Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pralka polar ps663pbio -problem

początkujący 27 Nov 2004 17:46 7683 19
 • #1
  początkujący
  Level 2  
  Mam pralkę polar ps663p bio. pralka pod czas prania i płukania "wciąciga" guziki, sznurki po między kołnież a bemben. Raz "wciągneła"guzik krótko przed wirowaniem i na wirowaniu zaczeła strasznie "zgrzytać". Po wyjęciu guzika wirowała normalnie. Według mnie szpara między kołnieżem a bembnem jest za duża.
  "Wciąganie" nie jest reguralne
 • #2
  Ardian
  Level 12  
  Wymień fartuch i wszystko będzie OK.
 • #3
  User removed account
  Level 1  
 • #4
  jacekrybak
  Level 18  
  Nie bardzo rozumiem po co wymieniać zbiornik. Fartuch-owszem. A drobne rzeczy można wkładać do woreczka uszytego np. ze starej firanki, albo nylonowej siatki (takiej, w jakiej czasami sprzedaje się warzywa). Pozdrawiam.
 • #5
  toni51
  Level 12  
  zgłoś do serwisu są specjalne przyżądy do naciągania bebna piorącego
 • #6
  ojciec pio
  Level 12  
  PRACOWAŁEM W SERWISIE POLAR 25 LAT I NIGDY NIE WIDZIALEM "PRZYŻĄDU" DO NACIĄGANIA BĘBNA
 • #7
  jacekrybak
  Level 18  
  Ja też nie widziałem. Ale mam taki przyrząd do odsuwania bębna od fartucha. Przydaje się po wymianie zbiornika produkowanego przez rzemieślników. Często zmniejsza się po wymianie szczelina między fartuchem i bębnem i w/w elementy trą o siebie. Przyrząd, pod warunkiem ostrożnego posługiwania się nim, doskonale pełni funkcję "naciągacza" bębna, a raczej "odpychacza" od fartucha. Nazywa się śrubokręt. :)
 • #8
  szwicio
  Level 11  
  Zgadzam się z opinią wymiany fartucha.Mam tą pralkę już 22 lata i chwalę ją sobie.Miałem takie same obiawy i wystarczyło faktycznie wymienić fartuch.Zbyt duża przerwa między fartuchem a bębnem nie jast możliwa,pod warunkiem że fartuch jest faktycznie nowy i orginalny-tzn. od tego typu pralki,i oczywiście trzeba umieć go założyć.
 • #9
  andy_o
  Level 21  
  szwicio wrote:
  Zgadzam się z opinią wymiany fartucha.Mam tą pralkę już 22 lata i chwalę ją sobie.Miałem takie same obiawy i wystarczyło faktycznie wymienić fartuch.Zbyt duża przerwa między fartuchem a bębnem nie jast możliwa,pod warunkiem że fartuch jest faktycznie nowy i orginalny-tzn. od tego typu pralki,i oczywiście trzeba umieć go założyć.

  No właśnie. Jak go założyć ?. Sam fartuch - bez problemu, ale ta choler...a , czarna guma dociskająca (od strony zbiornika) - nijak nie mogę jej upchnąć. Szczelina między bębnem a zbiornikiem pozwala wcisnąć ledwie pół paznokcia ! Czy jest na to jakiś patent ?
  andy_o
 • #10
  User removed account
  Level 1  
 • #11
  andy_o
  Level 21  
  Kolega z serwisu AGD też doradzał mi "Ludwika" , i tak właśnie robiłem. Jak już mam naciągnięte ok. 50% tego oring'a to niestety - zeskakuje.
  Dziękuję za podpowiedź , ale chyba poproszę kolegę od AGD , żeby mi pomógł. ... a tak bardzo chciałem zrobić to sam...!
 • #12
  User removed account
  Level 1  
 • #13
  jacekrybak
  Level 18  
  Faktycznie, zakładanie o'ringu wymaga pewnej wprawy. Ja mam szczupłe palce, ale zdarza mi się, że nie mogę go założyć. I to pomimo użycia śliskich płynów. Ponieważ zdejmowanie płaszcza p/wagi to dla mnie ostateczność, znalazłem jeszcze jeden sposób na wsunięcie tej paskudnej gumy. Obficie smaruję płynem fartuch i oring. Wsuwam delikatnie o'ring w szczelinę między fartuch i bęben. Przytrzymuję go palcami lewej dłoni w najwyższym punkcie. W prawą dłoń biorę niewielki śrubokręt. Wsuwam go w szczelinę z lewej strony lewej dłoni i odpowiednio dociskając do farucha ciągnę go po jego obwodzie. Właściwie dociśnięty śrubokręt wprowadza o'ring w szczelinę fartucha. Nie mozna ani na chwilę zmniejszyć docisku śrubokręta do fartucha, bo o'ring wyskoczy. I zachowaj ostrożność, aby nie przebić fartucha śrubokrętem. Na pewno nie uda się to za pierwszym razem, ale trening czyni mistrza. Życzę powodzenia.
 • #14
  PS 663S BIO
  Level 31  
  skryn wrote:
  Ardian wrote:
  Wymień fartuch i wszystko będzie OK.


  Na jakiś czas pomoże. Ale problem będzie powracał (wycieranie się wargi fartucha). Najlepiej wymiana zbiornika plus fartuch. Kto by się porywał na to? (nieopłacalność). Bez sensu.... Ten typ po prostu tak ma i BASTA!!

  Pozdrawiam.

  PS.Zawsze wpadały skarpetki i inne... w PS i LUNIE (podobne konstrukcje).


  kol. ma rację, ale można wymienić na jakiś czas będzie spokój :P

  Dodano po 3 [minuty]:

  można to zrobić ściągając przeciwwagę ale komu by się chciało :)
  ale po ściągnięciu p/wagi łatwiej będzie założyć tę ,,ch ........ czarną gumę"
  czyli oring :P
 • #15
  Sylwek47
  Level 14  
  Witam

  Chciałbym się podzielić moim sposobem wymiany fartucha w PS-ach i Lunach.
  Robię to bez zdejmowania pokrywy przeciwwagi i wymiany powiększającej koszt uszczelki,a jednocześnie mam swobodny dostęp przy zakładaniu fartucha,oraz gumowego klina.Odkręcam z tyłu trzy śruby zewnętrzne mocujące krzyżak i wyjmuję je a trzy śruby obok ułożyskowania tylko maksymalnie luzuję. Poczym cały bęben odsuwam do tyłu o około dwa centymetry i wtedy mam wystarczająco dużo miejsca na palce. Oczywiście korzystam np. z ludwika w celu lepszego poślizgu. Klin krzyżując ręce zaczynam zakładać od góry. Wymiana trwa około 15-tu minut.

  Pozrawiam
 • #16
  jacekrybak
  Level 18  
  Sposób oczywiście godny polecenia, szczególnie mniej doświadczonym. I na pewno praktyczniejszy od ściągania płaszcza z przeciwwagą. Tym bardziej, że nie potrzeba ściągać koła pasowego, a mając odpowiednie klucze, rozkręcenie i montaż krzyżaka można przeprowadzić w kilka minut. A na marginesie opowiem historyjkę ze swojej praktyki. Poszedłem do klienta, który miał swój fartuch i o'ring. Wymiana w pralce PS. W łazience zastałem częściowo rozmontowaną pralkę, tzn. zdemontowany płaszcz p/wagi, zdjęty silnik, odkręcone amortyzatory, odkręcone zawiasy pokrywy (na szczęście jeszcze nie zdjęta). Jednym słowem klient chciał wyciągać zbiornik, ale zrezygnowany zadzwonił po mnie. A ja wszedłem do niego mając tylko swój srubokręt. Zdziwił się,że nie mam narzędzi, na co odparłem (wcześniej sprawdziwszy, czy szczelina jest odpowiednio duża), że niepotrzebnie się natrudził, bo można wymienić fartuch bez rozkręcania pralki w kilka minut przy pomocy tylko tego narzędzia. Na pytanie "w ile minut?" odpowiedziałem, że np. w trzy. Klient nie uwierzył i zaproponował zakład. Jak przegram-zakładam za darmo, jak on przegra-płaci podwójnie. Zapytałem, czy mogę przed odliczaniem czasu nasmarować gumę szamponem. Wyrwanie starego fartucha, włożenie nowego i o'ringu (bez zakładania fartucha na obudowę pralki) zajęło mi 1 min. 40 sekund. Klient był honorowym człowiekiem i mimo moich zapewnień, że traktuję to jako żart, wypłacił podwójną kwotę. Oby więcej takich zleceniodawców :) :) :)
  A śrubokręt i tak się nie przydał, bo szczelina była duża, a drzwiczki zdjęte :).
 • #17
  Paw_el

  Home appliances specialist
  Witam.
  Oring oringiem, tylko czy opłaca się go wogóle zakładać :?: .Ile wytrzyma,kiedy pęknie po założeniu :?: . Pamiętam czasy, gdy było ciężko z uzyskaniem części i stosowało się do uszczelnienia fartucha na płaszczu zwykły szpagat i z bardzo dobrym rezultatem stosuję to nadal, bez ryzyka pęknięcia i wycieków spod nie uszczelnineogo fartucha. Pozdrawiam.
 • #18
  jacekrybak
  Level 18  
  Prawdę mówiąc zdarzało się, że o'ring pękł lub rozciągnął się. Był to jednak wyrób rzemieślniczy, kiepskiej jakości. Wycofali się z nich szybko fachowcy, zmuszając do tego samego hurtowników. Niestety gdzieniegdzie może się jeszcze trafić taki "badziew". Tutaj już nikt nie jest w stanie pomóc niezorientowanemu klientowi. Oryginalny oring, bez widocznego miejsca klejenia, o dobrej sprężystości pękł mi tylko jeden jedyny raz.
 • #19
  User removed account
  User removed account  
 • #20
  User removed account
  Level 1