Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skuter 4t chiński (139qmb) Wymiana łańcuszka rozrządu.

18 Oct 2011 19:54 29543 4
 • Level 1  
  Witam. Ostatnio wymieniałem cylinder+tłok. Po złożeniu wszystkiego odpaliłem go lecz po chwili coś zgrzytnęło i silnik zgasł. Po zdjęciu pokrywy głowicy zobaczyłem, że łańcuszek rozrządu spadł. Założyłem go z powrotem z myślą że źle ustawiłem rozrząd i to było przyczyną. Lecz po 2 odpaleniu stało się dokładnie to samo. Jestem pewien że to wina rozciągniętego łańcuszka (napinacz na maksa wysunięty, skuter ma przejechane około 14-15 tys. km.). Kupiłem już nowy łańcuszek i tu zaczynają się schody ponieważ nie wiem za bardzo jak się do wymiany tego łańcuszka zabrać. Proszę o pomoc i udzielenie wskazówek dot. wymiany łańcuszka. Pozdro.
  Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Level 16  
  Zawsze można wykorzystać stary łańcuszek do końca. Można wkręcić dłuższą śrubkę przy napinaczu. A czy pod głowicę dałeś uszczelkę z taką samą grubością? Czy pod cylinder również dałeś uszczelkę czy sam silikon? To są ważne elementy. Jeśli nic to nie da musisz zdemontować wszystkie elementy od strony koła magnesowego oraz zdjąć karter od skrzyni korbowej. Zwróć uwagę jak został zamontowany stary i w taki sposób załóż nowy. Możliwe że strony nie przeszkadzają. Pozdrawiam.
 • Level 14  
  Aby wymienić łańcuszek rozrządu trzeba rozpołowić silnik, żeby wyjąć musisz zrzucić go np. śrubokrętem z koła zębatego na wale, przełożyć przez czop, czyli nie obejdzie się bez wybrania wału.
  http://skuterypolnoc.ubf.pl/readarticle.php?article_id=45
  W linku wyżej masz wykonany przeze mnie artykuł dotący wymiany wału w tym silniku, tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi dotyczące również Twojego problemu.
 • Level 9  
  zgadza sie bez rozpołowienia się nie da , ale na twoim miejscu wymienił bym najpierw napinacz z doświadczenia wiem za lancuszki nie wyciagaja sie tak szybko
 • Level 13  
  Można też przeciągnąć rozpięty łańcuszek i później zakuć.