Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz przemysłowy Flex s47- Nie ciągnie

05 Wrz 2011 22:19 12285 13
  • Poziom 17  
    Witam serdecznie.

Mamy w firmie odkurzacz takiej marki jak w temacie. Silnik chodzi płynie nie wiesza się, regulacja obrotów działa a odkurzacz bardzo słabo ciągnie, wymieniony został filtr na nowy i nic. Odkurzacz ma zaledwie coś ponad rok.
    NIe powiem Wam w jakich okolicznościach on przestał działać bo nikt w firmie nie chce powiedzieć jednak, kierownik zlecił mi to abym spróbował coś z nim zrobić, dlatego bardzo proszę o konkretną pomoc, co powinienem sprawdzić??

Dzięki serdeczne i pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    W pierwszej kolejności wypadałoby sprawdzić drożność wszystkich kanałów i rury. Nie ma tam przypadkiem wajchy na górze do włączenia czyszczenia filtra? Wtedy słabiej ciągnie.
  • Poziom 17  
    Dzięki za odzew.Rura jest czysta, to było sprawdzane w kolejności, zaś co do wajchy to ma raczej przycisk uruchamiający czyszczenie. Czyszczenie polega chyba na tym że on tak dosyć głośno w różnych odstępach puka. Ale w obecnej chwili niema nawet tego dźwięku.
  • Poziom 17  
    Czy ktoś zna się na takim odkurzaczu i może pomóc? Dziś go rozebrałem, poczyściłem ale nic to nie dało. Ciągnie ale baaardzo słabo prawie wogle.
  • Poziom 27  
    To jest strasznie chora konstrukcja VAP-a.
    Otwórz pokrywę filtra i sprawdź czy jest sannie na tych małych prostokątnych kradkach, jeśli tak to sprawa leży w drzwiczkach filtra.Są zwichrowane i musisz pokombinować
  • Poziom 2  
    odkurzacz bardzo słabo ciągnie, wymieniony został filtr na nowy i nic. Odkurzacz ma zaledwie coś ponad rok.
    Posiadam podobny odkurzacz (bliźniak )DEWALT D27902,kupiłem kiedyś do niego nowy filtr i po załozeniu miał podobne objawy ,po założeniu starego ciagnie jak trzeba .(nowy filtr leży na półce)
  • Poziom 10  
    Witam, miałem taki sam problem z tym odkurzaczem i okazało się, że przyczyną był nie działający elektromagnes, który jest odpowiedzialny za czyszczenie filtra. Kolega pisał, że u niego czyszczenie filtra nie działa. Po wymianie tej części wszystko wróci do normy.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam, mam podobny problem z ciągiem ale ja wiem że to przez łożysko w silniku które padło, wyciągnąłem silnik i ma on osłonę metalową na wirniku nie wiem jak ją ściągnąć a nie chcę robić tego na siłę żeby czegoś nie uszkodzić. Czy ktoś wie jak się do tego dobrać,
  • Poziom 27  
    jaka osłona?
    daj foto
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    problem jest z tą metalową osłoną turbinki jak ją zdjąć
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Po prostu zdjąć metalową osłonę,podważając np.śrubokrętem,odkręcić nakrętkę-lewy gwint,zdjąc turbinę,szczotko-trzymaczem i odkręcić dwie śruby torxem i gotowe.Ja mam zaś problem ze swoim,nie załącza mi silnika.Triak ok.czyszczenie ok.Jeszcze jedno pytanie,czy jak podniosę obudowę filtra tą z elektromagnesem wyłącza się,cz też nie,bo nie pamiętam.