Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Creative T3100 wymiana TDA7377

xxxZIOLEKxxx 24 Aug 2011 14:05 7161 7
    xxxZIOLEKxxx
    Level 10  
    Witam posiadam Creative Inspire T3100 które przestały działac więc oddałem do naprawy tam powiedzielli mi że TDA7377 jest spalony i że wymiana będzie kosztować ok 60zł więc zrezygnowałem i postanowiłem samemu go wymienić. Kupiłem nowy układ, wlutowałem stary lecz podczas wlutowywania uległa zniszczeniu jedna ze ścieżek i tu tkwi mój problem nie wiem gdzie ona biegła.
    Będę wdzięczny gdyby ktoś wrzucił zdjęcie/schemat tej płytki z subwoofera.
    Pozdrawiam.
    Mleczyk89
    Level 34  
    To niech kolega wrzuci dobre zdjęcie od strony druku jak to wygląda a może podpowiemy.

Do tego informacja która to noga
    xxxZIOLEKxxx
    Level 10  
    Nr nogi to 10 na schemacie poniżej podpisana jako diagnostics, na płytce wygląda to tak jakby miało się łączyła z 8 ewentualnie 12.

Oto zdjęcia:
    Część rys na płycie powstała w "serwisie" a część to moje dzieło :p
  • Helpful post
    Mleczyk89
    Level 34  
    Moim zdaniem wisiała w powietrzu.

Popraw luty bo wygląda to niechlujnie.
    xxxZIOLEKxxx
    Level 10  
    Co do lutów to postaram się je jeszcze poprawić choć jak na mnie to nieźle wyszły :)
    A co do tej nóżki wole być pewny że ma być wolna/przylutowana zanim je włączę bo nie chcę ich znowu spalić :)

---------
    edit:
    Podłączyłem je dziś i nadal mam z nimi problem tzn. subwoofer działa, prawa nie a lewa satelitka czasem działa a czasem przestaje i podczas dotykania głównego kabla łączącego prawą satelitkę z subwooferem słychać w lewej szumy podobne do szumów nagrywanych przez mikrofon podczas dotykania go.
    Ma ktoś morze jakiś pomysł co może być jeszcze uszkodzone?
    Z góry dzięki z pomoc.
    Pozdrawiam
    WojtasJD
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie wiem po co natrzaskałeś tyle tych zdjęć - większość z nich - ciemne, rozmazane - nadaje się do kosza.

Popraw te nasmarkane lutowie, umyj PCB spirytusem czy rozpuszczalnikiem PCB.

Skorzystaj linku do PDF-a, który masz wyżej.
    Ten zestaw jest 2.1 więc prawdopodobnie TDA7377 pracuje w konfiguracji Stereo/Bridge (fig.3): dwa z czterech wzmacniaczy wewnątrz układu sterują satelitami a kolejne dwa w układzie mostka - subwooferem.

Rozejrzyj się po płytce czy 4 i 5 noga są wejściami wzmacniaczy statelit, nawet palec może posłużyć jako źródło sygnału - głosniki powinny buczeć...
    xxxZIOLEKxxx
    Level 10  
    WojtasJD masz rację co do 4 i 5 nogi po dotknięciu słychać trzaski w satelitce.
    Figure 3 też się zgadza choć 1 i 2 noga są odwrotnie podłączone.
    Jeżeli chodzi o płytkie to już ją przemyłem, a luty poprawiłem choć pewnie nadal uznalibyście je za niechlujne :)