Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Politechnika Łódzka rekrutacja

kingofspace7 21 Sep 2011 17:10 21693 46
    kingofspace7
    Level 20  
    Witam. Aktualnie jestem uczniem 4 klasy technikum elektronicznego.
    Stanąłem przed wyborem przedmiotów dodatkowych które są punktowane podczas procesu rekrutacji. Gdzie mogę znaleźć takie informacje. I jeszcze jakie interesujące kierunki polecacie na tej uczelni.

Mnie generalnie interesuje coś w stylu

-Automatyka robotyka
    -Elektronika samochodowa
    -Obrabiarki sterowane numerycznie

Proszę o rady... Czy łatwo się tam utrzymać. Interesują mnie zarówno studia dzienne i wieczorowe/zaoczne
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Na każdy kierunek punktowane są przedmioty: Matematyka, Język Obcy i Fizyka/Chemia.
    Na stronie głównej uczelni www.p.lodz.pl można znaleźć informacje, lecz nie ukrywam, że jest to dość trudne. Strona jest dość trudna w obsłudze.
    http://ectslabel.p.lodz.pl/?l=pl&s=wydzial&w=WEE Tu masz podane wszystkie kierunki wydziału elektrycznego.
    http://www.p.lodz.pl/zalaczniki/10520,8816,wykaz_wydzialow_i_kierunkow.pdf,5381345.pdf To jest informator naszej uczelni na rok 2012/2013. Znajdziesz w nim sporo informacji.

kingofspace7 wrote:
    Proszę o rady... Czy łatwo się tam utrzymać.
    Dostać się jest bardzo łatwo. W zasadzie dostaje się każdy. Dowód ? W zeszłym roku na chemicznym, byli przyjęci ludzie, którzy na maturze zdawali WOS.
    Utrzymać się to jest inna sprawa. Jeśli stosujesz zasadę olewki, nie chodzisz na wykłady, olewasz kolokwia, to odpadniesz jeszcze zimą. Chociaż znam osoby, które są na 3 roku, bez zaliczenia fizyki, która jest na pierwszym. Chyba tylko dla tego, że JM Rektor, jest spoko i zalicza warunek.
    Jeśli uczysz się normalnie, starasz się wszystko zaliczać, to nie masz problemu z utrzymaniem się.
    kingofspace7 wrote:
    Interesują mnie zarówno studia dzienne i wieczorowe/zaoczne
    Wieczorowe są bez sensu. Płacisz prawie 2 tysiące złotych na semestr, a zajęcia masz, niejednokrotnie ze studentami dziennymi. Mam znajomych, którzy normalnie pracują, a studiują dziennie. Jak ? Dogadali się z prowadzącymi i chodzą na zajęcia wieczorem, razem ze studentami wieczorowymi.
    Co do zaocznych. Kolega studiuje telekomunikację zaocznie. Na jego roku, nikt nie ma rejestracji pełnej. Czemu ? Na studiach dziennych masz naukę rozłożoną w czasie. Musisz zaliczać wejściówki na laboratoria, robić sprawozdania, uczyć się na kolokwia. Na zaocznych tego nie ma. Przychodzi sesja i trzeba się nauczyć całego materiału w tydzień.
    kingofspace7
    Level 20  
    To znaczy że przy pomyślnych wiatrach nie musiał bym na maturze zdawać dodatkowego przedmiotu typu chemia/fizyka aby się dostać na dzienne? Utrzymać to myślę że dam rade. Potrafię się zmobilizować do nauki w ważnych sytuacjach.

Najbardziej mnie chyba interesuje Robotyka i automatyka ewentualnie elektronika tylko co na tej elektronice jest?

Interesowały by mnie mikro kontrolery obrabiarki cnc... układy akustyczne wzmacniacze tego typu zagadnienia.

Ewentualnie coś z elektroniki stosowanej w samochodach?

Który kierunek był by dla mnie najlepszy?
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    kingofspace7 wrote:
    To znaczy że przy pomyślnych wiatrach nie musiał bym na maturze zdawać dodatkowego przedmiotu typu chemia/fizyka aby się dostać na dzienne?
    Nie do końca. Jeśli nie zdajesz na maturze fizyki lub chemii, nie możesz brać udziału w pierwszym etapie rekrutacji. Dopiero w drugim, możesz próbować, lecz nie zawsze, drugi termin jest.
    kingofspace7 wrote:
    Najbardziej mnie chyba interesuje Robotyka i automatyka ewentualnie elektronika tylko co na tej elektronice jest?
    Kliknij w dany kierunek, potem na stronie kierunku w "siatka godzin".
    michal12111
    Level 1  
    Witam !
    Może odświeżę trochę temat....
    Chciałbym zapytać jak w praktyce wygląda to umawianie się z prowadzącymi zajęć na odbywanie ich razem z grupą "wieczorowych" ?
    Czy zawsze nie ma problemy z dogadaniem się i czy jest to rozwiązanie stałe czy tylko od czasu do czasu... No i jak wtedy wygląda sprawa z tymi kolokwiami sprawozdaniami i zajęciami w laboratorium?
    No i jeszcze jak by ktoś mógł napisać ile średnio mniej/więcej trzeba było mieć punktów aby dostać się na politechnikę (wydział elektroniki)... Na stronie piszę że chętnych jest 400-700 a dostaje się 100-150 około więc to chyba nie tak że WSZYSCY się dostają. Jednak dobrze było by wiedzieć czy do tej matury z rozszerzenia z matmy uczyć się trochę bardziej...

Pozdrawiam i dzięki jeśli ktoś odpowie do 15 lipca :D
    kingofspace7
    Level 20  
    Ja z przyjemnością odpowiem..
    Co do procesu rekrutacji. Oczywistym jest że nie każdy się dostaje. Ty musisz mieć tyle punktów żeby być w śród 150 najlepszych osób.

A co do przerobienia dziennych na wieczorowe to wydaje mi się że trzeba mieć wrodzoną aparycję i umieć zagadać z profesorami...

Ps. Witaj Hans:D
    brt0555
    Level 13  
    A co powiecie o logistyce na PŁ? Kierunek przeniesiony z wydziału Mat,Fiz,Inf. Po studiach mialbym inzyniera, wiec mysle ze jest to dobra opcja porownujac ja z logistyka na UŁ. Co o tym sądzicie?
    kingofspace7
    Level 20  
    Jeżeli to lubisz to Polecam. Najważniejsze to lubić to co się robi...
    barzaw4
    Level 10  
    Witam drogich kolegów studentów chciałbym się was zapytać jak wygląda sprawa studiowania na kierunku elektrotechnicznym. Czy trudno jest się tam dostać ? Może wiecie ile osoba miała najmniej punktow i czy trudno jest się tam utrzymać?.Z góry dzięki za odpowiedzi
    Ravender
    Level 20  
    Z kilkoma kolegami potrafiłem upchać 5 dni zajęć w 3 :). Zapisywaliśmy się na ćwiczenia do innych grup, wykłady omijaliśmy szerokim łukiem i jakoś szło.

Dogadać się raczej problemu nie ma. Po prostu idziesz, mówisz że pracujesz i że chciałbyś chodzić w tym i w tym terminie i właściwie to wszystko. Nie wiem jednak jak to jest na pierwszym roku... bo tam ludzi jest z reguły dużo. Rozluźnia się dość znacznie po pierwszym semestrze.
    _JF_
    Level 23  
    Ja mam pytanie, wpisowe kosztuję 85zł niezależnie ile się wybrało kierunków, czy ka za każdy kierunek płacę osobno 85zł?
    niedawno wyniki matur. kurde kiepsko z angielskim 30%, matma 60, fizyka 43... ciekawe czy wg sie dostanę... mnie bardziej zależy na zaocznych <mam pracę>
    Pozdrawiam
    brt0555
    Level 13  
    85zlt jest za ogolna rekrutacje, niezaleznie od ilosci wybranych kierunkow. Co do wynikow to z podstawy czy rozszerzenia? Na zaoczne sie raczej dostaniesz, bo placisz, wiec chetnie Cie przyjmua, poza tym na PŁ są progi 0, więc biorą każdego, dostać się jest łatwo, gorzej utrzymać.
    _JF_
    Level 23  
    niestety podstawy.

Kierunki jakie mnie interesują to głownie AiR, ET, Mechatronika....
    Wg ktoś wie ile kosztują czesne na semestr?
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Powinieneś się dostać. Z tym zerem to bym nie przesadzał. Są kierunki gdzie jest po 10 osób na miejsce.
    Wydział Elektryczny ? Nie wróże problemów z dostaniem się.
    _JF_
    Level 23  
    Mnie interesuje praktyczne różnice w WM i WEEIiA. Bo każda ma w przypadku czesnych inne stawki.
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Mechaniczny nastawiony jest na mechanikę, elektryczny na prąd.
    brt0555
    Level 13  
    Tez zastanawialem sie nad roznica wydzialow, wystarczy przejrzec i porownac siatki( np. AiR) i zobaczysz w na jakim wydziale do czego zmierza.
    soadrhcp
    Level 11  
    Witam,

kolego _JF_, Automatyka i Robotyka kosztuje na semestr 1800zł, można rozłożyć sobie tą kwotę na cztery równe raty. Jeżeli chodzi o inne kierunki na WEEIA to całkiem podobnie, cennik można znaleźć na stronie PŁ: [url=]https://webdziekanat.p.lodz.pl/webdziekanat/oplatyZaStudia.jsf[/url] .
    Pozdrawiam i życzę sukcesów.
    _JF_
    Level 23  
    Pytanko, do rekrutacji potrzeba teczka, tz koszulka foliowa z zawartością tj. świadectwo, xero dowodu, dowód wpłaty itd...a na zewnątrz m, czy teczka taka a gumkę <bez skojarzeń>

Tak ma wyglądać front teczki ?

Politechnika Łódzka rekrutacja
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Teczka tekturowa. Taka zwykła, na dokumenty.
    _JF_
    Level 23  
    No i po wynikach, dostałem się na AiR zaocznie w Weeia, miejmy nadzieje że się utrzymam do końca :D
    brt0555
    Level 13  
    Gratulacje, dostałem się na EiT dzienne teraz tylko się utrzymać pewnie łatwo nie będzie:P.
    kingofspace7
    Level 20  
    Ja jeszcze niewiem zgubiłem ten numer do statusu kandydata... Ktoś wie gdzie go wyciągne?
    brt0555
    Level 13  
    A sciagalesc/drukowales sobie dokumenty? Bo wtedy powinnienes miec ten numer, a jak nie to idz na wydzial i liste zobacz bo sa wywieszone.
    kingofspace7
    Level 20  
    tak drukowałem i była ta kartka... Tylko ją zgubiłem.
    Gdzie są te listy wywieszone?
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Przed dziekanatami.
    Numeru nie zdobędziesz. Nie zapisałeś tego na kompie ?
    kingofspace7
    Level 20  
    Zadzwoniłem Pani mi udzieliła przez telefon ten numer... :D

Także się dostałem na dwa kierunki zaoczne. Teraz co mam dalej robić?
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Dali Ci numer ? Prawdę mówiąc, jest to nagięcie ustawy o ochronie danych osobowych, ale mniejsza z tym.
    Teraz nic nie robisz. Czekasz na list.
    kingofspace7
    Level 20  
    tak. Dali mi numer tylko podałem numer dowodu, pesel, imie, nazwisko.
    Co to za list? I co jak wybrałem dwa kierunki?
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    kingofspace7 wrote:
    Co to za list? I co jak wybrałem dwa kierunki?

List jak list. Zawiera informacje o studiach, numer konta do wpłat, wysokość opłat i zaproszenie na immatrykulację.