Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVB-T cabletech urz0083 - zakłocenia

marcinn998 13 Wrz 2011 13:26 4310 3
  • #1 13 Wrz 2011 13:26
    marcinn998
    Poziom 9  

Witam mam problem z zakłóceniami w dekoderze Cabletech urz0083 które występuja co jakiś czas. Dekoder podlączony jest do anteny pokojowej ze wzmacniaczem. Jednak z tego co zauważyłem zakłócenia występują nie zależnie od podłączenia anteny tzn podczas odłączanej anteny po wejściu w menu główne dekodera na ekranie tv pojawiają się rożowe paski i delikatnie przerywa obraz. Tak samo się dzieje jeżeli oglądam jakiś film z pen driva. To jest jednak najmniejszy problem najgorzej jest gdy chce ogladac coś z programów tv podczas zakłóceń obraz tak przerywa ze nie da sie nic oglądac. Jedynym tropem jest to ze zakłócenia mogą pochodzić z gniazdka elek. probowałem podłączać do innego jednak nic to nie dało. Moje pytanie brzmi czy są jakieś filtr mogące zlikwidować te zakłócenia z gniazdka elekt i czy w ogóle to może być przyczyna???

0 3
  • #2 13 Wrz 2011 15:06
    _cheetah_
    Poziom 37  

Jeśli, jak napisałeś, zakłócenia występują niezależnie od włączonej anteny, to wygląda to bardziej na jakieś uszkodzenie wewnętrzne dekodera. Z sieci też może coś przylatywać, ale jeśli byłoby na tak dużym poziomie, to raczej powinno się to objawiać i na TV. Są listwy filtrujące, ale najlepiej byłoby na początek sprawdzić dekoder w innym miejscu, gdzie ktoś ma dobry, stabilny odbiór.

Popatrz może też tam: Link

0
  • #3 13 Wrz 2011 15:53
    marcinn998
    Poziom 9  

Jak nie ma zakłóceń to tuner odbiera bardzo dobrze siła 70% jakość 97% i programy działają bez problemów. Zakłócenia pojawiają się kilka razy dziennie przeważnie z rana i popołudniu dodam ze mieszkam w bloku. Czy te zakłocenia moze powodowac jakies urzadzenie elektryczne innych mieszkanców? Postaram sie przepiac do innego pokoju jak beda zakłocenia zobaczymy czy cos to da, narazie od paru godzin tuner sprawuje sie bez zarzutów wiec nie mam co sprawdzac. I jeszcze pytanie odnosnie softu czy jezeli soft bedzie nie odpowiedni to tuner łapał by te zakłocenia caly czas czy mogłby cyklicznie tak jak teraz???

1
  • #4 13 Wrz 2011 23:12
    _cheetah_
    Poziom 37  

marcinn998 napisał:
    Zakłócenia pojawiają się kilka razy dziennie przeważnie z rana i popołudniu dodam ze mieszkam w bloku. Czy te zakłócenia może powodować jakieś urządzenie elektryczne innych mieszkańców?
    nie tylko mieszkańców, ale również coś u Ciebie w mieszkaniu. Choć, to, że pojawia się rano i po południu wyraźnie sugeruje, że to coś związane z aktywnością ludzką. Jeśli mieszkasz w bloku, to może być to np. wzmożony ruch windy czy domofon albo światła na korytarzach. W zasadzie może być to dowolna rzecz, włażąca przez antenę / kabel antenowy / zasilacz anteny / etc.

marcinn998 napisał:
    Dekoder podlączony jest do anteny pokojowej ze wzmacniaczem.
    niestety, przy używaniu anten wewnętrznych wpływ zakłóceń impulsowych bywa katastrofalny.

marcinn998 napisał:
    I jeszcze pytanie odnosnie softu czy jezeli soft bedzie nie odpowiedni to tuner łapał by te zakłocenia caly czas czy mogłby cyklicznie tak jak teraz???
    no, różne rzeczy już się działy z powodu niedopracowanych softów. I to najróżniejszych sprzętach. Popatrz na forum emitela w wątek o twoim dekoderze, ewentualnie tam jeszcze popytaj - może problem jest znany innym użytkownikom.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo