Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C510 - nie widzi karty sim lub "karta sim nieaktywna"

09 Wrz 2011 19:08 5548 14
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam telefon C510.
    Kupiłem go miesiąc temu i od około 2tyg mam taki problem że co jakiś czas dostaje komunikat że karta sim jest aktywna a czasem nawet wyświetla żebym włożył kartę sim...(chociaż ona jest w telefonie)
    Poprzedni właściciel nie miał z nim żadnych problemów. Po zakupie wgrałem nowe oprogramowanie R1HA035. Byłem w salonie operatora i wymienili mi kartę SIM na nową (powiedzieli że na starej było pełno błędów)
    Czytałem wiele postów o tym że to procek jest (może być) winny ale chciałem się zapytać to zmiana oprogramowania przeze mnie nie spowodowała tego że pojawia się komunikat? Czy jest jakieś nowsze oprogramowanie lub ewentualnie jakie powinienem wgrać?

Z góry dziękuję i pozdrawiam :D
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Spec od GSM
    Być może karta źle kontaktuje. Płytka klawiszy do podmiany na pierwszy ogień.
    Oprogramowanie nie ma z tym nic wspólnego.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 12  
    czyli jest jakiś cień szansy że to nie procesor się odkleja?
  • Poziom 13  
    w tym modelu przelut n2000 na 99% na to pomaga
  • Poziom 12  
    Kolego Kielbik a mógłbyś dokładniej opisać na czym polega ten "przelut n2000" i czy zwykłą lutownicą oporową z małym grotem to wykonam?
  • Poziom 31  
    Nie, tylko hot air
  • Poziom 12  
    a ten układ? n2000 znajduje się na płytce z klawiaturą? (zamiast grzać ten układ bym po prostu płytkę wymienił)

a jeśli się nie znajduje to wystarczy że "podgrzeje" ten układ? n2000 hot-airem?
  • Poziom 13  
    N2000 jest elementem BGA (coś jak dawna vincena w SE czy gazoo w nokii).
    Podlewasz topnikiem i grzejesz stacją gorącego powietrza (hot air), jak masz wprawe to mozesz pozniej delikatnie "puknac" element zeby sie zabujal i juz.
    powinno dzialac
  • Poziom 12  
    "N2000 jest elementem BGA" - mógłbyś wyjaśnij bardziej łopatologicznie czy jest to element płytki z klawiaturą? Jeśli nie jest to mógłbym prosić o zdjęcie lub wyjaśnienie gdzie tego elementu szukać? (znajomy ma hotaira i jego ewentualnie poproszę żeby mi to podgrzał tylko muszę wiedzieć co grzeć)
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    ten czarny kwadracik
    C510 - nie widzi karty sim lub "karta sim nieaktywna"
  • Poziom 12  
    czyli nie jest to element płytki z klawiaturą...dzięki za pomoc ;) napisze jaki był rezultat
    a czemu na żółto jest zaznaczone gniazdko od kabelka anteny?
  • Poziom 13  
    tak bylo w oryginale, zdjecie jest z manuala soniakowego:)
  • Poziom 11  
    Kolego fchancuz pochwali się jaki rezultat osiągnął??
    Pomogło grzanie gorącym powietrzem?
    Mam te same objawy w c510
  • Poziom 34  
    Zazwyczaj grzanie pomaga, pod warunkiem że się nieubije płyty bo tam zazwyczaj w pobliżu prawie wszystko zalane klejem :/
  • Poziom 1  
    Potwierdzam grzanie tego układu pomaga. Opiszę jak tego dokonałem przy czym zaznaczam, że jestem amatorem.
    Wyjąć płytkę z telefonu, zdjąć blaszkę znad układu. Wszystko owinąć solidnie folią aluminiową. Wyciąć otwór w foli nożykiem (bardzo ostrożnie aby czasem czegoś nie uszkodzić wokół układu) tak aby tylko układ był widoczny im ciaśniej tym lepiej :). Następnie za pomocą strzykawki wysmarować układ wokół topnikiem (ja mam Flux 223) i zacząć grzać układ z góry (ja dyszą okrągłą 5mm) Hot Air temperaturą 260`C (stacja lutownicza W.E.P. 835DA) w trakcie nagrzewania podlewałem topnikiem po około 3min stuknąć delikatnie w środek układu i zostawić do ostygnięcia.