Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pęknięcia alufelg - czy da się pospawać?

kamil907 11 Wrz 2011 17:18 5584 6
  • #1 11 Wrz 2011 17:18
    kamil907
    Poziom 28  

Ponawiam temat bo w poprzedniem nie spodobał się adminom sposób w jaki wrzuciłem zdjęcia...
    Mam pewne pytanie. Otóż zauważyłem na swoich felgach kilka pęknięć przy ich ramionach. Są to felgi Borbet 17 cali, jak na zdjęciu:
    Pęknięcia alufelg - czy da się pospawać?
    Już od razu po zakupie auta były te małe pęknięcia na dwóch felgach, w przypadku jednej z nich mniej więcej 1/3 tych "nóżek" ma takie mniejsze lub większe pęknięcia, w niektórych miejscach wygląda to tylko jak zarysowanie albo pęknięcie lakieru ale niektóre wyglądają tak:
    Pęknięcia alufelg - czy da się pospawać? Pęknięcia alufelg - czy da się pospawać?

Chciałem więc zapytać osoby dobrze zorientowane w dziedzinie naprawy felg aluminiowych na ile groźne są takie pęknięcia i ewentualnie czy jest duży problem z naprawą czegoś takiego. Jeśli można wykonać takie naprawy to jaki może być ich koszt? Rozumiem, że trzeba by naciąć felgę w tych miejscach, zaspawać, zeszlifować i pomalować. Nie miałem czasu zapytać o to w żadnym warsztacie ponieważ pracuję aktualnie od poniedziałku do piątku od samego rana aż do wieczora ;/ Dlatego też na początek pytam tutaj.

Kolega merolPL napisał w poprzednim temacie: "Wygląda jak zwykłe pęknięcie lakieru. Jednak po zdjęciach niczego się nie wywnioskuje. Felgi musiałby sprawdzić ktoś wykwalifikowany."

0 6
  • #2 11 Wrz 2011 19:38
    Jerzy Trojniarz
    Poziom 16  

Witam. Osobiście nie ryzykowałbym spawania alufelg.Te pęknięcia które widać na zdjęciu to jak wierzchołek góry lodowej.Mało widać na zewnątrz,ale gorsze są te wewnątrz ,których nie widać.Tu jest o spawaniu alufelg-Link

0
  • #3 11 Wrz 2011 21:37
    chojinka
    Poziom 27  

ja bym sprzedał te za grosze żeby nowy właściciel nie miał później żalu i kupił cos nowego - używane felgi od sprawdzonych sprzedawców w okolicy albo najlepiej cal;kowicie nowe. ale nic używanego z allegro bo mozna się rozczarować np: sprzedawca wysyła uszkodzonefelgi, po odesłaniu wyzywa i opbraża twierdząc że się go oszukało i odesłało inne felgi nie jego! takich sytuacji przeżyłem 2x w jednym czasie i za każdym razem usłyszałem to samo tak jak by sie zgadali!

0
  • #4 15 Wrz 2011 07:21
    kamil907
    Poziom 28  

Byłem wczoraj w serwisie MOTO-GARAGE koło Buska-Zdroju gdzie zajmują się głównie motocyklami ale stwierdzili, że bez żadnego problemu mogą mi zrobić tą felgę. W okolicy jest to najlepszy serwis zajmujący się spawaniem, prostowaniem ram motocyklowych oraz odbudową motocykli więc jestem pewien, że zostanie to zrobione fachowo.

0
  • #5 15 Wrz 2011 07:47
    chojinka
    Poziom 27  

Napisz ile cie to wyniosło.

0
  • #6 15 Wrz 2011 21:15
    kamil907
    Poziom 28  

Rozmawiałem z właścicielem i to on osobiście ma mi to zrobić, wstępnie powiedział że powinno to kosztować jakieś 30-40zł ale dokładnie okaże się dopiero podczas samej pracy przy feldze. Miejsca z pęknięciami mają zostać nafrezowane, następnie zaspawane i zeszlifowane na gładko. Malował będę już sam bo i tak będę musiał odnowić wszystkie felgi.

0
  • #7 16 Wrz 2011 09:44
    kupiec1
    Poziom 13  

Można spawać felgi popękane , które zostały uszkodzone podczas jazdy albo uszkadzają je czasami nieumyślnie same warsztaty podczas ich prostowania. Spawanie w osłonie argonu specjalistyczną spawarką TIG zapewnia wytrzymałość spawu.Dobry zakład to podstawa.

0