Witam radyjko nieczyta płyt. Po przeglądnięciu tematów na forum stwierdziłem że najprawdopodobniej padł laser(optima720). Kupiłem nowy założyłem i nic dalej to samo tz brak świecenia diody lasera, sprawdziłem tranzystor zasilający diode lasera (2SB1322) jest ok. Soczewka zachowuje się w sposób prawidłowy tz po włożeniu płyty kilka razy podnosi się i opada. Te małe przełaczniki u góry mechanizmu też sprawdziłem są ok. A dodam że płyta po włożeniu nie kreci się, po chwili zanikają znaki na wyświetlaczu i następuje wyciągnięcie płyty. Jakie powinno być napięcie zasilania diody lasera i na którym pinie taśmy.