Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma Samsung PS42A451- brak luminancji.

16 Sie 2011 12:04 5131 12
  • Poziom 25  
    Witam
    Chassis F53A(P). Brak schematu. Wszystkie funkcje wykonuje prawidłowo. Główne napięcia prawidłowe. Na ekranie brak sygnału luminancji, chrominancja jest. Po zjechaniu chrominancją do zera- brak treści obrazu. OSD i teletext prawidłowe. Sygnał podany z eurozłącza na inny TV prawidłowy, z luminancją. Sygnał podany z innego TV na eurozłącze- brak luminancji na ekranie tego Samsunga. Na CTRL (LJ41 05078A) miga dioda LED2. Matryca S42AX-YB04.
    Proszę Was o jakieś wskazówki.
  • PCBway
  • Pomocny post
    Spec od TV
    Moim zdaniem powinien kolega wkleic zdjecie, nawet ja Z-SUS bedzie zle pracowal to moze byc podobny objaw...
  • PCBway
  • Poziom 25  
    Dziękuję za odzew.
    Radsat, ten materiał z Twojego linku przeglądałem wcześniej, nic mi to nie pomogło.
    jerzy_d, zdjęcia nie wkleję- nie mam możliwości jego wykonania.
    Według mnie Z-SUS jest w porządku, OSD i telegazeta jest bez zarzutu. Typowa usterka w TV z brakiem sygnału luminancji. Regulacje; jaskrawość, kontrast, nasycenie działają i są widoczne na obrazie. Próby z sygnałem z i do Euro podsuwają mi tylko teoretyczne wnioski. Nie mam pojęcia jak w tym TV jest to rozwiązane układowo. Czy obróbka sygnału luminancji jest realizowana tylko na płycie głównej (BN41-00982B), czy za usterkę może być również odpowiedzialny moduł CTRL (BN96-06761A)?
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Sygnały luminancji i chrominancji sa realizowane na płycie gł. Ale obraz może być nieprawidłowy przy uszkodzeniu praktycznie każdego modułu. Aby się dowiedzieć czy to main czy reszta jest po to tryb autonomiczny, uruchamiany na CTRL gdzie masz generator pasów w kolorze i w obrazie czarno-białym.
  • Spec od TV
    Sorry, nie przeczytalem dokladnie.
    Na pierwszym miejscu sprawdzilbym EEPROM...(tzn. wsad)
  • Poziom 25  
    Tak wygląda CTRL

http://allegro.pl/samsung-ctrl-bn96-

Jest na nim złącze CN2007 tuż nad naklejką u dołu opisane w ten sposób:
    1.2PAL(IN) NT(OUT)
    3.4SCR(IN) ST(OUT)
    gdzie 1, 2, 3, 4 to poszczególne kołki tego złącza. Czy to złącze jest właśnie do włączania trybu autonomicznego?

Moderowany przez radsat:

Przypominam o linkach do aukcji! Można było pobrać samo zdjęcie, i wkleić zgodnie z zasadami prawda?

• Poziom 33  
    Nie jest to tryb auto. Szukaj ozn. AUTO GEN. Ale tak jak sugeruje kolega powyżej, problem z płytą główną raczej, możliwie pamięć do przeprogramowania dobrym wsadem. Powodzenia.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    zbyszekskibinski napisał:
    Nie jest to tryb auto. Szukaj ozn. AUTO GEN.

Na pewno.. a może jednak. Skibek jak już coś piszesz to musisz być pewien. :cry:

Cytat:
    tryb autonomiczny to

"Odłącz MAIN. Na PSU w złączu CN801 PS_ON dajesz na masę, a na LOGIC złacze CN2007 stawiasz zworkę 3 i 4 pin. Potem w sieć

Logic Main LJ92-01485E
    *PCB Number LJ41-05078A
  • Spec od TV
    A Service Mode? Byles tam? Z mojego leniwego a popartego doswiadczeniem, punktu widzenia wgralbym nowy soft do EEPROMa. W Samsungu czesto dziwaczne uszkodzenia a wystarczy dobry wsad...
    BTW:Panowie nie robcie tu forum onetu!!!
  • Poziom 25  
    Już jestem ponownie w temacie.
    Tryb autonomiczny w CTRL jest na złączu CN2007, kołki 3-4 i nie jest to opisane jako AUTO GEN. Test wypadł prawidłowo. Co do sugestii jerzy_d nie byłem w stanie zlokalizować EEPROMU, skąd sprawdzony wsad, no i bałem się sytuacji, gdyby skutki mojej ingerencji pogorszyły sytuację. Jakby klient mnie wówczas ocenił? Spieprzyłeś pan jeszcze gorzej. Zamówiłem w ASWO płytę główną (cena do przyjęcia) i... trafione. Może poszedłem trochę na łatwiznę, ale przy tak małej ilości materiałów serwisowych było to optymalne rozwiązanie.
    Dziękuję Wam za naprowadzenie mnie na właściwy kierunek. Temat zamknę później, ale podziękowania już teraz.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    To teraz z nowej płyty wyjmij pamięć, skopiuj ją, załaduj do nowej kości, włóż ją do starej płyty i uruchom.
  • Poziom 25  
    Wydaje mi się, że to nie takie proste. Nie ma tu czegoś takiego jak pamięć w podstawce, jeżeli już, to SMD. Niestety, wszystkie, a jest ich kilka, które mógłbym zakwalifikować jako EEPROM, mają nic mi nie mówiące oznaczenia i dlatego (jak pisałem wyżej) nie mogłem zlokalizować pamięci. Fakt, nie przeglądałem co jest co na stronach z datasheet. W tej chwili mam trochę czasu, może zerknę...
    ... nic ciekawego nie znalazłem tak na szybko. Są takie oznaczenia (SMD 8pin):
    9933P, 062C, A21SC, MP1583DN, ATHLH834. Być może jakieś informacje są w instrukcji (link podał wyżej radsat) ale nie chce mi się już szukać, tym bardziej, że klient przyjeżdża po odbiór sprzętu.