Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wykres na forum (miernik "skilla") jak zrealizować?

flubber.trip 05 Wrz 2011 23:45 933 4
  • #1 05 Wrz 2011 23:45
    flubber.trip
    Poziom 27  

Witam, mam nietypowy problem. Otóż jestem adminem na małym forum o tematyce gry komputerowej (strona klanu) i wymyśliłem sobie takie coś jak miernik "skilla". Działać by to miało mniej więcej tak, iż dany gracz raz w tygodniu gra 3 mecze z konkretnym botem, a kolejne wyniki mają być prezentowane w formie wykresu. Tu właśnie się zaczyna mój problem. W jaki sposób to przedstawić na forum (stoi na PHP-Fusion), najlepiej aby można było to w łatwy sposób aktualizować? Oczywiście można na bieżąco tworzyć je w jakimś programie i aktualizować screenshot, ale takie rozwiązanie jest mało praktyczne i wygodne. Najlepiej gdyby dało się to zrobić podobnie jak w przypadku challonge.com (strona do organizowania turniejów, wpisujemy graczy i wyniki kolejnych meczy, a na forum można wkleić link do obrazka, który zawsze jest generowany i uaktualniony).
    Pomijam tutaj fakt sensowności i skuteczności takowego miernika, ma to być tylko orientacyjnie i dla zabawy.

Ps. Jeśli zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie do odpowiedniego (poza koszem oczywiście :wink: )

0 4
  • Pomocny post
    #2 06 Wrz 2011 12:33
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Tu masz wątek, dotyczący automatycznego tworzenia wykresów w PHP: Wykres temperatury względem czasu.
    Co prawda, dotyczy temperatury, ale wierzę, że to jest dokładnie to czego szukasz.

0
  • #3 06 Wrz 2011 22:59
    D214d3k
    Poziom 39  

Ja bym zrobił obrazek wysokości 1 piksela i szerokości na przykład 20 a potem dodawał go kilkakrotnie w pętli z warunkiem wyjścia pętli zależnym od liczbowej reprezentacji siły. Tylko ja lubię robić wszystko inaczej :). Ewentualnie można zrobić kilka obrazków nazwać je 10.jpg, 20.jpg, 30.jpg .. a potem generować wyświetlanie obrazu przez wrzucenie do ścieżki dostępu obrazu zaokrąglonej do dziesiątek siły skilla.

0
  • #4 06 Wrz 2011 23:05
    flubber.trip
    Poziom 27  

@ arnoldziq: Dzieki za link, lecz niestety to przerasta moje umiejętności ;/

@ D214d3k: To już wolę generować jakimś programem wykres, wrzucać screen na hosting obrazów i wklejać link na forum.

Znalazłem dziś prawie to czego szukam, mówię prawie, bo brakuje tylko możliwości uaktualnienia wygenerowanego wykresu, a jest to webowy generator wykresów ;] http://www.onlinecharttool.com/graph.php

0
  • #5 08 Wrz 2011 23:30
    Vhaeraun
    Poziom 2  

Jeśli chodzi o tworzenie wykresów, to możesz pomyśleć o HTML5, tam w canvas można całkiem ładne wykresy porobić i nie wymaga to żadnych wtyczek (a i przeglądarki coraz lepiej interpretują html5+css3). Tutoriali do tego jest multum (wystarczy googlować "chart canvas html5").

Inne podejście to użycie flash'a. Sporo jest skryptów, które na podstawie odebranych danych tworzą fajny wykres na stronę (jeszcze prościej niż w canvas można stworzyć ładny wykres). Sam się bawiłem jednym ze skryptów tworzących wykresy we flashu i w dwa wieczory zrobiłem wyświetlanie temperatur pobieranych z bazy danych, więc myślę że też będziesz w stanie to ogarnąć :)

0