki to kabel i jaka zmieniarka. Więc pozostaje Ci sprawdzenie kabla a jeśli to nic nie wniesie to szukanie usterki w zmieniarce bo tam częsciej się coś dzieje. Można spróbować gdzieś pożyczyć do sprawdznia inną ale kto z Mercedesa pozwoli Ci wyjąć swoją puszkę o ile jeszcze pamięta dzie ona jest. W sumie nie podałeś żadnych informacji mogącej sugerować usterkę.

SławeK

0
  • #3 23 Lis 2004 07:30
    norbikk
    Poziom 15  

Ze to zmieniarka to wykluczam jest to juz 3 .
    Wczesniej kupilem 2 na ebay patrzac tylko na opis aukcji i bylo to samo .
    Myslelem ze to wina nie odpowiedniej zmieniarki , kupilem taka jak zaleca ASO.
    Wszystkie zachowuja sie identycznie .
    Kwestia kabla .
    Wyjolem radyjko polozylem na stole porozkrecalem zaczolem studiowac kable.
    Pomierzylem kabel -OK
    W sumie jest to prymitywne polaczeni:
    2 kanaly + masa
    masa glowna
    zsilanie po wlaczeniu radia
    zasilanie stale
    1 przewod sterujacy +jego masa

Zasilania zmienic miejscami nic nie daje
    Kanaly podobnie
    Bez kabla sterujacego jest cisza zmieniarka nawet nie zabuczy
    wiec nie ma chyba mozliwosci zeby bylo cos z kablem nie tak
    Jeszcze jest taka sprawa ze do radyjka nie mialem kodu
    Znalezli mi kod nie wiem w jaki sposob.
    Jednak nie widac zeby go ktos dotykal lutownica.
    Moze przy tej operacji cos pokszanili ???
    No ale wszysko hoola bez najmniejszych zastrzezen

0
  • #4 23 Lis 2004 09:18
    SlaweK
    Poziom 43  

A modele tego sprzętu ? Po opisie kabla sądzę że to standard Alpiny. A jeśli tak to mógłbym Ci sprawdzić puszkę bo akurat mam w aucie radio i zmieniarkę w tym systemie. Nie ma tam przypadkiem jeszcze złącz optycznych ? Może kolega Leszek się wypowie?

SławeK

0
  • #5 23 Lis 2004 10:32
    djlj24
    Spec od car audio

Miałem kiedyś takie radio na stole ale w moim przypadku bez autka ciągle się domagało kodu. A złącze z tyłu nie było takie oczywiste - jakby jeszcze coś po drodze miało być (klient twierdził, że do radia jest jeszcze druga puszka - jakby nawi, zmieniacz i jeszcze coś metalowe).

0
  • #7 23 Lis 2004 11:00
    norbikk
    Poziom 15  

djlj24 napisał:
    Miałem kiedyś takie radio na stole ale w moim przypadku bez autka ciągle się domagało kodu. A złącze z tyłu nie było takie oczywiste - jakby jeszcze coś po drodze miało być (klient twierdził, że do radia jest jeszcze druga puszka - jakby nawi, zmieniacz i jeszcze coś metalowe).

No jest do tego czytik CD z gps ale to jest i dziala
    Mam to wszysko co gopstek sprzedaje http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=21646&item=4504863479&rd=1
    i jescze kable

0
  • #8 23 Lis 2004 14:23
    SlaweK
    Poziom 43  

Niedawno widziałem puszkę Silverstone 2630 chodzącą z radiami BE1470,1460,1560 ale własnie po drodze była mała puszka, interface. O ile wiem to te dwie, 3296 i 3194 chodzą własnie z BE2210, i tymi właśnie radiami co wcześniej wymieniłem. A APS to nowsza seria i jestem niemal pewien że nie będzie to biegać razem bez dodatkowej puszki po drodze lub nowszej zmieniarki.

SławeK

0
  • #9 23 Lis 2004 18:25
    norbikk
    Poziom 15  

Raczej nie ma nic po drodze sprawdzone w servisie bylem osobiscie .
    Dzis tez dzwonilem do innego servisu i w sumie nic nie pomogli wszysko sie niby zgadza powinno dzialac , kazali podjechac
    Cos zaczeli buczec o kablu ze sa dwa rodzaje mhhh ale zdnych konkretow

0
  • #10 23 Lis 2004 19:59
    SlaweK
    Poziom 43  

Serwis samochodowe mają to do siebie że niewiele wiedzą tak naprawdę poza tym ze maja dostęp do bazy części z których składa się auto. A to że są dwa rodzaje kabli wymyślili bo zobaczyli dwa numery kabla a czym one się różnią tego to już nie wiedzą, może tylko kolorem ? Wiem bo sam wojowałem z serwisem a i tak zrobiłem to po swojemu i śmiga choć według nich nie powinno.
    Akurat, jak już pisałem mam radio BE2210 i zmieniarkę MC3191EV a takiego kompletu wg serwisu MB nie było. Ale jako ciekawostkę dodam że ta właśnie zmieniarka miała fabrycznie dokręconą puszkę (ZB Verstarker MX3192 002 820 3289) wielkości dwóch paczek papierosów z dwoma gniazdami DIN8 i wtyczką DIN8 a także przejsciem zasilania. W moim przypadku okazała się zbędna i próbowałem dojść do czego to służy w serwisie i też nie wiedzieli. Moze akurat Tobie brakuje tego albo czegoś podobnego ?
    Opisałem Ci moje boje z tym sprzętem. Z tego co widzialem na EBayu to radio APS4 musi mieć pojedynczy CD a potem pewnie dopiero zmieniarkę.
    Zmieniarka była na zdjęciu to dość znajomego kształtu ale nie miałem zdjęć innych by porównać, chyba była to MC3196 ale ze zdjęcia to mozna się pomylić bo nie wiemy czy to jest napewno ta puszka, nie wiemy czy ona działała z tym radiem czy ktoś to sobie dołożył ot tak sobie bo pasują znaczki i czy nie było jeszcze dodatkowego interfacu.

SławeK

0
  • #11 23 Lis 2004 20:51
    norbikk
    Poziom 15  

Odnosnie servisow to co napisalem to prawda ale maja tez oni bardzo dobry program WIS na ktorym sa wszelkie schematy polaczen.
    No ale czy umieja sie nim poslugiwac??????
    Odnosnie kabla to http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=38753&item=4504403471&rd=1 mam taki sam wiec ASO + paru gosci na ebay malo prawdopodobne zeby sie mylili choc wszysko mozliwe :(
    A zmieniaraki podpinalem taka http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=38753&item=4505989027&rd=1 co wedlug paru gostkow na ebay sa do APS4 . No ale mogl sie jeden pomylic i reszta za nim gdacze .
    Po tej porazdze wizyta w ASO podali mi ze powinna byc taka
    http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=38753&item=4506848432&rd=1 co potwierdza tez pare osob na ebay
    No i mam teraz obydwie .
    Obydwie zachowuja sie tak samo tj w sumie po podpieciu tak jak powinni to znaczy scanuja magazynek i wracajac do 1cd i cd sie kreci gotowy do grania.
    No ale radio nie widzi ze jest zmieniarka nie przlacza sie na cd .
    Rozprulem kabel i zauwazylem ze jezeli nie podam sygnaluu z radia do zmieniarki tj ten pojedynczy kabel do trasmisji danych to zmieniarka po podpieciu jest martwa nie scanuje.
    Czyli moj wniosek radio cos wysyla jej zeby scanowala magazynek i odpala ja .
    Pisales o jakies puszcze miedzy radiem a zmieniarak no dobra tylko ze nie znalzalem nigdzie zadego info o tym .
    Juz mi brakuje pomyslow jedyne co mi przychodzi do glowy to jakis kod servisowy do radia pozawlajacy uruchomic funkcje zminierki
    No albo uwalone radio.

0
  • #12 23 Lis 2004 21:14
    SlaweK
    Poziom 43  

Jak pisałem, nie wiem skąd jesteś. Mogę sprawdzić je z BE2210 i ew z BE1470 czy są sprawne. Obie pracują w tym samym standardzie.
    Napewno nie ma żadnego kodu serwisowego i nie są one kodowane.
    Ja skupiłbym się na znalezieniu instrukcji do tego radia. To powinno rozwiać wiele wątpliwości bo zwykle pisze z jakimi zmieniarkami ma to chodzić. A moze jednak on może chodzić tylko z CD a ze zmieniarką nie ? Albo trzeba coś przestawić w trybie serwisowym z tego oryginalnego CD na zmieniarkę ?
    Tego już nie wiem.
    O WISie (Wiring Information System) wiem i szukam go , nawet znalazłem ale za drogo.
    Choć w każdym takim programie są błędy. Pisałem nawet kiedyś w podobnej sprawie do Beckera ale odpowiedź była lakoniczna choć dało się tam coś dowiedzieć. Tylko na odpowiedź czekałem 2 miesiące. Ponoć wysyłają niektóre darmowo a niektóre instrukcje odpłatnie. Może niemiecka filia MB będzie potrafiła pomóc, trzeba by tak napisać list żeby im wjechac na ambicję i np to że jesteś dziennikarzem czy kimś podobnym i chcesz coś o tym napisać. Czasem taki małe kłamstwa bardzo przyspieszają sprawy.
    A co do tych danych z EBayu to trochę mi się to co piszą nie podoba.
    Napewno Special to Becker chodzący z puszką w standarcie i produkcji Alpine, Exquisit to Panasonic też chodzący z tą samą puszką ale APS to Blaupunkt o ile się nie mylę i rózni się tym że ma navi więc potrznuje puszki która czyta dane a nie tylko muzykę , w sumie niby to nie jest różnica bo i to i to są dane ale sposób odczytu nieco inny. Tak że myślę że APS musi mieć inną puszkę. A przy okazji, podaj mi numery tego APSa (wszystkie możliwe z naklejki). Podejrzewam że z nim jest trochę tak jak ze radiami Blaupunkta, te z navi (RNS149,150) potrzebują nowszych zmieniarek.

SławeK

0
  • #13 23 Lis 2004 22:03
    djlj24
    Spec od car audio

Eeee nawi Blauka lubi CDC-A05. I blau sam to potwierdza (na stronie i jest fotka strony w katalogu 2004/2005 dokładnie z tym).
    A te radio Boscha to wredne bydle jest. Całość poprawnie śmiga dopiero jak CANa poczuje.

0
  • #14 23 Lis 2004 22:19
    norbikk
    Poziom 15  

SlaweK napisał:
    Jak pisałem, nie wiem skąd jesteś. Mogę sprawdzić je z BE2210 i ew z BE1470 czy są sprawne. Obie pracują w tym samym standardzie.
    Napewno nie ma żadnego kodu serwisowego i nie są one kodowane.
    Ja skupiłbym się na znalezieniu instrukcji do tego radia. To powinno rozwiać wiele wątpliwości bo zwykle pisze z jakimi zmieniarkami ma to chodzić. A moze jednak on może chodzić tylko z CD a ze zmieniarką nie ? Albo trzeba coś przestawić w trybie serwisowym z tego oryginalnego CD na zmieniarkę ?
    Tego już nie wiem.
    O WISie (Wiring Information System) wiem i szukam go , nawet znalazłem ale za drogo.
    Choć w każdym takim programie są błędy. Pisałem nawet kiedyś w podobnej sprawie do Beckera ale odpowiedź była lakoniczna choć dało się tam coś dowiedzieć. Tylko na odpowiedź czekałem 2 miesiące. Ponoć wysyłają niektóre darmowo a niektóre instrukcje odpłatnie. Może niemiecka filia MB będzie potrafiła pomóc, trzeba by tak napisać list żeby im wjechac na ambicję i np to że jesteś dziennikarzem czy kimś podobnym i chcesz coś o tym napisać. Czasem taki małe kłamstwa bardzo przyspieszają sprawy.
    A co do tych danych z EBayu to trochę mi się to co piszą nie podoba.
    Napewno Special to Becker chodzący z puszką w standarcie i produkcji Alpine, Exquisit to Panasonic też chodzący z tą samą puszką ale APS to Blaupunkt o ile się nie mylę i rózni się tym że ma navi więc potrznuje puszki która czyta dane a nie tylko muzykę , w sumie niby to nie jest różnica bo i to i to są dane ale sposób odczytu nieco inny. Tak że myślę że APS musi mieć inną puszkę. A przy okazji, podaj mi numery tego APSa (wszystkie możliwe z naklejki). Podejrzewam że z nim jest trochę tak jak ze radiami Blaupunkta, te z navi (RNS149,150) potrzebują nowszych zmieniarek.

SławeK

Mhh troche sie widze nie zrozumielismy.
    Odnosnie radia to co jest z w srodkowej konsoli to jest to sam sterownik + radio i magnetofon
    jest to boscha nie mam teraz numerow bo siedzi w samochodzie ale jutro przyniose.
    W to radio jest wpiete wiadomo ISO + dosc spora kostka jakies 30 pinow co leci do puszki blaupunkta do bagaznika.
    Do tej puszki wpieta jest antena gps i wkalda sie tam plyty z mapami w standardzie blaupunkata trave pilot (nie dx :( )
    To wszysko bylo w samochodzie oryginalnie i hoola jak talala
    Radyjko ma jeszcze wejscie na zmieniacz 8 pinow malutka wtyczka no i reszte tak jak pisalem kabel ( wtyczka pasuje idealnie) 2 zmieniarki zadnaj reakcji.

Odnosnie wisa to mam caly komplecik 5 cd +co najwazniejsze key generator.
    Niesty ale 1 cd mi sie wywalila i nie moge zainstalowac czekam na przesylke ....
    Jak dostane to moge odbic + podeslac key.
    Gdyby ktos chcial key to pytac wygeneruje za freee a nie tak jak inni wolaja za key po 500zl

0
  • #15 07 Lip 2017 23:10
    norbikk
    Poziom 15  

Serwis ASO dopisał zmieniarkę i działa

0