Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Ibiza 1.8 16V 96r. po wymianie skrzyni nie zawsze wchodzi wsteczny i 1

kotserwis 19 Oct 2011 19:06 2760 3
    kotserwis
    Level 11  
    Seat ibiza 1.8 16v 96r. silnik ADL.

Wymieniłem skrzynię w samochodzie + nowa tarcza sprzęgła.
    (stara skrzynia była APW, "nowa" CRY i taka też była wd. katalogu).

Linka sprzęgła ma samoregulator lecz kiepsko działał jak dla mnie(trzeba było czekać na efekt z pół godziny samoregulacji...), podłożyłem jeszcze podkładkę.Dopiero następnego dnia było czuć poprawę, jednak często nie wchodziła 1 a wsteczny zawsze lekko zgrzytał.
    Potem zdjąłem podkładkę z gumy na lince sprzegła przy skrzynii, po nocy się poprawiło.
    Jednak raz na jakiś czas 1 nie chce wejść i wtedy zawsze zgrzyta na wstecznym.
    Pozostałe biegi wchodzą dobrze.Jak zgaszę auto to biegi wchodzą idealnie.
    Mogę przejechać 30km i wszystko chodzi pięknie, zgaszę auto zapalę za 30min i 1 nie chce wejść.Lub podczas stania w korku raz na 5 razy jedynka nie wejdzie i muszę ruszyć z 2.
    Skrzynia dostała nowy olej przy wymianie.
    Z rzeczy o których warto wspomnieć to cieknąca poduszka skrzyni (brakło czasu na jej wymianę).
    Czy te objawy wskazują na to że kupiłem uszkodzoną skrzynię?
    Na starej tego problemu nie było wszystkie biegi mi wchodziły idealnie.
    zeimp
    Moderator on vacation ...
    kotserwis wrote:
    Jak zgaszę auto to biegi wchodzą idealnie.

To świadczy o tym, że nie do końca sprzęgło rozłącza skrzynię biegów. Masz kłopoty z linką to ją wymień, bo do samoregulacji nie trzeba czekać całej nocy, naciśniesz dwa-trzy razy pedał sprzęgła i już powinno być ok.
    User removed account
    User removed account  
    kotserwis
    Level 11  
    Założyłem nową z autoregulacją, jest lepiej ale nie idealnie.. Jak mi 1 niechce wejść to wrzucę 2 i potem 1 wchodzi. Czasem jak wrzucę wsteczny to jest takie szarpnięcie autem ( na starej lince był zgrzyt).