Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Atrsa G isuzu Y17DT szarpie (dławi się) na zimnym

Meteo33 21 Oct 2011 11:59 4418 14
    Meteo33
    Level 17  
    Dzieje się tak tylko na zimnym i to przy obrotach powyżej ok 1800/1900. Przy niższych nie. Niedawno naprawiony był sterownik pompy wtryskowej ale nie ma różnicy w tej kwesti. Po oko 1 -2km (zależy od temp)już nie szarpie.
    Obroty przy których zaczyna szarpać są to obroty przy których turbo zaczyna efektywnie sprężać wiec może to mieć jakiś związek tylko jaki..?
    decybel91
    Level 42  
    Nastawnik pompy mechanicznie się przyciera, wzrost temp paliwa i ma lżej.
    Meteo33
    Level 17  
    Po odpaleniu silnik chodzi ladnie i jak jedzie też, dopóki nie przekroczy 1800obr. To są objawy nastawnika?
    decybel91
    Level 42  
    A parametry podczas szarpania? Na zimnym?
    Meteo33
    Level 17  
    Nie mam parametrów. Mogę dodać, że w momencie gdy szarpie (tylko wtedy) dosyć mocno kopci.
    Meteo33
    Level 17  
    Mam taka teorię, iż na skutek spadku ciśnienia oleju smarownia turbiny ona spowalnia i dlatego silnik się dławi. Spadek ciśnienia oleju na turbinie spowodowany jest nieszczelnością w jej uszczelnieniu i stąd kopcenie - olej wraz ze spręzonym powietrzem dostaje się do komory spalania. Rozgrzanie turbiny niweluje niezczelność. Ma to sens?
    decybel91
    Level 42  
    W/g twojego toku myślenia auto paliłoby ok 8l ON i 1l oleju na 100km.
    Na diagnoze z nim i tyle.
    Meteo33
    Level 17  
    Decybel91 orientujesz się może czy poprzez program diagnostyczny (znaczy z poziomu komputera)można sprawdzić zawór SPV na pompie wtryskowej?
    zbyszek7070
    Level 1  
    Witam.Jeśli jest to możliwe,chciałbym się dowiedzieć co było przyczyną tej usterki.Mam ten sam problem z moją Astrą.Pozdrawiam.
    jaki3
    Level 10  
    Witam
    Czy rozwiązał ktoś problem Meteo33?
    Meteo33 jeżeli problem rozwiązałeś to podziel się z innymi, bo jeżli wszyscy tak będą postępować, to po jakie licho jest to forum ? Najpierw lament ,a jeżeli problem się rozwiązał to innych ma się głęboko w ......
    decybel91
    Level 42  
    Wtyski lub bardziej pompa ciśnienia, bo potrafią nie równo podawać ciśnienie ON i jest problem.
    Pestkacz1
    Level 11  
    proponuję poczytać na forum mazdaspeed.
    Jezeli dobrze myśle to ten silnik ma pompę denso.
    Mam mazdę 626 ditd 2001 r GW
    Na pompie od góry wkrecony jest taki walec metalowy z wystajacymi kabelkami.
    To jest zawór spv. Cena około 1000zł.
    Proponuje inne rozwiazanie (to nie żart) - ostukaj Z WYCZUCIEM zawór młotkiem (nie pompę).
    Ja kupiłem nowy zawór, i meczyłem się z wykręceniem starego zaworu. Zaworu nie dałem rady odkręcić, ale stuknąłem parę razy kluczem przez przypadek w zawór.
    Aktualnie jeżdże już tak 2 lata i myśle , że warto spróbować.
    ravwoj
    Level 2  
    miałem ten problem przez 5 lat .. coraz bardziej się nasilało to szarpanie (tylko na zimnym silniku) . podpięty pod komputer i wszystkie błędy jakie pokazał zostały naprawione i usuniete ...Nic to nie pomogło ... zwiedziłem 12 mechaników . żaden nie wiedział do czego ręce włożyć .... kupiłem w sklepie motoryzacyjnym 2 butelki uszlachetniacza do czyszczenia układów paliwowych i wtryskowych (troszke przedawkowałem ) po czym wlałem do baku i pojechałem w trase około 200km ...przeciągłem go na autostradze do 170 km\h iteraz chodzi jak sie należy ... na polu -11 a samochód ani raz nie szarpnął ... a wcześniej przy tej temperaturze to musiał być z 15 minut odpalony żeby się dało nim jezdzić
    adams4lta
    Level 14  
    Zatankowałem w piątek na innej stacji i się zastanawiam, czy to może być powodem szarpania. Niby paliwo zimowe. Jak auto jest zimne, to wszystko ok, ale po osiągnięciu ok. 80 stopni szarpie w okolicy 2 tys. obr. i ok. 3 tys. obr. Zazwyczaj na 3 i 4 biegu. Takie jakby zadławienie, a wcześniej tego nie było... Odpala od strzała i wszystko jest ok... Było do wczoraj...
    Meteo33
    Level 17  
    Witam
    Na dole pompy wtryskowj jest zawór - nazywa się on TCV - firmy Denso. Ciekła mi z niego ropa, a dokladnie z wtyczki. Kupiłem nowy. Okazało się,że po wymianie rozwiązał się również problem związany z tym tematem takze szarpanie na zimnym.
    Pozdrawiam