Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Semia f21 saunier duval - czy da się przyspieszyć obroty pompy w piecu?

18 Paź 2011 10:16 2776 6
  • Poziom 2  
    Witam szanownych fachowców.....postanowiłem zapytać na forum czy da sie przyspieszyć obroty pompy w piecu jak w temacie......szukałem na googlach i znalazlem tylko samo zapytanie i brak odpowiedzi bądż zainteresowania pytaniem.....mój problem w zasadzie nie istnieje bo ogrzewanie ktorego sam jestem wykonawcą działa bezproblemowo ...jedynym mankamentem jest (nieciepła)podłoga... a to ogrzewanie podłogowe...wyprzedzajac pytania napisze ze stosowalem sie do wszystkich zasad budowy takiego ogrzewania,izolacja pod betonem ma okolo 20cm(z przymusu ale jest na wyrost);-),sa folie,izolazje od scian przez całą grubość wraz z warstwą wykonczeniową,brak mostków termicznych...mieszkanie sie ogrzewa bezproblemowo ...ale podloga nie jest przyjemnie ciepla choć tez nie jest zimna....w kazdym razie u znajomych podloga jest duzo cieplejsza i takiego efektu sie spodziewałem u siebie.....dlugość spiral jest niemalże jednakowa i wynosi okolo 80 m kazda.....czyli nie przekracza 100m ....no i moje podejzenia padly na zbyt wolny obieg wody w tej instalacji co najlatwiej jest sprawdzic przyspieszajac pompe.....niewiem czy dalo by cos jakbym dopompował powietrza do przepony....prosze o rady co z tym mozna zrobic.
  • Poziom 25  
    Większość pomp w piecach ma przełącznik wydajności na korpusie-wystarczy zobaczyć.
  • Poziom 2  
    no tak.......kiedys przy ogrzewaniu na piec weglowy u rodziców pamietam ze byl taki przelacznik....tu jak zagladalem to nie bylo go widac tak na wierzchu.....przez to sie chciałem upewnić czy warto sie wgrzebywać głębiej.....może ktoś już miał takową pompe w rękach.....ale dziekuje za zainteresowanie....

Dodano po 48 [minuty]:

no i jednak doszedlem do wniosku ze nie da sie przyspieszyc tej pompy......model jaki jest zainstalowany to wilo 15/4/1..gdzie ta jedynka na koncu to prawdopodobnie ilosc biegow ...wnioskuje to po tym ze znalazlem taka pompe na googlach 15/4/3 i miala 3 biegi... i ta pompa na 3 biegu pobierala tyle samo [A] i [W] co moja czyli pompa z mojego pieca pracujena 3 biegu...temat uwazam za zakonczony....

Dodano po 0 [sekundy]:

no i jednak doszedlem do wniosku ze nie da sie przyspieszyc tej pompy......model jaki jest zainstalowany to wilo 15/4/1..gdzie ta jedynka na koncu to prawdopodobnie ilosc biegow ...wnioskuje to po tym ze znalazlem taka pompe na googlach 15/4/3 i miala 3 biegi... i ta pompa na 3 biegu pobierala tyle samo [A] i [W] co moja czyli pompa z mojego pieca pracujena 3 biegu...temat uwazam za zakonczony....
  • Poziom 30  
    Temperatura podłogi zależy przede wszystkim od temperatury zasilania podłogówki
  • Poziom 17  
    dotykając podłogi nie powinn a być zimna - ta jest prawidłowo. Jeżeli u znajomych czujesz ciepłą podłogę tzn ze mają źle wyegulowaną, jeśli to jest w łazience to ok, ale jeśłi to salon, pokój dzienny , kuchnia to nie jest dobrze. Temp podłogi nie powinna przekaczać 26*C a w strefach brzegowych max do 30*C.

Co do przepływu - są rotametry? czy to jest tylko jedna pętla czy są grzejniki?
    Prawdopodobnie przepływ idize tam gdzie ma łatwiej, a nie tam gdzie ma 80m podłogówki - należy zdławic przepływ na grzejniku któy najszybciej i najmocniej grzeje
  • Poziom 38  
    Podłogówka powinna mieć własną pompę i zawór termostatyczny do regulacji temperatury.
    Tak jak wyżej napisano. Podłoga nie może być gorąca.
  • Poziom 17  
    BILGO napisał:
    Podłogówka powinna mieć własną pompę

i tak i nie.
    po co dodatkowa pompa jeśli masz samą podłogówkę i np mieszkanie 40m2?
    Jeśli masz mała instalację, pare grzejników płytowych / aluminiowych i np 30m podłogówki to obsłużysz pompą z kotła, przy większych instalacjach wypadało by dać dodatkową pompę.
    Autor nie pisze jaką ma instalację i ile pieniędzy na wydanie, także nie można dokładnie zdefiniować co powinien mieć a co nie. Można mieć mercedesa jak i fiata, jednym i drugim zajedziesz po piwo do sklepu.