Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka CANDY cts51 - wybija bezpieczniki

28 Lis 2004 10:08 5685 11
  • Poziom 14  
    Witam na tym forum jecze nie byłem.
    Mam problem z pralką (jak w temacie), mianowicie WYWALA BEZPIECZNIKI!!!!
    Jeżeli zostanie puszczona na 60°C to idzie bez problemu!!!!
    Swiruje dopiero przy 90°C- wywali mi bezpieczniki!!!!
    Zachowuje się dość dziwnie po wybije dopiero pod koniec 2go programu, 1szy przejdzie bez przeszkud!!!!
    Co to może być???? I z której strony to ugryźć!! hmmm ciekawe może ktoś już miał podobny problem!!!!???
    Dodam że wymieniłem kondensator przelotowy który znajduje się na sieci bo był ROZKWASZONY ( rozerwany )!!!!
  • Specjalista AGD
    Automatyczny bezpiecznik.
    Za słaby, kiepski kontakt ze stopką, lub jedno i drugie.
  • Poziom 14  
    Jakiej mocy masz bezpieczniki tzn. ile amperowe?
  • Poziom 14  
    Myśle że 20A to nawet za dużo, ludzie z administraci powiedzieli żebym wymienił na 16A!!! Bo po ostatnim wywaleniu poszły nawet z KLATKI na piętrze!!!!
    A sem bezpiecznik jest AUTOMAT w DOMU, czy półautomat -taki na wciśnięcie guźika ( czyste styki i solidnie zakręcony na100%) , a na klatce ZWYKŁY!!!!
    Więc wina nie leży chyba po stronie sieci , bo gdy była wcześniej inna (starsza pralka ) to wszystko "GRAŁO I BYCZAŁO"!!!!
  • Poziom 14  
    Witam ponownie!!
    Zapomniałem dodać że przy wybiciu bezpieczników towarzyszy bordzo głośny HUK (w pralce) :!: :!:
  • Admin grupy AGD
    To przypatrz się skąd jest ten huk. Grzałka raczej nie wchodzi w rachubę ( w większości grzałki od CANDY mają zabezpieczenie). Może wiązka przewodów? To taka sugestia. Ostatnio miałem taki przypadek, choć w innej pralce.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    Sprobuj podlaczyc pralke szeregowo przez zarowke moze znajdziesz miejsce zwarcia.
    Ja ostatnio tak musialem wykryc wywalanie bezpiecznikow, przyczyna okazalo sie zwarty rezystor podgrzewajacy bimetal w blokadzie dzwiczek.
  • Admin grupy AGD
    lopr_pol napisał:
    Sprobuj podlaczyc pralke szeregowo przez zarowke moze znajdziesz miejsce zwarcia.
    Ja ostatnio tak musialem wykryc wywalanie bezpiecznikow, przyczyna okazalo się zwarty rezystor podgrzewajacy bimetal w blokadzie dzwiczek.

W takim przypadku od razu wywala bezpiecznik. A nie po ok. pół godzinie pracy sprzętu.

Pozdrawiam.

PS. Potrzebujesz używać shift, caps lock, alt, do pisania postów. :sm31:
  • Poziom 14  
    A więc panowie za co się wziąść!!??
    Ma sens podpinia żarówki??!!
    A jak by to były kable, to raczej też powinny wybić zaraz po włączeniu a nie pod koniec 2 PROGRAMU :!:

Dziwne że akurat wywala właśnie w tedy :(
    :x-mas:
    POZDRAWIAM
  • Specjalista AGD
    Witam!
    Mialem podobne zdarzenie i byla to jednak grzalka , ktora miala nie wielki otwor i przepuszczala wode do wewnatrz na sucho rezystancja byla dobra po napelnieniu woda przygasalo swiatlo w mieszkaniu potem dochodzilo do zwarcia i wybijanie bezpiecznika.
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    skryn napisał:
    lopr_pol napisał:
    Ja ostatnio tak musialem wykryc wywalanie bezpiecznikow, przyczyna okazalo się zwarty rezystor podgrzewajacy bimetal w blokadzie dzwiczek.

W takim przypadku od razu wywala bezpiecznik. A nie po ok. pół godzinie pracy sprzętu.
    (...)

Nie zawsze od razu, mialem przypadek ze wywalalo bezpiecznik po dluzszym czasie, dlatego byl maly klopot z ustaleniem przyczyny.
  • Poziom 14  
    :arrow: do elektryk2000

No i co, dało rade naprawić twój przypadek????
    Jak tak to prosił bym o konkrety, jakieś wskazówki!!!!
    Bo nie napisałeś co, jak , kiedy????
    PROSZĘ bo matka mnie ŚCIGA!!!!