Pagefile to systemowy plik wymiany, hiberfil to plik tworzony gdy komputer przechodzi w stan hibernacji (stan wstrzymania, uśpienia).
Pliku pagefile nie można usunąć, można natomiast zmienić jego rozmiar.
Plik hiberfile może "zniknąć" o ile wyłączysz możliwość przechodzenia komputera w stan uśpienia.
hiberfil-plik tworzony przez proces hibernacji-wylacz fiszke hibernacji w panel sterowania/zarzadzanie energia.do tego pliku zrzucana jest zawartosc ram-u.a pagefile to plik stronnicowania.lepiej sobie go nie wyrzucaj bo wtedy moze Ci komp wolniej dzialac ®chyba ze masz 512mb ramu to mozna to wywalic.po hiberfilu moge domniemywac ze masz wiecej niz 128mb;)