Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dell Optiplex GX270- Co można w nim rozbudować?

kocio6 11 Sep 2011 12:43 7498 11
    kocio6
    Level 14  
    Witam. Posiadam dość słaby jak na owe standardy komputer marki Dell. Chciałbym wiedzieć, co można zmienić w tym sprzęcie.
    Oto specyfikacja, jaką udało mi się wyciągnąć z informacji systemowych:

Procesor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.80GHz
    Memory: 506 MB
    System: Ubuntu 11.04
    Grafika (nie mogę wyciągnąć, abo nie potrafię dojsć do tego, jaka jest karta, i czy wogle jest, czy nie jest zintegrowana. Z budowy komputera jestem absolutnie początkujący ;) ) chyba 128 MB

To chyba tyle z tych ważniejszych informacji. Chciałbym wiedzieć, co mógłbym w nim zmienić.
    praptk
    Level 14  
    Jaki masz budżet i czego się spodziewasz po tym sprzęcie? Intel 865G, więc procesora lepszego tak naprawdę nie wsadzisz. Złącze AGP 8x - "dobre" karty graficzne pod ten slot są nieproporcjonalnie drogie w porównaniu do swoich możliwości(najlepsze są droższe niż wart jest Twój sprzęt). Zasilacze "na styk", w zależności od wersji komputera (różne obudowy były) od 160 do 250W, więc już przy wymianie grafiki może się zbuntować.
    kocio6
    Level 14  
    Budżet nie gra roli, tzn. tak, aby się opłacało ;) A z oczekiwań, to chodzi mi o cokolwiek. Cokolwiek, aby go przyśpieszyć. chodzi na nim GTA SA oraz minecraft. W Minecraft-cie mam 15- 25 FPS na Winowsie XP, a 20- 40 na Ubuntu. Chcę wiedzieć, czy po prostu da się coś zmienić (dodać ram-u, albo właśnie karta graficzna). Ten sprzęt mi wystarcza, ale wiadomo, każdy chce mieć lepszy ;) więc interesuje mnie, co można poprawić ;)
    praptk
    Level 14  
    Co do karty graficznej, uruchom GPU-Z i wrzuć tu zrzut ekranu. Normalnie powinna być jakaś zintegrowana ale być może siedzi tam coś na AGP. Pamięci faktycznie masz mało (swoją drogą - 506MB? Rozumiem, że karta graficzna, o ile zintegrowana, powoduje taki dziwny odczyt), nie wiem jednak jak dużą poprawę odczujesz po zwiększeniu jej ilości. Co do grafiki, jak napisałem wcześniej, sensowna karta pod AGP ceną może przewyższać wartość obecnego sprzętu w całości ;/

Czyli podsumowując, daj nam zrzuty z CPU-Z(przede wszystkim zakładki dotyczącej pamięci) i GPU-Z .
    kocio6
    Level 14  
    Na ubuntu nie mogę odpalić CPU-Z. Tzn. mogę, ale nic nie wyświetla. Jest jakiś odpowiednik dla ubuntu tego programu? Sam jakoś nic nie znalazłem
    kocio6
    Level 14  
    A czy ktoś wie jakie kości ramu (rodzaj/typ) wchodzą do tego komputera? Bo mam zajęty 1 slot na 4 I ile mogę w niego max władować?
    kocio6
    Level 14  
    Dzięki :D Już trochę ogarniam. Doszedłem też do tego, jaka jest różnica w ECC a NON-ECC. Tylko jeżeli wpiszę NON-ECC w allegro to wyskakuje jedna strona, a jak wpiszę model swojej kości, to też wyskakuje jedna strona. Czyli większość kart jest NON-ECC? Bo te ECC to są niby jakieś specjalne, stabilniejsze. Model mojej kości to:
    KINGSTON KVR400X64C3A/512
    kocio6
    Level 14  
    Też o tym myślałem, ale wolę 1 GB. W tej kategorii co Kingston są kości 1 GB. A mój komputer ciągnie (z tego co wyczytałem z linku, mam small desktop computer) powinno pójść 4 GB, a on ma właśnie 4 sloty po 1 GB na sllot. Ale dodatkowe 1 GB by mi wystarczyło to może kupie x2 ;)
    catobjective
    Level 1  
    A ktoś wie ile ramu max uniesie dell?
    kocio6
    Level 14  
    Było napisane. Zależy od modelu. Np. deskop 4 GB