Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka AQSD129/EU - problem z wagą wodną

bogdangaweda 06 Wrz 2011 20:09 2875 4
  • #1 06 Wrz 2011 20:09
    bogdangaweda
    Poziom 2  

Pralka wykonuje poprawnie cały cykl prania, lecz przy wirowaniu występująduże drgania. Dotychczas wymieniłem oba amortyzatory, dokładnie wypoziomowałem pralkę, sprawdziłem czy stoi na wszystkich nogach, sprawdziłem sprężyny, oraz zamocowanie przwciwwag. Bęben nie ma luzu na łożyskach. Okazuje się jednak, że po włożeniu małej ilości wsadu pralka mocno drga przy wirowaniu, natomiast po załadowaniu pełnej ilości wiruje spokojnie bez drgań. Uważam że uszkodzeniuuległa automatyczna waga i pralka nie dobiera odpowiedniego programu do masy prania. Nie mogę znaleść żadnych czujników i nie wiem na jakiej zasadzie działa w tej pralce waga. Proszę o pomoc.

1 4
  • #2 06 Wrz 2011 20:14
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 07 Wrz 2011 08:59
    bogdangaweda
    Poziom 2  

Jest to duża pralka i niewątpliwie powinna być wykorzystywana dla dużych wkładów prania. Ale jeszcze parę tygodni temu można było dać nawet jedną czwartą wkładu i efektu drgań przy wirowaniu nie było.

0
  • #4 07 Wrz 2011 22:00
    movzx
    Poziom 39  

Zbiornik tłucze o obudowę albo inne elementy pralki? Pralka "chodzi" po łazience?

1
  • #5 09 Wrz 2011 11:10
    bogdangaweda
    Poziom 2  

Pralka przy małej ilości wsadu tj. około jednej czwartej wpada w tak duże drgania że przesuwa się po łazience (nie uderza kotłem o obubowę pralki, ale niewiele jej brakuje). Przy pełnym wkładzie obudowa pralki jest stabilna (tylko niewielkie drgania), ale nadal widać dość duże drgania kotła. Ponieważ elementy zawieszenia są sprawne, amortyzatory nowe, pralka przed wirowaniem wchodzi w cykl układania wsadu w bębnie, a łożyska bębna nie mają luzu nie wim co może być przyczyną awarii. Dziękuję za zainteresowanie i proszę o dalsze podpowiedzi.

0