Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dostępu do konfiguracji TP-Link WR340G

06 Sie 2011 14:59 5558 8
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie,

Posiadam internet z dialogu DSL 2 MB oraz modem ASMAX AR-801MP
    Do tego zestawu otrzymałem płytkę instalacyjną. Instaluję program wpisuję to, co mi podali, daję połącz i internet działa.

Planowałem oglądać poprzez TV Sony Brava - telewizję internetową Bravia Internet Video.

Zakupiłem Router TP-LINK TL-WR340G wraz z okablowaniem, ale niestety gdy podążam wraz z instrukcją, tzn. ustawiam w karcie sieciowej wszystko na automatycznie, to komputer nie widzi routera - tzn. w przeglądarce wpisuję 192.168.1.1 i nic się nie dzieje. Może wszystkoby mi działało gdybym tylko potrafił wejśc w router i wpisać w niego to, co mi podali w dialogu. Prawdopodobnie chodzi o protokół PPPoE.

Prosze o pomoc, od kilku dni nie jestem w stanie sobie z tym poradzić.
  • Poziom 13  
    Witam.:)

NA początku należy połączyć komputer przewodem sieciowym (rj45--rj45) jeden koniec do karty sieciowej w komputerze drugi do gniazda LAN ( żółte ) w routerze router podłączasz do zasilania.

W ustawieniach połączenia lokalnego ustawiasz adres ip z zakresu 192.168.1.X
    czyli np. 192.168.1.20
    Maskę ustawiasz 255.255.255.0
    Brama pozostawiasz puste
    DNS/DNS2 również pozostawiasz puste

W przeglądarce internetowej (dowolna) wpisujesz adres IP podany na nalepce z tyłu routera jest to domyślnie ( jeżeli nie był wcześniej prze konfigurowany )

192.168.1.1

Wyskoczy Ci okienko podania loginu i hasła domyślnie jest to:

admin
    admin

Następnie przechodzimy do konfiguracji routera
    Po lewej stronie wybieramy zakładkę "Network"
    Następnie "WAN"

i teraz zależnie od tego jkim połączeniem internetowym dysponujemy wybieramy z pierwszej zakładki w głównym oknie:

Dynamic IP - gdy usługodawca dostarcza nam adres IP metodą DHCP

Static IP - gdy usługodawca dostarcza nam stały adres IP

PPPoE - gdy usługodawca dostarcza nam usługe na bazie nazwy użytkownika i hasła
    802.1X +dynamic /static IP uzytkownik haslo + IP zazwyczaj usługodawcy wykorzystują pierwsze 3 typy przydziału łącza

Wybierając interesującą nas metode

Czy to Dynamic IP ( usługodawca sam przydziela adres IP i DNS jeżeli nie to DNS trzeba wpisać ręcznie na dole okienka głównego)

Czy Static Ip ( należy wpisać adres IP maskę bramę dns1 i dns2 podany przez usługodawce

Czy będzie to PPPoE należy wpisac podane przez usługodawcę nazwę użytkownika i hasło i wybrać opcję "Connect Automatically"

I to cała konfiguracja zakładki WAN

Następną interesującą nas zakładka jest po lewej stronie "Network" - > "MAC Clone"

Przechodzimy do niej tylko wtedy gdy nasz usługodawca stosuje przydział adresu IP do danego adresu MAC
    Jeżeli tak jest i adresem MAC jest adres z naszej karty sieciowej wystarczy kliknąć "Clone MAC Adress To", powoduje to przydzielenie adresu MAC naszej karty sieciowej to portu WAN ( do którego wpinamy przewód (rj45) od usługodawcy.

Następnie należy skonfigurować zakładkę po lewej stronie
    "Wirles" -> "Wirless Settings"

Gdzie odpowiednio po kolei wpisujemy:

SSID: nazwa naszej sieci bezprzewodowej np internet_DOM

Region: Jeżeli chodzi o produkty wyprodukowane na teren Europy środkowej spokojnie możemy ustawić Poland

Channel: zostawiamy Automatic

Mode: zależnie od naszej karty bezprzewodowej ( w nowsyzch jest to 802.11g) w starszych 802.11b

Następnie zaznaczamy ptaszek przy "Enable Wirless Security"

I teraz stoimy przed wyborem typu zabezpieczenia

WEP / WPA/WPA2 / czy WPA-PSK?WPA2-PSK

Nie będę sie rozpisywał na temat plusów czy minusów pomiędzy każdym bo wszystko jest do obejścia

najprościej wybrać WEP +Automatic+ASCII+64bit i wpisać składające się z 5 znaków hasło

dla bardziej zaawansowanego ( trudniejszego w złamaniu hasła) proponuję wybrać

WPA-PSK/WPA2-PSK i wpisać hasło od 8 do 63 znaków

I to tyle z podstawowej konfiguracji naszego routera po zmianie ustawień na automatyczne w naszej karcie sieciowej powinniśmy się cieszyć internetem a na bezprzewodowej trzeba wybrać sieć i wpisać hasło wymyślone przez nas

W razie pytań służę pomocą

Pozdrawiam, Kuba.

PS: Dodam jeszcze że niebieskie wejście WAN jest to wejście w które musimy wpiąć przewód od naszego dostawcy internetowego zakończony wtykiem (rj45)

A żółte LAN jak i WIFI służy do rozgłaszania internetu na nasz dom :)
  • Poziom 10  
    Niestety. Problem pozostaje niezmieniony. W dalszym ciągu po wpisaniu w przeglądarce IP 192.168.1.1 nic nie wyszukuje. Po pingu tak samo nic. :(((( zaczynam się martwić że już nieda się wejśc do tego routera...
  • Poziom 12  
    wpisz w konsoli windows

Code:

ipconfig /all

i przepostuj wynik
  • Poziom 13  
    to jest nowy router? jeżeli tak i zrobiłeś tak jak napisałem wyżej to musi działać proponuję jeszcze skorzystać z przeglądarki IE ewentualnie FF

jeżeli jest to router od kogoś to należy go zresetować z tyłu pomiędzy gniazdem WAN i antena wi-fi znajduje się otwór resetu przy włączonym routerze należy wsadzić tam i przytrzymać np igłę na około 30 sek ( router zgaśnie i zaświeci na nowo) oznacza to przywrócenie ustawień fabrycznych .

takie pytanie jak podepniesz komputer pod router wejście 1-4 Lan to świeci się na routerze dioda sygnalizująca 1-4 ?

Jaki system operacyjny?
  • Poziom 10  
    UDAŁO MI SIĘ POŁĄCZYC Z ROUTEREM!!!!

Po kilkunastu restartach routera wkońcu zaskoczył.

Wprowadziłem nazwe urzytkownika i hasło w router (podane z dialogu) ale nadal nic się nie dzieje :(
  • Poziom 13  
    gieco napisał:

Wprowadziłem nazwe urzytkownika i hasło w router (podane z dialogu) ale nadal nic się nie dzieje :(

jakiego dialogu

wpisz uzytkownika admin i haslo admin jak na nalepce z tylu routera!
  • Poziom 10  
    buchu-1 napisał:
    gieco napisał:

jakiego dialogu

wpisz uzytkownika admin i haslo admin jak na nalepce z tylu routera!

W router wszedłem, wprowadziłem w protokół PPPoE nazwę i hasło z dialogu i nic.
  • Poziom 24  
    Czy w Dialogu masz PPPoE a nie PPPoA ?