Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kombajn lexmark 1130. Nie można go wyłączyć, nie reaguje na przyciski.

03 Gru 2004 23:24 2338 17
  • Poziom 14  
    witam-nietypowy objaw kombajna lexmark 1130 -jestem w systemie xp-kombajn poprostu cały czas jest właczony -swieci sie zielona diodka led -nie mozna go wyłaczyć!!!nie reaguje tez na zadne inne przyciski na panelu-po komendzie drukuj z kompa drukuje -lampa skanera swieci lecz nie pzresuwa ?czy ktos mial juz taki objaw?nawalona elektronika?
  • Poziom 14  
    sprostowanie-panel sterowania juz opanowany-wszystko dziala jak nalezy procz skanera-objaw jest nastepujacy zapali sie lapma skaner prrzesunie lampe maxymalnie do prawej strony i przeskakuje nie moze sie zatrzymac tylko stare cos tam pzreskakuje bo sie lampa trzesie-poprostu tak jakby nie wiedzial ze dojechał do konca obudowy i powinien jechac w przeciwna strone czyli skanowac-co moze byc objawem?
  • Poziom 14  
    hm......nie wiem czy to nie czasami wina sterownikow!!!!bo poprostu scaner nie wie kiedy sie zatrzymać!!!a dając zamykając okno skanera -tak by przerwac proces skanowania-system wyrzuca monit ze powstał bład i czy wyslac informacje do microsoft...gdy zignoruje ten monit to skaner sie zatrzymuje.....
  • Spec od drukarek
    Kazdy skaner posiada tzw. Home Position - przewaznie transoptor ktory mowi glowicy o poczatkowym polozeniu. Jesli reinstalacja sterownikow nie pomoze nalezy sprawdzic urzadzenie pod innym systemem - ewentualnie "przylookac" ten czujnik. W skanerach Agfy taka usterka to stadnard. Kolejnym problemem moze byc "autokalibracja" - czyli glowica wyjezdza z polozenia spoczynkowego - dojezdza do konca zakresu i tam CIS (CCD) powinien sobie namierzyc czarny pasek w celu ustalenia gdzie mu sie konczy sciezka... Jesli tego nie "widzi" to jest albo niewlasciwa "temperatura" swietlowki albo uszkodzony sam czytnik.
  • Poziom 14  
    hej kazik-mam rozbebeszony ten skaner-w samym skanerze nie ma zadnego czujnika pozycji-podmienilem nawet silnik krokowy z podobnego modelu -zachowuje sie tak samo-gdy chce wylaczyc okno skanera to wyskakuje ze program nie odpowiada!!!(dlatrgo chyba stale ten silnik mieli i mieli -poprostu dostał komende by jechał i sie blokuje a silnik jedzie!!!nawet jak wylacze zasilanie kombajna to silnik jedzie!!!az nie wylacze okna skanowania.stery mam oryginalne z plyt lexmarka choc musialem sporo nacudowac by je zainstalowac-moze wkradł sie jakis blad w sterach -sprobuje zainstalowac stery z netu i dam odpowiedz-ten kombajn nie ma zadnego czujnika w skanerze-wszelkie informacje otrzymuje z plyty głownej-tak mi sie wydaje
  • Poziom 14  
    wiec tak-sciagnalem stery z netu -ten sam problem przy instralacji!!!po wlaczeniu usb i zasilania system ja znajduje od razu ale gdy reator szuka trwa to bardzo długo i wyskakuje ze nie mozna zainstalowac-gdy program z pliku lub płyty instraluje sie prawidlowo ale wyskakuje okno ze sprzet mniepodlaczony lub wylaczony -co jest nieprawdą-dopiero po kilkukrotnym wsadzeniu i wyciagnieciu usb raczy wystartowac i zainstaluje drukarka chodzi bez zarzutu a skaner dzikuje-tzn gdy przesune lampe max w lewo -i wlacze skanowanie to bardzo ladnie grzeczniutko wroci na prawą strone do oporu (lampa swieci) dojdzie do konca silnik jeszcze chwilke jedzie....mimo ze nie ma miejsca -staje lampa zamruga szybko z3,4 razy lampa sie cofnie w lewo wolno na 3,4 cm (swieci) dojdzie maxymalnie do prawej strony i wtedy juz silnik pracuje wolno(tak jakby skanował) lampa swieci tylko ze on nie ciagnie lampy w lewą strone tylko w prawą i pasek na zebatce napedowej przeskakuje!!!poprostu on ciągnie w zła strone!!!tak w ogole to lampa w spoczynku powinna byc po ktorej stronie?po prawej czy lewej?
  • Poziom 14  
    jeszcze jedna rzecz zaobserwowalem-czy to normallne ze gdy przytrzymam zebatki silnickza krokoweo od skaner to impulsy dochodzą silnik pracuje ale zebatka sie trzesie (czyli to nie zebatka przeskakuje na pasku tylko w silniczku)zdjalem pasek od lampy i pozwoliłem mu jechac tak długo jak mu sie podoba i w koncu stanął a na ekranie wyskoczył monit "skanowanie nie powiodlo sie ,sprawdz kable usb i zasilania lub uruchom komputer ponownie!!"gdzie jest czujnik odpowiedzialny za to aby lampa sie zatrzymala i zmienila kierunek jazdy?
  • Spec od drukarek
    Jesli brak jest transoptora w głowicy lub chassis urządzenia to prawdopodobnie pozycja jest ustalana podczas autokalibracji - głowica jedzie do miejsca gdzie na obudowie od spodu powinien być jakiś znacznik np. pasy czarny - biały - czarny lub na odwrót i wtedy skaner wie gdzie się znajduje (Home Position). Następnie jest w stanie wyliczyć liczbę kroków do końca formatu A4... Nie wiem co wymyślił Lexmark ale patrząc na ich inne urządzenia to nie silą się na oryginalność.
    Kolejna sprawa - skanery Agfy - zdarzały się przypadki że na metalowej ośce silnika była "zgrzana" plastikowa zębatka - i potrafiła się "rozejść" od wewnątrz, w zwiąku z czym silnik chodził a zębatka albo przeskakiwała albo stała w miejscu. Jesli głowica jeździ na pasku to może być wina naciągu paska... itd, itp... Musiałbym sam spojrzeć ewentualnie pokazać kumplom z serwisu skanerów... aha jeszcze jedna rzecz, jeśli lampa podświetlająca nie osiąga "właściwej temperatury" to oczywiście skaner będzie "głupiał".
  • Poziom 14  
    widze ze na ciebie kazik zawsz ei o kazdej godzinie mozna liczyć-wiec tak nie mam pojecia jaka temperature osiaga lampa...swieci na niebiesko a mam podobną lampe z lexmartka x75 wstawilem ja tylko na probe bo ma wejscie tasmy z drugiej strony....i ona swieci na czerwono-ale w porownaniu do normalnego skanerka to obie swiecą słabiutko!!!nie wiem moze w kombajnach tak wystarcza....co do tasm czarnych i bialych to takowych nie wiedze ale na szybie skanera jest naklejona biala tasma o szerokosci okolo 2 cm czy to moze byc to?i w tym x75 i w 1130 taka sama tasma na szybie!!!ten pasek o ktorym mowisz to taki paseczek z kreseczkami jak w drukarkach aby silnik krokowy zorientował sie gdzie ejst glowica i ile moze jeszcze zrobic rochów do konca zakresu?takowego nie ma w tych modelach!!!-dziwne jest to ze jak przesune lapme w lewa strone to ladnie dojedzie do konca lewej dostaje informacje ze dojechal do konca silnik zmienia kierunek i jedzie do kona w prawa gdy dojedzie to silnik jeszcze trche mieli(ale chyba nie wie ze dojechjal do konca) pozniej lampa zamruga szybko kilkarazy i zgasnie nastepnie przesunie 2 cm w lewo dojedzie do prawej i silnik pracuje(powinien) ale w złą strone!!!
  • Poziom 14  
    zalozylem te szybe z paskiem.........niestety te same objawy.......
  • Spec od drukarek
    O ile Cię dobrze zrozumiałem to głowica skanera dojeżdza do tego "białego paska" po czym mruga i robi co chce... bazując na analogii pracy skanerów innych producentów to głowica nie widzi tego paska - problem może leżeć po stronie samej świetlówki jak i również przetwornicy zasilającej świetlówkę - a ile "wiosen" liczy sobie to urządzenie?
  • Poziom 14  
    kurde nowka-uzytek domowy
  • Poziom 14  
    ja jednak stawialbym chyba na oprogramowanie........bo poprostu zawiesza wszystkie okna od lexmarka -nie widac % postepu skanowania na oknie -gdy chce anulowac wyskakuje okno ze program nie odpowiada-dopiero po chwili zakonczy skanowanie i pyta mnie czy wyslac informacje o bledzie do microsoftu
  • Poziom 14  
    ale po czym ten diableny skaner odczytuje % skanowania?gdy nie ma zadnego paska?
  • Spec od drukarek
    Jeśli jest nowy to pomacja go na innym systemie - Win'98. W2K, jak nie pomoże to reklamuj. Producenci, generalnie rzec biorąc, mają nas gdzieś... więc ja też starm się podczas kontaktów z serwisami autoryzowanymi stawiać sprawę jasno :) Bo jak się często okazuje to pracują tam ludzie "z łapanki" a rzadko kiedy kompetentni fachowcy...
  • Poziom 14  
    ale numer -wykrecilem siniczek krokowy i dalem mu skanuj -zachowuje sie troche inaczej niz z paskiem!!! tzn krecił szybko kilka sekund(tak jakgdyby lampe pzresunal na max w lewo) i powoli jechał w prawo długo bo długo (kolo 3 min) az w koncu sam stanął ale nie wyskoczyl błąd skanowania jak poprzednimi razami tylko ukonczył skanowanie!!!co prawda czarna strona (bo jechalem bez szybyi obiektu skanowania) ale wyskoczylo okno ze zeskanował!!!cuda jakies sie dzieją
  • Poziom 14  
    nie no nowka dla mnie to jest sprzet roczny 2 letni- bo zazwyczaj ma sie doczynienia z dziadkami 7-9 letnimi.......ten kombajn jest juz po gwarancji...
  • Poziom 14  
    ponownie to samo bardzo długo skanował (bez zalozonego psaka) az w koncu skonczył i wyskoczył czarny skan -ale dziwne jest to ze przedtem skanowałem na 300dpi a teraz zmienilem na 72 dpi i skanuje w takim samym tepie i tak samo długo mieli sinik zanim stanie -pzreciez na 72 dpi to powinien w kilka sekund pzreleciec A4....a tu zadnej zmiany...czy to aby nie stery!!!?komende do skanowania dostaje tylko nie wie kiedy je zakonczyć......?