logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Geforce GTS 450 OC - spadek FPS, czy starsze sterowniki pomogą?

blade19900 05 Sie 2011 23:36 2071 14
REKLAMA
  • #1 9795771
    blade19900
    Poziom 9  
    Posty: 23
    Ocena: 1
    Witam , kupiłem kartę graficzną geforce gts 450 oc + nowy zasilacz xilence 500V , lecz po kupnie nowej karty atrybuty spadły ponieważ w grach odczuwam gorszy spadek fpsów niż było to na mojej starej karcie graficznej geforce 8600 gt .
    Mój pc:

    Athlon 4400+ X2 64
    DDR2 - 2GB
    Geforce gts 450 oc
    Płyta: Gigabyte AN52
    System: Windows 7

    Temperatury:
    GPU 39 w grach dochodzi do max 60 + jest bardzo gorąco w pokoju
    System 40
    CPU 51
    AUX 50
    HD0 43
    Temp1 48
    Core 28

    czy mogę coś z tym zrobić poprzez zainstalowanie starszych sterowników , ponieważ mam najnowsze a znajomy doradził mi iż karta jest za nowa do danego procesora i żeby zainstalować starsze sterowniki . :cry:
  • REKLAMA
  • #3 9795788
    blade19900
    Poziom 9  
    Posty: 23
    Ocena: 1
    tylko stare masz na myśli serię 250 < czy jakie ?
  • REKLAMA
  • #4 9795810
    daavid117
    Poziom 42  
    Posty: 11189
    Pomógł: 263
    Ocena: 167
    Kupiłeś zasilacz kompletny badziew, kartę obciążającą mocno słabiutki CPU, czego się spodziewać? Zakłamana temperatura CPU. Podaj wyniki z HWMonitor.
  • REKLAMA
  • #6 9796174
    iron64
    Poziom 41  
    Posty: 6197
    Pomógł: 648
    Ocena: 312
    A podłączyłeś dodatkowe zasilanie do karty?
    Nie ma opcji aby gts450 był słabszy od 8600, choć sam gts450 demonem wydajności nie jest to jednak nie jest to też słaba karta.
  • REKLAMA
  • #7 9796311
    blade19900
    Poziom 9  
    Posty: 23
    Ocena: 1
    podłączone mam 2 zasilania od karty.
  • #8 9796321
    Matuzalem

    Poziom 43  
    Posty: 17311
    Pomógł: 1651
    Ocena: 1097
    blade19900 - posty do poprawy, sposób wklejania grafiki do zmiany.
    Konto firmowe:
    Doradztwo podatkowe
    Wilczyńskiego 25/13, Olsztyn, 10-686
  • #9 9796500
    blade19900
    Poziom 9  
    Posty: 23
    Ocena: 1
    a gdzie to jest bo troche to forum jest dużo i nie za bardzo mogłem to znaleść
  • #10 9796893
    Radysh
    Poziom 27  
    Posty: 829
    Pomógł: 101
    Ocena: 12
    Ta karta wymaga mocnego procesora i na żadnym Athlon`ie z serii X2 nie będziesz w stanie sprawić, by to ona blokowała wydajność zestawu.

    Choć sugerowałbym sprawdzić (np. GPU-Z) czy karta na pewno działa w trybie PCIex x16.

    PS Płyta główna to chyba Abit, nie Gigabyte?
  • #11 9797023
    blade19900
    Poziom 9  
    Posty: 23
    Ocena: 1
    abit an 52 sory za pomyłkę , zainstalowałem xp-ka i fpsów mam tyle samo co miałem na win7
  • #12 9800982
    blade19900
    Poziom 9  
    Posty: 23
    Ocena: 1
    zrobiłem to co się dało podkręciłem procesor + ram + ustawiłem wiatraki z karty graficznej z 40 do 60 %, zainstalowałem słabsze sterowniki i dało mi to około 20fps więcej . to chyba wszystko co można zrobić :(
  • #13 9801023
    adamadi33
    Poziom 43  
    Posty: 10516
    Pomógł: 768
    Ocena: 251
    Przyda się większa moc obliczeniowa, przydało by się zakupić wydajniejszy procesor.
  • #14 9801279
    Kosa1337
    Poziom 26  
    Posty: 1063
    Pomógł: 19
    Ocena: 8
    pobierz MSI Afterburner i sprawdz co ogranicza fps w tej grze.
  • #15 9801737
    blade19900
    Poziom 9  
    Posty: 23
    Ocena: 1
    jak to sprawdzić bo nigdy nie używałem tego programu i niechcę czegoś zepsuć.

    dane z tego programu:
    GPU Temperature min:35 max:39
    GPU ussage 0/4
    Fan Speed % min:40 max:44
    Fan tachometer min:1770 max:1980
    Core Clock min:51 max:830
    Shader clock min:101 max:1660
    Memory clock min:135 max:1804
    Memory usage min:39 max:209

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z kartą graficzną Geforce GTS 450 OC, która generuje niższe FPS w grach w porównaniu do starszej karty Geforce 8600 GT. Komputer jest wyposażony w procesor Athlon 4400+ X2 64, 2 GB RAM DDR2 oraz zasilacz Xilence 500V. Użytkownik zastanawia się, czy zainstalowanie starszych sterowników poprawi wydajność. Odpowiedzi sugerują, że karta wymaga mocniejszego procesora, a także wskazują na konieczność sprawdzenia zasilania karty oraz trybu PCIe. Po podkręceniu procesora i RAM-u oraz zainstalowaniu starszych sterowników, użytkownik zauważył poprawę o około 20 FPS. Rekomendacje obejmują również użycie programu MSI Afterburner do monitorowania wydajności.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA