Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka AQSD129/EU - problem z wag± wodn±

bogdangaweda 06 Sep 2011 20:09 4159 4
Wago
    bogdangaweda
    Level 2  
    Pralka wykonuje poprawnie cały cykl prania, lecz przy wirowaniu występuj±duże drgania. Dotychczas wymieniłem oba amortyzatory, dokładnie wypoziomowałem pralkę, sprawdziłem czy stoi na wszystkich nogach, sprawdziłem sprężyny, oraz zamocowanie przwciwwag. Bęben nie ma luzu na łożyskach. Okazuje się jednak, że po włożeniu małej ilo¶ci wsadu pralka mocno drga przy wirowaniu, natomiast po załadowaniu pełnej ilo¶ci wiruje spokojnie bez drgań. Uważam że uszkodzeniuuległa automatyczna waga i pralka nie dobiera odpowiedniego programu do masy prania. Nie mogę znale¶ć żadnych czujników i nie wiem na jakiej zasadzie działa w tej pralce waga. Proszę o pomoc.
  • Wago
    User removed account
    User removed account  
  • Wago
    bogdangaweda
    Level 2  
    Jest to duża pralka i niew±tpliwie powinna być wykorzystywana dla dużych wkładów prania. Ale jeszcze parę tygodni temu można było dać nawet jedn± czwart± wkładu i efektu drgań przy wirowaniu nie było.
    movzx
    Level 39  
    Zbiornik tłucze o obudowę albo inne elementy pralki? Pralka "chodzi" po łazience?
    bogdangaweda
    Level 2  
    Pralka przy małej ilo¶ci wsadu tj. około jednej czwartej wpada w tak duże drgania że przesuwa się po łazience (nie uderza kotłem o obubowę pralki, ale niewiele jej brakuje). Przy pełnym wkładzie obudowa pralki jest stabilna (tylko niewielkie drgania), ale nadal widać do¶ć duże drgania kotła. Ponieważ elementy zawieszenia s± sprawne, amortyzatory nowe, pralka przed wirowaniem wchodzi w cykl układania wsadu w bębnie, a łożyska bębna nie maj± luzu nie wim co może być przyczyn± awarii. Dziękuję za zainteresowanie i proszę o dalsze podpowiedzi.