Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie Ariva 120 Combo ze starym telewizorem

dragon79 30 Sie 2011 11:45 2764 8
  • #1 30 Sie 2011 11:45
    dragon79
    Poziom 12  

Witam,
    Mam stary telewizor kineskopowy OTAKE, który oprócz wejścia antenowego nie ma innych wejść sygnału. Chcę kupić tuner satelitarny Ariva 120 Combo by zastąpić stary tuner, który do tej pory używam tj. Opticum 4100 FTA. Z tego co udało mi się znaleźć, Ariva 120 Combo nie ma wbudowanego modulatora, więc muszę takowy kupić?
    Jeśli tak, to najważniejsze dla mnie jest, by obraz przechodzący przez taki modulator nie tracił na jakości oraz by taki modulator miał jak najmniejszy pobór prądu. Na jakie parametry zwracać uwagę? Który z poniższych modulatorów będzie najodpowiedniejszy (a może proponujecie inny model)? Jakie są Wasze doświadczenia z takim sprzętem?

Maximum RF-4000
    http://allegro.pl/
    Signal RF Modulator
    ONYX MAV-701

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Moderowany przez Pablo1964:

Linki do aukcji usunąłem.
    3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

0 8
  • Pomocny post
    #2 30 Sie 2011 12:49
    irekr
    Moderator

Wszystkie trzy modulatory to w zasadzie to samo urządzenie, różnią się obudową.

Jakość nigdy nie będzie tak dobra jak po podłączeniu bezpośrednio do wejścia AV, nie musi być przez SCART.
    Osobiście używam Signala, urządzenie działa prawidłowo, rewelacja to nie jest, ale.... za te pieniądze...

0
  • #3 04 Wrz 2011 10:54
    kos65tas
    Poziom 8  

Mam ten sam problem .Czyli nowa ariva120 i stary tv z wejsciem antenowym.Wyciągnałem stare video sony i połaczyłem tak :
    do ariwy kabel euro zakonczony chinch do videa
    z videa do Tv kablem do anteny.
    Na tv znalazłem sygnał videa,a w video właczyłem wyszukiwanie sygnału z arivy i ...nic
    Poniewaz nie jestem doswiadczony w tych sprawach prosze o porade i wyjasnienie co robie zle

0
  • #4 04 Wrz 2011 12:01
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Co to za "video"?
    Jaki model?

0
  • #5 04 Wrz 2011 12:32
    kos65tas
    Poziom 8  

Video SonyRMT-V262C
    Włączam chinche(na chinchu napisane video out do video in sony)
    Co ciekawe mam 2 tuner i tez czinczami nie łączy sie z video ,a po modulatorze (ferdek 5018) jest sygnał.Dalej nie wiem co jest zle

0
  • #6 04 Wrz 2011 15:17
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Podałeś prawdopodobnie oznaczenie pilota od Sony...
    Może zamieść foto tylnej części tego Sony...
    Generalnie w menu Sony trzeba ustawić wejście, do którego podłączono Arivę...

0
  • #8 04 Wrz 2011 21:16
    kos65tas
    Poziom 8  

Szacunek i podziękowanie dla kolegow "mihal2002"i "KIEROWCA_VW"
    Zadziałało - na pilocie videa jest "input selekt"
    POZDRAWIAM!!! :-))

0
  • #9 28 Gru 2011 15:29
    dragon79
    Poziom 12  

Signal RF Modulator sprawuje się bardzo dobrze i spełnia swoje zadanie.
    Można dzięki temu modulatorowi podłączyć do starego telewizora urządzenia z wyjściem SCART oraz 3 x cinch. Jakość obrazu oceniam na bardzo dobrą przy założeniu, że do modulatora nie jest podpięty przewód antenowy, bo wtedy są na ustawionym kanale szumy niezależnie od tego, który to kanał.

0