Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki wzmacniacz do subwoofera Alphard LW1200 ?

Audiofilek92 01 Sep 2011 17:32 1452 6
    Audiofilek92
    Level 11  
    Witam !

Bardzo prosiłbym kolegów forumowiczów o doradzenie wzmacniacza który mógłby dobrze współpracować ze skrzynią basową br 50 litrów z głośnikiem Alphard LW 1200.

Interesuje mnie tylko i wyłącznie wzmacniacz na tranzystorach, ponieważ zrobiłem już na TDA7294 ale się spalił. Przeglądając fora wpadłem na pomysł zbudowania wzmacniacza tranzystorowego w układzie darlingtona oto link https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1968849.html Moim zdaniem nadałby się ponieważ parametry dla głośnika 8 ohm to 100W. Zależało by mi również na niskim koszcie produkcji jak i na prostocie wykonania dodam jeszcze że posiadam trafo 200W 2x24v. Co o nim myślicie?? Budował już go ktoś kiedyś ?? Jakie wrażenia odsłuchowe?? Proszę o szybką wypowiedź oraz jaki filtr aktywny byście polecili do tej skrzyni proszę o linki ??

Pozdrawiam
    Mleczyk89
    Level 34  
    Za małe napięcia na tym trafku do uzyskania założonej mocy.
    Audiofilek92
    Level 11  
    Otrafko sie nie martwie zostało mi pare z rozbiórki i napraw wzmacniaczy. Tylko czy się nada ten wzmacniacz ??
    Audiofilek92
    Level 11  
    Panie Pawle radiator pod tda był o wymiarach 20 cm na 5 na 7 bo nie miałem miejszego to po 1 a po 2 nie umiesz pan chyba czytać bo napisałem że tda mnie nie interesuje a po 3 mowilem ze traf mam dużo z rozbiórek urządzeń więc jeśli masz pisać nie na temat to mi nie spamuj pozdro. Prosze o wypowiedź fachowców i znawców tematu.
    Pawel S.
    Level 39  
    umiem czytac i doczytalem ze nie chcesz TDA... ale o trafach z rozbiorek nic nie doczytalem...

najtanszy jest n-mosfet irka

Kolega będzie łaskawy zaczynać zdanie wielką literą.
    Proszę po raz ostatni.
    3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)
    Audiofilek92
    Level 11  
    Temat do zamknięcia