Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę Wybrać do 1100 zł

Demoneo 04 Paź 2011 20:58 8002 6
  • #1 04 Paź 2011 20:58
    Demoneo
    Poziom 11  

Jaką moglibyście polecić pralkę w cenie do 1100 zł (może trochę przekroczyć)?

Jako że nie znam się w ogóle na pralkach :) to chciałbym zapytać która z tych poniższych (wybrałem pierwsze z brzegu z gazetek reklamowych) byłaby najlepsza?
    Pralka Mastercook PFD-1264
    Pralka Beko WMB 61242 PT
    Pralka Siemens WS10F27RPL,
    Electrolux EWF 106417 W
    Indesit IWD 7125
    SAMSUNG WF9602N5W
    BEKO WMB 61042 PT
    Pralka Bosch WLF20261PL
    BOSCH WAE 20164 PL
    Pralka GORENJE WS 50109 N
    WHIRLPOOL AWO/D 6204/D
    Whirlpool AWE 7730
    Polar PFL 1221/D
    Pralka Samsung WF 9602 N5W
    Pralka Whirlpool AWE 6519/P
    Amica AWE 510L
    Którą z powyższych pralek moglibyście polecić? A może w cenie do 1100 zł są jakieś inne ciekawe pralki? Czy spośród tych pralek które podałem odradzalibyście zakup którejś, bo np. jest wyraźnie słabsza od pozostałych?
    Nie mam jakichś specjalnych wymagań. No może, żeby pralka była wydajna - to znaczy ciągnęła mało prądu i mało wody :) No i żeby popracowała kilka dobrych lat, a nie po 2 miesiącach do naprawy :)

2 6
  • #2 04 Paź 2011 21:25
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Jak na dwa lata, to wszystko jedno.
    Po gwarancji trzeba brać pod uwagę ceny części zamiennych (elektronika, łożyska w zbiornikach nierozbieralnych). Więcej niż pewne, że krótko po gwarancji coś padnie.
    Gdzieś kiedyś czytałem artykuł, że więcej głów siedzi i myśli nad tym, co zrobić aby dana rzecz zepsuła się zaraz po gwarancji i żeby kwota naprawy była wysoka - czyli żeby kupić nowe a nie naprawiać.

Tanie, brzydkie, nieekologiczne, hałaśliwe, bez bajerów, ale pierze i długo popierze. Stan z fotek zachwycający. (1850849084).

0
  • #3 05 Paź 2011 05:20
    aligator
    Poziom 10  

Nie wiem jak ten model pralki Amica AWE 510L. Mam pralkę, okap i kuchenkę z programatorem (wszystko Amica) i to mi wystarczy.

0
  • #4 05 Paź 2011 06:55
    Trabi
    Poziom 36  

Demoneo, właściwie każda Cię zadowoli i pewnie każda się kiedyś zepsuje. A prorokować w którym to stanie się miesiącu nie ma sensu - będziesz mieć pecha, to nie skończysz 1-wszego prania.
    Ja stawiał bym na coś ze stajni Electrolux'a. Jedno że sam mam od kilku miesięcy i jestem ciężko zadowolony, a drugie: sporo osób (też z elektrody) mi polecało tą f-mę. Jak na razie wszystko cacy.
    PS: Lodówkę też mam z Electrolux'a i chodzi już ponad 3 lata. I nic :)

0
  • #5 05 Paź 2011 11:12
    Demoneo
    Poziom 11  

MARCIN.SLASK napisał:
    Po gwarancji trzeba brać pod uwagę ceny części zamiennych (elektronika, łożyska w zbiornikach nierozbieralnych). Więcej niż pewne, że krótko po gwarancji coś padnie.
    Gdzieś kiedyś czytałem artykuł, że więcej głów siedzi i myśli nad tym, co zrobić aby dana rzecz zepsuła się zaraz po gwarancji i żeby kwota naprawy była wysoka - czyli żeby kupić nowe a nie naprawiać.

Tanie, brzydkie, nieekologiczne, hałaśliwe, bez bajerów, ale pierze i długo popierze. Stan z fotek zachwycający. (1850849084).

Jaki z tego wniosek? Lepiej kupić droższą pralkę, która się nie zepsuje po 2 latach? Ale droższą to znaczy za ile? 2000 zł, czy więcej?

0
  • #6 05 Paź 2011 18:32
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Demoneo napisał:
    MARCIN.SLASK napisał:

Jaki z tego wniosek? Lepiej kupić droższą pralkę, która się nie zepsuje po 2 latach? Ale droższą to znaczy za ile? 2000 zł, czy więcej?

Trudno powiedzieć. Jedni twierdzą, że te droższe są lepsze i mniej awaryjne. Inni kupują używane nawet 10 letnie, bo twierdzą, że stare były mniej awaryjne, jeszcze inni kupują a'la pralkę / pralkowirówkę w obudowie z tworzywa za 500zł - badziew totalny.

Ogólnie im więcej elektroniki i zintegrowanych części to gorzej. Ja i większość moich znajomych a także rodziny ma albo stare Polary, nowsze Amici PA lub zakupiła starą pralkę przywiezioną z zachodu. Owszem psuje się też, ale przeważnie takie rzeczy jak węże, szczotki silnika, łożyska, amortyzatory co jest jeszcze opłacalne. Raczej nikt nie wymaga by był wyświetlacz, menu polskie lub komunikaty głosowe czy też jakiś nowoczesny wygląd. Pralka ma prać.

Wielu "leci" na "świecidełka" i inne bajery. Nowe to ma 2 lata gwarancji. A wiem, ze wiele razy jest tak, że pralka na gwarancji zepsuje się i klient czasem jest miesiąc bez pralki - trzeba zamawiać części (większość idzie z Włoch). Niech się tak zepsuje 3 razy podczas gwarancji i mamy już wszystkiego dość.
    To że jest "demokracja" nie znaczy, że dziś się np. pralka zepsuje, dzwoni klient, a serwisant tylko czeka na telefon i zaraz biegnie. i najpóźniej jest na drugi dzień gotowa. Tak nie ma i raczej nie będzie. Nawet gdyby klientem był sam prezydent, to paru przeszkód tak szybko się nie ominie.

W moim przypadku: Mam polara PDG ale żona marudzi, że małe "okno", to i tamto. No i że Może kupimy sobie Amicę. Kupiłem używaną Amicę PB (75zł z przywozem + 35 nowa pompa spustowa). Ma już blisko rok. Widzę, że są problemy z silnikiem głównym, więc zakupiłem używany silnik za 40zł. Silnik w zapasie, elektronika zabezpieczona. Zapasowy moduł (zakupiony w zeszłym roku za 90zł). Poco mi nowa pralka...

0
  • #7 05 Paź 2011 21:36
    skryn
    Admin grupy AGD

Demoneo napisał:
    Jaką moglibyście polecić pralkę w cenie do 1100 zł (może trochę przekroczyć)?

Jako że nie znam się w ogóle na pralkach :) to chciałbym zapytać która z tych poniższych (wybrałem pierwsze z brzegu z gazetek reklamowych) byłaby najlepsza?
    Pralka Mastercook PFD-1264
    Pralka Beko WMB 61242 PT
    Pralka Siemens WS10F27RPL,
    Electrolux EWF 106417 W
    Indesit IWD 7125
    SAMSUNG WF9602N5W
    BEKO WMB 61042 PT
    Pralka Bosch WLF20261PL
    BOSCH WAE 20164 PL
    Pralka GORENJE WS 50109 N
    WHIRLPOOL AWO/D 6204/D
    Whirlpool AWE 7730
    Polar PFL 1221/D
    Pralka Samsung WF 9602 N5W
    Pralka Whirlpool AWE 6519/P
    Amica AWE 510L
    Którą z powyższych pralek moglibyście polecić? A może w cenie do 1100 zł są jakieś inne ciekawe pralki? Czy spośród tych pralek które podałem odradzalibyście zakup którejś, bo np. jest wyraźnie słabsza od pozostałych?
    Nie mam jakichś specjalnych wymagań. No może, żeby pralka była wydajna - to znaczy ciągnęła mało prądu i mało wody :) No i żeby popracowała kilka dobrych lat, a nie po 2 miesiącach do naprawy :)

Chłopie!
    Wybierz sobie taki sprzęt, jaki Ci na oko pasuje, bo oczy bolą od natłoku sprzętów. Nie czytałeś wątku z pralkami?
    Zapraszam:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1268245.html

Resztę wypowiedzi masz powyżej w swoim temacie. Dotyczy zwłaszcza Kolegi MARCIN.SLASK; opinia jest świetna.
    Temat zamykam.

1