Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariva 120 combo-łaczy sie tylko z Hotbird

05 Wrz 2011 15:05 3786 8
  • Poziom 9  
    Witam

Problem polega na tym iż dekoder odbiera kanały tylko i wyłącznie z Hotbirda np.polsat.
    A np.Discovery już nie odbiera bo jest na Astra1 itd (wyświetla się komunikat "brak sygnału")

dodam ze dekoder ariva 100e działa bez zarzutu.

Ariva 120 zakupiłem dopiero i wydaje mi się ze trzeba pozmieniać jakieś parametry w menu może jakiś transponder nie wiem...

Proszę o rady
  • Poziom 35  
    Jaka instalacja antenowa( konwertery,wielkość czaszy, przełączniki DiseqC) i na co ustawiona antena?
    Napisz co masz i co chcesz uzyskać .
  • Poziom 9  
    Antene ma ustawiona tak samo jak na polsat cyfrowy.

Zaczne od poczatku.

Ja mam dekoder ariva100 od jakiegoś czasu i na nim wszystko działa,bez ustawiania anteny itd.
    kupiłem bratu teraz dekoder 120combo,podpiolem pod te same kable i jak pisze działają tylko kanaty na hotbird,wina nie leży w ustawieniu talerza,wielkość czaszy itp.
    myślę ze trzeba coś przestawić w menu,

wydaje mi sie ze kolega "romeok01" ma racje.Mógłbyś mi to jaśniej opisać jak to poprzestawiać?
  • Poziom 35  
    Discovery, to z polską fonią jest na Hotbirdzie, kolega sobie listę kanałów zaktualizuje...
  • Poziom 9  
    czyli co moze nowa liste kanalow mam wgrac? moze ma ktos taka co dziala bo ja juz 2 razy to robilem i jakies slabe te listy...
  • Moderator na urlopie...
    3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

3.1.17. (10.9, 16) Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Aby odbierać sygnał z obu satelitów, ustaw tak (ustawiony język polski):

1. INSTALLATION -> LISTA SATELIT ->
    -> 5 HOTBIRD -> OK
    -> 7 ASTRA 1 -> OK

2. INSTALLATION -> USTAWIENIA ANTENY ->
    -> HOTBIRD -> DISEQC1.0 -> PORT1
    -> ASTRA 1 -> DISEQC1.0 -> PORT2

3. INSTALLATION -> PRZESZUKAJ KILKA SATELIT -> SZUKAJ -> OK