Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IT SerwisIT Serwis
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kupić tablet do 300zl?

19 Wrz 2011 23:52 11065 21
  • Poziom 21  
    Witam.
    Dysponuję kwotą 300 zł i chciałbym kupić tablet.
    Czy jest sens kupować coś takiego:
    http://allegro.pl/promocja-tablet-7-1-1ghz-android-2-2-firma-i1809424358.html
    http://allegro.pl/7-cali-android-sensor-tablet-pc-wifi-rj45-gtsc-i1812437616.html

Posiadają wszystko czego potrzebuję, a nawet więcej.
    Ma ktoś z tym już jakieś doświadczenia?
    Jak myślicie, skąd taka różnica cenowa?
    Widziałem takie same w cenie nawet 280 zł.

Czy bateria w takim tablecie długo wytrzymuje?
    Czy mógłbym na takim tablecie zainstalować np "windows xp tablet edition" w celu uruchomienia programów do symulacji układów elektronicznych?

Z góry dziękuję za każdą przydatną informację.
  • IT SerwisIT Serwis
  • Poziom 35  
    Kolega widzial koszty wysylki ? 50 - 75zl
    Gwarancji brak - lub jest na twoj koszt .....
    Co do windowsa XP z tego co wiem ja jest on przeznaczony na maszyny x86 a nie na ARM - dlatego nie powinen dzialac. Predzej uda ci sie wgrac jakiegos linuxa (bo android to Linux) a na nim zainstalowac jakis soft do symulacji choc ramu jest tam b. malo.
  • IT SerwisIT Serwis
  • Poziom 27  
    Odpuść sobie , to są mało wydajne ładnie wyglądające troszkę bardziej rozbudowane zabawki dla dzieci. Kupisz i będziesz żałował zmarnowanych pieniędzy.
    Nie wiem w jakich warunkach chcesz przeprowadzać te symulację, warsztat... szkoła... Rozejrzyj się za notebookiem.
  • Poziom 13  
    Sam miałem Toshiba Journ.e Touch w tej cenie.
    Kupiłem go 2 miesiące temu za 200zł nowy. Służył mi tylko do neta, chociaż demonem szybkości to on nie był.
    Dobre wykonanie i firma za nim tylko przemawia, ma jakiś swój system także tylko w tym pomocny.
    Sprzedałem po 2 tygodniach użytkowania...co cieka zarabiając na nim 80zł.
    Ale i tak sądzę że jest lepszy od tych plastikowych no name, ale one bynajmniej miały android.

Osobiście odradzam wszystkie w tej cenie.
  • Poziom 42  
    Za 300zł to sobie kup tani telefon z Android. Tablet za tą cenę będzie tragiczny...

@UP: bynajmniej ≠ przynajmniej
  • Poziom 36  
    To co przedstawiłeś to nie tablety, a chińskie złomy. W tej cenie nie da się kupić nic sensownego.
  • Poziom 30  
    Manta: tablet MID001 za 399 zł, da się dostać też i taniej, korzystałem z tego nie jest jakiś to super sprzęcik ale też nie jakiś badziew, pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Właśnie, zastanawiało mnie dlaczego cena przesyłki tak wysoka. Dzięki Panowie !

"daavid117" wolałbym nie kupować takiego telefonu, ponieważ napewno jest delikatny, a ja muszę mieć b.mocną Nokię, która przeżywa upadki z 2 pietra i spotkanie z wodą, tak jak moja 3110.

"Krzysiek99" Posiadam laptopa, tylko że noszenie go jest strasznie uciążliwe ( te dodatkowe 2 kg w plecaku;/ ) a tutaj nie dość, że zniknie z plecaka kilka książek to i lżej nieść.

"RoStER" tablet Manty jest niczego sobie, na alledrogo chodzą po 300 zł czyli stać mnie :) Pozatym, to że jest tani ma swoje zalety, bo gdyby wydać jeszcze raz tyle, to bym go nawet z domu nie ruszał, mało to złodzieji ? Więc zostanę chyba przy Twojej propozycji.

Mimo wszystko proszę o wskazówki, dziękuję.
  • Poziom 23  
    Rozdlądnij się za Nokia N800, można kupić poniżej 200zł.
    Bardzo fajny sprzęcik, bateria też w miarę dlugo trzyma, wspaniale działa Wifi itp...
  • Poziom 42  
    ^Rachel napisał:
    "daavid117" wolałbym nie kupować takiego telefonu, ponieważ napewno jest delikatny, a ja muszę mieć b.mocną Nokię, która przeżywa upadki z 2 pietra i spotkanie z wodą, tak jak moja 3110.

Mój Optimus nie jedno już przeżył, a działa. Zawilgocenie, upadki, ślizgi po płytkach, panelach, klucze w kieszeni. Dlatego nie jest zasadą, że telefon tani musi być delikatny. Te tablety to dopiero delikatne są - ze względu na rozmiar wyświetlacza chociażby.
  • Poziom 21  
    tak tylko, że ja sobie nie wyobrażam czytania książki na wyświetlaczu o rozdzielczości 4cale, a oto mi głownie chodzi.
  • Poziom 42  
    ^Rachel napisał:
    ja sobie nie wyobrażam czytania książki na wyświetlaczu o rozdzielczości 4cale, a oto mi głownie chodzi.
    To nie lepiej już ze sobą książkę nosić? Czytałeś kiedyś e-book'i? To wcale nie jest tak przyjemne jak czytanie tradycyjnego, wydrukowanego tekstu - gwarantuję (może na czytnikach z monochromatycznym wyświetlaczem jeszcze to jakoś wygląda, ale czytanie nawet na komputerze na dłuższą metę jest uciążliwe).
  • Poziom 17  
    ^Rachel: Swojego czasu zakupiłem podobny tablet i tak:
    -bateria mi trzyma max 2h
    -zasięg WiFi słaby
    -sprzęt jest wolny, widać to przy czytaniu pdfów
    -słaba jakość wykonania, cieniuteńki plastik, gniazda itp.
    Powiedziałbym, że jest wart tej ceny ~$100, ale nic więcej. Podejrzewam, że dzisiaj kupno tabletu bym olał, lepiej wydać te 1000-1200PLN i kupić 10" netbooka, nieporównanie większe możliwości. Co do samego zakupu, jakbyś się jednak na niego zdecydował, to nie kupuj na Allegro tylko z
    DealExtreme. Cena będzie podobna lub taniej, a zaoszczędzisz koszt przesyłki, bo w DX jest za darmo. Dodatkowo poczytaj sobie tam komentarze na temat tego sprzętu.
  • Poziom 23  
    Tak tylko czy z DX przy zakupie za okolo 100$ nie doliczą cła?
  • Poziom 21  
    Ogladalem oferty na e-bay i musze powiedzieć że byłem zaskoczony, o wiele bardziej opłaca się tam kupić . Jak to jest z zakupami tam ? Wpłacam na konto gościowi a on wysyła towar ? Bo to troche niebezpieczna transakcja
  • Poziom 17  
    Mnie jeszcze nigdy nie doliczyli cła, ani przy tablecie ani żadnym innym zakupie zagranicznym, czy to z DX czy z Ebaya. Co do płatności, zawsze płaciłem przez PayPala i nigdy nie było problemów.
  • Poziom 40  
    Na zachodzie przesyłki są traktowane po macoszemu - bardzo często cięższe przedmioty są dostarczane uszkodzone, ale też i sprzedający nie zabezpiecza towaru jak trzeba. Poowija w byle gazetę jak kanapkę i wysyła. Miałem przypadek, że oscyloskop zakupiony w Szwajcarii przyjechał z potłuczoną lampą. Klawiatury MS zakupionej od Niemca nigdy nie otrzymałem, kolega zajmujący się wędkarstwem dostał inny ponton i do tego dziurawy, wędka przyjechała połamana o 1 metr. Nie twierdzę, że to reguła, ale miałem kilka odosobnionych przypadków. Za to serwery kupowane w UK i tam dostarczane to kurier ledwo wtaszczył do mieszkania, ale były w stanie idealnym.
  • Poziom 12  
    Unikaj tych chińskich tabletów! to straszne dziadostwo! Jak chcesz kupić tani tablet to zwróć uwagę na tablety marki Archos - mają świetny stosunek cena\jakość.
  • Poziom 9  
    Parę dni temu przyszedł do mnie tablet z firmy gtsc co podałeś z linku : http://allegro.pl/7-cali-android-sensor-tablet-pc-wifi-rj45-gtsc-i1812437616.html

reasumując jestem tutaj szukając jak wgrać Flash 10,2 i trafiłem tutaj. Jak na swoją cenę i bez żadnych ceł i innych dodatkowych kosztów cena tabletu od nich naprawdę dobra.
    Przydałoby się więcej RAMu ale spodziewałem się że przy Androidzie 2,2 który także mam w telefonie działa identycznie - niezbyt szybko. Aplikacje otwierają się szybko, kamera - aparat ok, ale przeglądanie netu trochę spowalnia system.

Bateria trzyma około 3 godz pełnej pracy jak laptop, kupiłem go na uczelnie i sprawdza się w 100%. Jak poprzednik mówił - nie będę bał się aż tak jak uszkodzę czy mi ktoś ukradnie w przeciwieństwie do laptopa.

Nie spodziewajcie się cudów za taką cenę - jeśli ktoś ma więcej kasy niech kupi tablet za 1000/1500 zł i będzie szybszy :) ale czy warto ?? :)
  • Poziom 2  
    Pierwszy tablet doradźcie

Witam mam prośbę Postanowiłem sobie kupić tablet ale nigdy nie kupowałem i nie wiem jaki wybrać chciał bym w tablecie oglądać filmy on line słuchać muzyki mieć gg skypa i by był w tablecie wbudowana kamera i mikrofon i wejście na słuchawki i z polskim menu i oczywiśćię ograniczenie pieniężne mam tylko 500 zł widziałem na na allegro po 250 ale to pewno jakiś chiński szajs wiem ze za taką cenę nie będzie apple ale z tego co słyszałem Go Nie są takie złe ja się nie znam na tym wiec był bym wdzięczny za poradę i pasowało by miał 7 cala lub 7,2 i g sensor czy jakąś tak gdzieś czytałem ze dobrze jest jak jest g sensor będę wdzięczny za poradę a i wi-fi musi mieć bym mógł się połączyć z routerem
  • Poziom 21  
    best123 napisał:
    i nie wiem jaki wybrać chciał bym w tablecie oglądać filmy on line słuchać muzyki mieć gg skypa i by był w tablecie wbudowana kamera i mikrofon i wejście na słuchawki i z polskim menu i oczywiśćię ograniczenie pieniężne

i moim zdaniem te z Go są dobre, kolega ma i nie narzeka i mówi że wszystko mu dobrze działa i kamera i mikrofon i wszystko i jeszcze ...

A tak na poważnie to szukaj czegoś z Androidem 2.3 a poza tym moim zdaniem wszystko jest chińskie tylko niektóre produkty chińskie mają znaczek jabłuszka i inne oprogramowanie co zwiększa wartość o kilkaset złotych :) nie mówię o tych co 7" za 200 zł są bo to rzeczywiście jest szajs, ale za tymi z firmy Go możesz się rozglądać.

Pozdrawiam.