logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Edimax EW-7128g i TP-LINK TL-WR543g - brak połączenia przy WPA/WPA2

pawcio203 04 Wrz 2011 15:33 1538 6
REKLAMA
  • #1 9894368
    pawcio203
    Poziom 18  
    Posty: 414
    Pomógł: 7
    Ocena: 30
    Witam
    Męczę od wczoraj z tym tematem i bezskutecznie.
    Mam edimax'a ew-7128g postawionego jak AP i
    TP-LINK'a tl-wr543g postawionego jako Client
    Problem w tym, że wszystko śmiga bez szyfrowania, natomiast jak dodaję WPA (nie wspomnę o WPA2) to Client nie może się połączyć z AP.
    Raz udało mi się na WPA połączyć te dwa urządzenia, ale zachciało mi się zmienić SSID i zrobiłem sobie tylko kłopot. Dodam, że poza zmianą SSID (oczywiście w obu urządzeniach) nic nie zmieniałem.
  • REKLAMA
  • #2 9894389
    sanatarium
    Poziom 22  
    Posty: 797
    Pomógł: 30
    Ocena: 38
    Miałem ten sam problem, sworzyć połączenie z dwoma urządzeniami różnych firm w moim przypadku D-link i TP-link. Sieć działała poprawnie bez zabezpieczeń, po założeniu WEP i wyżej były problemy. Problem rozwiązałem stosując urządzenia jednej firmy TP-linka.
  • REKLAMA
  • #3 9894410
    pawcio203
    Poziom 18  
    Posty: 414
    Pomógł: 7
    Ocena: 30
    Może to i racja, kiedyś u kolegi zakładałem sieć, z tym że mieli same TP-LINK'i i nie było żadnego problemu, wstukałem klucze, restart i śmiga.
    Chociaż teraz ku mojemu zdumieniu działa, jakimś cudem. Wyłączyłem szyfrowanie, po czym dodałem i póki co OK. Swoją drogą dziwne rzeczy z tymi urządzeniami.

    Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

    Mam jeszcze jedno pytanie, ale może od początku:
    Mam sprzęt w takiej konfiguracji:
    Główny router ADSL Netgear ----> AP Edimax <------TP-LINK Client
    Wchodząc na stronę routera (192.168.0.1) wchodzę w zakładkę gdzie mogę zobaczyć ile urządzeń korzysta aktualnie z mojego netu.
    Mam jedną pozycję z końcówką IP 0.4 o nazwie NATROUTER (domyślam się, że chodzi o AP), ale nie wiem jak można sprawdzić kto jest wpięty do routera TP-LINK (Client) może wiecie jak to można sprawdzić? Dodam że do tego routera nie będę miał dostępu z kablem.
  • REKLAMA
  • #4 9895025
    piterus99
    Poziom 43  
    Posty: 8915
    Pomógł: 1084
    Ocena: 328
    Trzeba włączyć zarządzanie po WAN na TPLinku i na stronie 192.168.0.4 sobie zobaczysz kto za nim siedzi.
  • #5 9896387
    pawcio203
    Poziom 18  
    Posty: 414
    Pomógł: 7
    Ocena: 30
    Dzięki za odpowiedź, zamieściłem linka z zakładką WAN w TP-LINKU, możesz napisać gdzie to wprowadzić?
    Jeszcze takie coś znalazłem
    Edimax EW-7128g i TP-LINK TL-WR543g - brak połączenia przy WPA/WPA2 Edimax EW-7128g i TP-LINK TL-WR543g - brak połączenia przy WPA/WPA2
    Czy muszę dodać ten port do głównego routera adsl?
    I nie wiem jaki IP wpisać poniżej.
  • #6 9897171
    piterus99
    Poziom 43  
    Posty: 8915
    Pomógł: 1084
    Ocena: 328
    Wpisz 255.255.255.255
    Portu nie musisz dodawać do routera ADSL.

    Obrazy poprawiam, proszę na przyszłość korzystać z "Dodaj obrazek".
  • REKLAMA
  • #7 9903341
    pawcio203
    Poziom 18  
    Posty: 414
    Pomógł: 7
    Ocena: 30
    Wpisałem ten adres 255.255.255.255 w przeglądarce, ale nie wchodzi.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik ma problem z połączeniem Edimax EW-7128g (jako AP) i TP-LINK TL-WR543g (jako Client) przy użyciu szyfrowania WPA/WPA2. Połączenie działa bez szyfrowania, ale przy próbie włączenia WPA lub WPA2 występują trudności. Użytkownik zauważył, że zmiana SSID spowodowała dodatkowe problemy. Inni uczestnicy dyskusji sugerują, że używanie urządzeń tej samej marki (np. TP-LINK) może ułatwić konfigurację. Pojawiły się również pytania dotyczące zarządzania po WAN na TP-LINK oraz sposobu sprawdzenia podłączonych urządzeń. Użytkownik otrzymał wskazówki dotyczące ustawień IP i portów, ale napotkał trudności z dostępem do routera.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA