Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Lenovo do 2000zł. Na co zwrócić uwagę?

Grzewela 31 Sie 2011 22:16 3564 12
  • #1 31 Sie 2011 22:16
    Grzewela
    Poziom 7  

Witam,
    Stoję przed wyborem nowego laptopa. Ponieważ mam bardzo duży wybór i nie wiem, na co najbardziej zwrócić uwagę proszę o pomoc.
    Studiuję architekturę krajobrazu i laptop ma służyć przede wszystkim projektowaniu. Zależy mi na tym aby bez problemu działały na nim programy takie jak Autocad, Microstation czy Photoshop.

Wcześniej miałam laptopa firmy Lenovo i byłam bardzo zadowolona. Moją uwagę zwróciły te modele:
    http://allegro.pl/hit-lenovo-g560-p6100-2x2g-8g-500-gf310-hdmi-win7-i1772352652.html
    http://allegro.pl/lenovo-g570-15-6-i3-hd6370-6gb-500gb-w7-antywiru-i1776106272.html
    http://allegro.pl/nowosc-lenovo-g570-i3-2310m-500gb-8gb-promocja-i1787393718.html
    http://allegro.pl/laptop-lenovo-p6100-6g-500g-geforce-1g-windows-tm-i1787978337.html

Będę wdzięczna za wszelkie porady. Nie upieram się przy Lenovo. Może warto zwrócić uwagę na inne firmy produkujące laptopy?

0 12
  • #3 01 Wrz 2011 02:26
    Grzewela
    Poziom 7  

Wolałabym nowy.

0
  • #4 01 Wrz 2011 11:25
    suprajs
    Poziom 13  

100zł ponad budżet i masz i5 z większym dyskiem Link

Wersja oszczędnościowa z i3, ale torbą wartą 50zł Link

Odbiór osobisty w wielu miastach

To są moje dwa typy,
    Pozdrawiam

edit.
    może jeszcze alternatywa dla Asus w postaci Toshiby Link jeśli 17" Cię interesuje

0
  • #5 18 Wrz 2011 17:57
    Grzewela
    Poziom 7  

Po małej przerwie spowodowanej wyjazdem wznawiam poszukiwanie laptopa.

17 cali to zdecydowanie za dużo. Potrzebuję czegoś przenośnego, aby móc się z tym zabrać na uczelnie. Poza tym budżet podniósł się do 3000zł i chyba będę się upierała przy Lenovo, a ostatecznie Asus, Toshiba.

Mam pytania odnośnie pamięci w kartach graficznych.
    Czy przekłada się na szybkość i jakość pracy laptopa, jeśli ma on swojej pamięci np 6GB RAM DDR3?
    Czy jest różnica pomiędzy słabszą kartą graficzną ale posiadającą 512 lub 1GB pamięci, a lepszą bez takowej? Np. Intel HD Graphics 3000 z pamiecia 1GB, a NVIDIA GeForce GT550?

0
  • #6 19 Wrz 2011 09:56
    bmserwis
    Poziom 36  

Te dwie karty graficzne to niebo i ziemia nie ma sensu nawet ich porównywać. W Twoim przypadku wspominałaś o programach graficznych, dlatego też od razu wszelkie twory Intela w kwestii kart graficznych możesz sobie darować. To na co ja jeszcze polecam zwrócić uwagę to matowa matryca, trudniej dostępna, ale komfort pracy nieporównywalny.

0
  • #7 19 Wrz 2011 11:57
    Grzewela
    Poziom 7  

Czyli jednak przy projektowaniu 3D ma znaczenie dobra karta graficzna...
    W takim razie mam mały problem. Chciałabym kupić laptopa Lenovo i oczywiście od początku szukam z matową matrycą (choć myślę też o podłączaniu go do monitora komputera stacjonarnego). Niestety Lenovo instaluje je tylko w laptopach biznesowych z serii T, L i W, które są droższe. Ze względu na ich przeznaczenie nie ma w nich dobrych kart graficznych, ale są właśnie takiego typu jak Intel HD Graphics 3000...

0
  • #8 19 Wrz 2011 12:21
    bmserwis
    Poziom 36  

Lenovo w nowych modelach to już nie tak jakość co kiedyś (T60/T61) przy Twoim budżecie i zastosowaniach poważnie zastanawiałbym się nad sensownością wyboru akurat spośród tych modeli.

0
  • #9 21 Wrz 2011 06:36
    10Tysiecy
    Poziom 12  

Sam mam Lenovo i już Ci mówię na co zwrócić uwagę.

Temperatura na GPU i CPU - u mnie dochodzi do 90, podobno to normalka - nie skomentuje tego... Czy GPU ma oddzielną rurkę cieplną i chłodzenie czy może ma termopada i korzysta z chłodzenia CPU - Lenovo lubi taką tandetę :D mam to w swoim lapku za 2,7zł kupionym rok temu.

Sprawdź czy bateria nie siada po pół roku bo czasami lubi.
    Czy jest dobre spasowanie materiałów - ale w tej cenie pewnie nie. Mozliwe że klawiatura będzie się lekko uginać. Co jeszcze hmmmmm. Sterowniki pewnie z średniowiecza i brak aktualizacji więc trzeba zasysać po producentach.
    Brak Windowsa na CD więc od razu zrób kopię na płytach przez recovery (rzadko padają dyski ale padają). Dioda od baterii pracuje jak chce. Średnie matryce LCD.
    Wszystko jest plastikowe. Karta dźwiękowa to zapewne porażka - mój Sony Galaxy S gra 100 razy lepiej na 100W głośnikach, nie mówiąc o iPadzie. Niektóre modele lubią walić Bsody bez powodu.
    To chyba tyle ja wiem, teraz że zanim nie zajrzę pod machę lapkowi, nie odpalę na nim diagnostycznych aplikacji pod obciążeniem i nie poczytam na forum jakie ma wady to na pewno nie kupię w ciemno laptopa z szczególną odrazą w stronę Lenovo. :) To tyle.

0
  • #10 27 Wrz 2011 07:17
    Grzewela
    Poziom 7  

Ciekawa jestem z jakiej serii posiadasz laptopa. Ja myślę o serii T lub W. Są wykonane z bardzo dobrych materiałów. Z klawiaturą nie powinno być problemów. Miałam starego Lenovo z serii T i wykonanie było świetne.
    Poza tym budżet jest już wyższy. Jeśli chodzi o GPU to maksymalnie dochodzi do 39.
    Niestety szczegółów dotyczących chłodzenia w laptopie nie znam.
    Ze słabymi głośnikami już się pogodziłam. Na szczęście nie jest mi to potrzebne, a laptop ma służyć do projektowania - czyli interesują mnie tylko jego flaczki.
    Natomiast jeśli chodzi o muzykę to zdecydowanie wolę domowego Arcama ;)

Zapytam jeszcze o takie połączenie (procesor + karta graficzna) - zastanawiam się miedzy tymi dwoma:
    Core i5-2520M + Quadro 1000M
    czy
    Core i7-820QM + Nvidia Quadro FX 880M

0
  • #11 27 Wrz 2011 07:27
    artaa
    Poziom 43  

Grzewela napisał:
    Miałam starego Lenovo z serii T

A masz teraz budżet na nowego T z silną kartą graficzną??

Do firmy to się bierze coś z GW 3Y NBD.
    Lenovo przy zakupie na firmę daje w tanich modelach rok GW.

Kup jakiegoś DELLa spełniającego wymagania i będzie OK.

0
  • #12 27 Wrz 2011 13:14
    10Tysiecy
    Poziom 12  

Grzewela napisał:
    Ciekawa jestem z jakiej serii posiadasz laptopa. Ja myślę o serii T lub W. Są wykonane z bardzo dobrych materiałów. Z klawiaturą nie powinno być problemów. Miałam starego Lenovo z serii T i wykonanie było świetne.
    Poza tym budżet jest już wyższy. Jeśli chodzi o GPU to maksymalnie dochodzi do 39.
    Niestety szczegółów dotyczących chłodzenia w laptopie nie znam.
    Ze słabymi głośnikami już się pogodziłam. Na szczęście nie jest mi to potrzebne, a laptop ma służyć do projektowania - czyli interesują mnie tylko jego flaczki.
    Natomiast jeśli chodzi o muzykę to zdecydowanie wolę domowego Arcama ;)

Zapytam jeszcze o takie połączenie (procesor + karta graficzna) - zastanawiam się miedzy tymi dwoma:
    Core i5-2520M + Quadro 1000M
    czy
    Core i7-820QM + Nvidia Quadro FX 880M

podajesz low-end w pierwszym poście a potem piszesz o serii T. Tam podajesz laptopy za ok 2000zł , z serią T z twoimi wymaganiami to się zamkniesz w granicach 5tys zł. Wszystkie lapki w granicach 2tys będą taki jak napisałem wyżej.
    Mój laptop to y550.

0
  • #13 28 Wrz 2011 08:12
    Grzewela
    Poziom 7  

W takim razie powinnam założyć nowy temat. Często jest tak, że w miarę jak długo szukamy nasz budżet podnosi się, bo stwierdzamy, że lepiej dołożyć do czegoś lepszego.
    Lenovo z serii T można też kupić w granicach 3000zł np na Allegro.

0
  Szukaj w 5mln produktów