Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ariva 120 combo-łaczy sie tylko z Hotbird

Baxiu25 05 Sep 2011 15:05 3918 8
    Baxiu25
    Level 9  
    Witam

Problem polega na tym iż dekoder odbiera kanały tylko i wyłącznie z Hotbirda np.polsat.
    A np.Discovery już nie odbiera bo jest na Astra1 itd (wyświetla się komunikat "brak sygnału")

dodam ze dekoder ariva 100e działa bez zarzutu.

Ariva 120 zakupiłem dopiero i wydaje mi się ze trzeba pozmieniać jakieś parametry w menu może jakiś transponder nie wiem...

Proszę o rady
    matzg
    Level 35  
    Jaka instalacja antenowa( konwertery,wielkość czaszy, przełączniki DiseqC) i na co ustawiona antena?
    Napisz co masz i co chcesz uzyskać .
    Baxiu25
    Level 9  
    Antene ma ustawiona tak samo jak na polsat cyfrowy.

Zaczne od poczatku.

Ja mam dekoder ariva100 od jakiegoś czasu i na nim wszystko działa,bez ustawiania anteny itd.
    kupiłem bratu teraz dekoder 120combo,podpiolem pod te same kable i jak pisze działają tylko kanaty na hotbird,wina nie leży w ustawieniu talerza,wielkość czaszy itp.
    myślę ze trzeba coś przestawić w menu,

wydaje mi sie ze kolega "romeok01" ma racje.Mógłbyś mi to jaśniej opisać jak to poprzestawiać?
    KIEROWCA_VW
    Level 35  
    Discovery, to z polską fonią jest na Hotbirdzie, kolega sobie listę kanałów zaktualizuje...
    Baxiu25
    Level 9  
    czyli co moze nowa liste kanalow mam wgrac? moze ma ktos taka co dziala bo ja juz 2 razy to robilem i jakies slabe te listy...
    telesat1
    Moderator on vacation ...
    3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

3.1.17. (10.9, 16) Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.
    User removed account
    User removed account  
    dragon79
    Level 12  
    Aby odbierać sygnał z obu satelitów, ustaw tak (ustawiony język polski):

1. INSTALLATION -> LISTA SATELIT ->
    -> 5 HOTBIRD -> OK
    -> 7 ASTRA 1 -> OK

2. INSTALLATION -> USTAWIENIA ANTENY ->
    -> HOTBIRD -> DISEQC1.0 -> PORT1
    -> ASTRA 1 -> DISEQC1.0 -> PORT2

3. INSTALLATION -> PRZESZUKAJ KILKA SATELIT -> SZUKAJ -> OK