Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B5 '98 oświetlenie wnętrza

noleyTM 04 Paź 2011 20:38 12210 8
 • #1 04 Paź 2011 20:38
  noleyTM
  Poziom 7  

  Witam. Nabyłem ostatnio sprowadzone audi A4 B5 z 1998roku. Po przełączeniu na podświetlenie kabiny przy otwartych drzwiach stale świeci się światło (po załączeniu zapłonu normalnie przygasa) nawet gdy zamknę centralnym (przygasa) ale po odryglowaniu od razu się zapala. Z tego co zauważyłem to po otwarciu drzwi pasażera z przodu nie podświetla się lampka w drzwiach (żarówka ok). Sprawdziłem krańcówkę w zamku (są 3 wyprowadzenia i w jednym położeniu krańcówki wszystkie styki są rozwarte zaś w drugim położeniu zwarte). Czy krańcówka rozwiera masę czy + z zasilania? Jaka jest logika podświetlenia (gdzie jest elektronika sterująca podświetleniem i jak się układ powinien zachowywać gdy coś jest nie sprawne)? Czy ma ktoś schemat? Dodam że podświetlenie w pozostałych drzwiach działa bez zarzutu ale nie świeci kontrolka otwarcia drzwi (być może spalona żarówka).

 • #3 05 Paź 2011 07:50
  noleyTM
  Poziom 7  

  Po przeglądnięciu schematów mam parę pytań.
  1. Gdzie znajduje się sterownik oświetlenia sygnalizującego otwarcie drzwi?
  2. gdzie znajduje się słupek A prawy u dołu (Czy jest to słupek przy nogach pasażera i jak go rozebrać?)?
  3. Czy powinien być sygnał otwarcia drzwi kierowcy przy załączonych światłach?
  4. Jak dostać się do żarówek kontrolek tablicy rozdzielczej?

 • #4 05 Paź 2011 10:11
  wiesiek3d
  Poziom 28  

  1.Nie rozumiem ,nie ma sygnalizacji otwartych drzwi chyba ze masz FIS
  2.Obok nóg pasażera kierowcy, wyciągasz małą zaślepkę odkręcasz wkręt i później delikatnie wyciągasz tą osłonę.
  3.Nie wiem o co chodzi ?
  4.Wyciągasz delikatnie górną osłonę kolumny kierowniczej, jest na zatrzaskach i już będziesz widział śruby mocujące zegary. W twoim liczniku może już być podświetlenie i kontrolki na LEDach.

 • #5 05 Paź 2011 14:51
  noleyTM
  Poziom 7  

  Odnośnie niejasności pytań.
  1. Czy żarówki w drzwiach są bezpośrednio połaczone do krańcówki czy przez układ (wydaje mi się że przez układ i tak poza tym to powinna się świecić w desce rozdzielczej kontrolka otwarcia drzwi stąd też moje pytanie gdzie może się znajdować taki układ)?
  3. Czy jest w standardzie sygnał dźwiękowy zapalonych świateł w momencie gdy są otwarte drzwi kierowcy?

 • #6 05 Paź 2011 16:12
  wiesiek3d
  Poziom 28  

  Zmieniłem plik w załączniku, teraz są pełne opisy.

  1.Żarówki w drzwiach są połączone bezpośrednio do wyłączników w zamkach, ale są zasilane są przez moduł. Jeżeli nie masz FISu w liczniku to nie ma kontrolki otwarcia drzwi.
  2.Sygnalizacja nie zgaszonych świateł jest i działa wtedy gdy zostawisz je załączone, wyciągniesz kluczyk ze stacyjki i otworzysz drzwi.

 • #7 05 Paź 2011 19:37
  noleyTM
  Poziom 7  

  Co do sygnalizacji dźwiękowej otwarcia drzwi to się zgodzę (popołudniu sprawdzałem). Z tym że mam żarówki w drzwiach i nad dywanikiem od strony kierowcy i pasażera (nie działa ani jedna ani druga żarówka od strony pasażera). Na spokojnie musze wziąść schemat do ręki i miernik. Ze schematu wynika że wyłącznik krańcowy powinien pracować tak jak zmierzyłem wcześniej. Same przewody będę musiał posprawdzać na przejście i sprawdzić 16-to pinowe złącze brązowe w belce A u dołu.

 • #8 05 Paź 2011 21:36
  wiesiek3d
  Poziom 28  

  Sprawdzaj i napisz co i jak.

 • #9 11 Lis 2011 21:21
  noleyTM
  Poziom 7  

  Wczoraj dopiero znalazłem trochę czasu żeby zająć się tym oświetleniem. Łącznik w zamku był ok, tak samo jak wiązka przewodowa od zamka aż do słupka A. Przyczyną była niedociśnięta złączka przy zamku. Złączkę wcześniej sprawdzałem ale myślałem że jest ok a tu okazało się że na przewodach przy złączce jest uszczelka i trzeba było ją docisnąć. Wpadłem na to przypadkiem. Nie chciało mi się rozbierać całych drzwi żeby znowu dostać się do zamka i wyszarpałem kable ze złączką i uszczelką bez zewnętrzej obudowy. Zwarłem końcówki i nastała jasność. Wcześniej sprawdzałem krańcówkę w zamku stąd też wiedziałem że jest sprawna. Wsadziłem głębiej złączkę z uszczelką i wszystko zaczęło świecić aż miło.
  Co do sygnalizacji otwarcia drzwi. W moim samochodzi wiem że na pewno nie ma.
  Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za zainteresowanie tematem.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME