Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki procesor i gdzie kupić do płyty głównej Gigabyte M68ms2p?

08 Wrz 2011 20:48 1976 18
  • Poziom 17  
    Witam.
    Mam problem ze znalezieniem odpowiedniego procesora do płyty Gigabyte M68Ms2p.
    Zależy mi na tym, żeby miał L3 Cache 4 rdzenie i powyżej 3GHz taktowania.
    No niby nie problem ale mało jest modeli, które obsługiwała by ta płyta.
    Podaję link do strony z opisem obsługiwanych procesorów:
    http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=3270
  • Poziom 43  
    Płyta nie obsłuży żadnego CPU z DTP powyżej 95W.
    Najlepiej jak dostaniesz (tanio) to Phenom 955 95W
  • Poziom 17  
    Ten Phenom odpowiadał by mi jak najbardziej, ale przeglądałem internet i nie mogę znalezć żadnej oferty sprzedaży tego modelu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    No pewnie że jest,ale aktualnie mam Athlona IIx2 255,jak zmienię na x4 z niższym taktowaniem to nie zauważę wielkiej różnicy.
  • Poziom 43  
    Niby w jakich zastosowaniach? Powiedz jaki jest cel upgrade'u, bo być może zupełnie niepotrzebnie chcesz wymieniać całkiem dobry procesor... I to na badziewnej płycie.
  • Poziom 17  
    Chcę wymienić bo z tego co wyczytałem w pewnym artykule, i z porad innego forumowicza tym procesorem nie wykorzystuję potencjału mojej grafiki"Palit GTS 450 1024MBGDDR5, podobno potrzebuje czterordzeniowego",a w sumie poza tym nie narzekam na tego Athlona.
  • Poziom 43  
    To wina sterowników, ale według mnie athlon x4 wystarczy. Szczególnie, że prawdziwego phenoma (seria 8xx to athlony x4) za bardzo tam nie włożysz (może się spalić)
  • Poziom 17  
    Z tego co mi wiadomo to właśnie jest Fermi,poczytałem kilka artykułów na temat tej karty i wszędzie pojawiała się ta nazwa- cokolwiek ona oznacza :D
  • Poziom 43  
    Cytat:
    GeForce GTS 450 opiera się na rdzeniu GF106

Wydajnością odbiega nieznacznie od gts 250, więc łudząco wydaje się być kotletem 8800gt, ale jednak rdzeń to zupełnie nowa konstrukcja.
    GF1xx to rdzeń oparty na architekturze Fermi:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/NVIDIA_Fermi
  • Poziom 17  
    Dzięki za link,przeczytałem i już wiem co to jest Fermi:D,a wracając do procesora to najprawdopodobniej zdecyduję się na PhenomaIIx4 840- no nie ma L3Cache ale trudno,wymiana płyty głównej to już za duży wydatek i pociągneła by za sobą wymianę RAMu.
  • Poziom 43  
    Ten phenom to to samo, co athlon x4. Phenom 720 będzie od niego lepszy ze względu na cache l3.
  • Poziom 17  
    To też ciekawa propozycja,lecz powiem szczerze że nie brałem pod uwagę 3 rdzeni,pewnie będę musiał to przemyśleć,a ten" 840" nie jest godny uwagi?,pytam bo są w podobnej cenie,a zawsze to jeden rdzeń więcej.
  • Poziom 43  
    Nie ma cache l3 czyli jest identyczny z athlonem x4 640. 720 to lepszy procesor, może się nawet odblokować do 4 rdzeniowca.
  • Poziom 43  
    Ta płyta nie posiada funkcji ACC czyli odblokowywanie dodatkowych rdzeni jest niemożliwe.
  • Poziom 17  
    Po kilku dniach przemyśleń doszedłem do wniosku że nie warto inwestować w dotychczasowy sprzęt,wstrzymam się jeszcze z tą modernizacją,ale w najbliższej przyszłości do wymiany pójdzie płyta główna ,procesor (Phenom 955 BE) i pamięci.Stara "platforma" posłuży do złożenia drugiego komputera dla mojego synka,mam jeszcze starą obudowę z zasilaczem"Trakera",tylko jakiś dysk i chłopak będzie miał swój komputer.Dziękuje wszystkim za pomoc,ale na pewno będę jej jeszcze potrzebował podczas wyboru płyty .