Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Robot kuchenny Philips HR7775 00 nie włącza się

emgiem 06 Wrz 2011 11:15 5876 9
  • #1 06 Wrz 2011 11:15
    emgiem
    Poziom 9  

Witam!

Mam problem z Philips HR7775 00. Robot jest po gwarancji, na stronie Philipsa zostałem skierowany do lokalnego serwisu, tu przez telefon Pan poinformował mnie, że sama diagnoza kosztuje 70, a naprawa prawdopodobnie ponad 200 PLN... niefajnie.

Tyle wstępem, co do usterki: robot stał nieużywany przez ok. 3 miesiące (remont), jakieś 2 tygodnie temu po podłączeniu do kontaktu, umieszczeniu misy i przekręceniu pokrętła brak reakcji, po paru próbach zauważyłem, że w pozycji "on" mrugają diody na przyciskach "ice" i "pulse". Na razie nic nie rozkładałem, zacznę w nim grzebać i upnę zdjęcia jak pojawi się taka potrzeba.
    Link z tym robotem: Link do Philips HR7775 00

Pozdrawiam!

0 9
  • #2 01 Sie 2012 17:31
    emgiem
    Poziom 9  

Post pod postem ale po takiej przerwie chyba można to wybaczyć;D.

Zaniosłem robota do naprawy i gość stwierdził, że przepalił się układ sterujący (podobno jeden taki mały chip). Nie idzie go też podobno dostać na wolnym rynku - stąd pytanie czy ma ktoś może możliwość załatwienia takiego ustrojstwa (wejścia w serwisie Philipsa, może z innego uszkodzonego modelu itp.)? Jak ktoś się odezwie to postaram się podać szczegółowe dane tego scalaka.

0
  • #3 23 Gru 2012 21:53
    Mieciu82
    Poziom 2  

emgiem napisał:
    Post pod postem ale po takiej przerwie chyba można to wybaczyć;D.

Zaniosłem robota do naprawy i gość stwierdził, że przepalił się układ sterujący (podobno jeden taki mały chip). Nie idzie go też podobno dostać na wolnym rynku - stąd pytanie czy ma ktoś może możliwość załatwienia takiego ustrojstwa (wejścia w serwisie Philipsa, może z innego uszkodzonego modelu itp.)? Jak ktoś się odezwie to postaram się podać szczegółowe dane tego scalaka.

Cześć, no właśnie to g***o zepsuło się również u mnie tuż przed świątecznymi przygotowaniami. Najgorsze, że stało się to zaraz po końcu gwarancji :(
    Sprawdziłem triaka(BT138) oraz wszystkie diody/rezystory no i niestety wszystko sprawne więc również stawiam na ten układ scalony zalutowany od spodu.

http://north.pl/karta/modul-sterujacy-do-robo...hennego-philips-420303583990,636-LK-0014.html

Tutaj można kupić "całą płytę główną" i chyba tak zrobię bo ten 'scalak' zalakierowany tak, że nawet pod żarówką nie da się jego symbolu odczytać.
    Przyjdzie nowa płytka to dam Wam znać jak postępy. Może również uda się odczytać jego kod.

Pozdrawiam i Wesołych życzę.

0
  • #4 26 Gru 2012 23:53
    emgiem
    Poziom 9  

Heh, cena tej płytki raczej mało zachęcająca, w serwisie Philipsa, tak na odwal się, rzucili 200 PLN za naprawę +/-. Więc będę czekał z niecierpliwością na wynik Pańskiego "eksperymentu" ;D.

0
  • #5 02 Sty 2013 19:04
    Mieciu82
    Poziom 2  

Trochę się ruszyło w temacie, mianowicie przyszła płytka tak samo polakierowana jak oryginał.
    Patyczkiem do uszu z odrobiną nitro pozbyłem się lakieru i udało się odczytać oznaczenia na scalaku (3 rzędy napisów tak jak poniżej):

Code:
    SAMSUNG Q204B

3F9454BZZSK94
    K7V7C11

Robot kuchenny Philips HR7775 00 nie włącza sięRobot kuchenny Philips HR7775 00 nie włącza się
    Niestety w żadnej wyszukiwarce/sklepie nie widzę, żeby coś takiego można było dostać. Jakby komuś udało się to proszę wklejajcie linki tutaj w temacie dla innych użytkowników.
    Edit:
    Po przelutowaniu przewodów do nowej płytki robot odzyskał życie. Całkowity koszt zamknął się w 120 zł (płytka + przesyłka z north.pl)

4
  • #6 09 Kwi 2015 13:22
    voodoorider
    Poziom 8  

Witam,

na wstępie przepraszam za wskrzeszanie starego tematu, ale przytrafił mi sie identyczny przypadek jak powyzej. Z tym, ze u mnie przelutowanie plytki niewiele dało. Chciałbym zatem sprawdzic czy silnik jest sprawny. Jaki jest najlepszy sposób przeprowadzenia takiej diagnozy?

Czy mogę przyłożyć prąd bezpośrednio do silnika w miejscu oznaczonym na załączonym obrazku (i analogicznie drugi kabel z drugiej strony silnika)? Czy jest moze jakis latwiejszy (i bezpieczniejszy :) ) sposob uzywajac multimetru?

1
  • #7 17 Mar 2017 13:16
    Ashish_Jamesh
    Poziom 2  

I bought discontinued Philips HR7775/00 Food Processor. I tested it after opened the box. Second day when I plugged it and power it up there was some short circuit sound came from the plug as well as from the main unit. And it didn't power up. There is no warranty/guarantee so I tried to repaired it to myself. After searching the net (your website) and change IN4007 Diode, Viper12A, ZNR, 2.2uh Inductor but my machine still not power up. Please help me to trace the issue and make my Philips HR7775/00 live again.
    Robot kuchenny Philips HR7775 00 nie włącza się Robot kuchenny Philips HR7775 00 nie włącza się

0
  • #8 17 Mar 2017 13:55
    voodoorider
    Poziom 8  

Are the LEDs blinking after you put the dial into "ON" position?

0
  • #9 18 Mar 2017 06:25
    Ashish_Jamesh
    Poziom 2  

voodoorider napisał:
    Are the LEDs blinking after you put the dial into "ON" position?

No LED Blinking when I power on the unit. I didnt find schematic on internet so not able to trace the issue.

0
  • #10 27 Kwi 2017 11:22
    Ashish_Jamesh
    Poziom 2  

Please reply someone to solve my issue of Philips HR7775/00 PCB.

1