Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Atrsa G isuzu Y17DT szarpie (dławi się) na zimnym

Meteo33 21 Oct 2011 11:59 4418 14
 • #1
  Meteo33
  Level 17  
  Dzieje się tak tylko na zimnym i to przy obrotach powyżej ok 1800/1900. Przy niższych nie. Niedawno naprawiony był sterownik pompy wtryskowej ale nie ma różnicy w tej kwesti. Po oko 1 -2km (zależy od temp)już nie szarpie.
  Obroty przy których zaczyna szarpać są to obroty przy których turbo zaczyna efektywnie sprężać wiec może to mieć jakiś związek tylko jaki..?
 • #2
  decybel91
  Level 42  
  Nastawnik pompy mechanicznie się przyciera, wzrost temp paliwa i ma lżej.
 • #3
  Meteo33
  Level 17  
  Po odpaleniu silnik chodzi ladnie i jak jedzie też, dopóki nie przekroczy 1800obr. To są objawy nastawnika?
 • #4
  decybel91
  Level 42  
  A parametry podczas szarpania? Na zimnym?
 • #5
  Meteo33
  Level 17  
  Nie mam parametrów. Mogę dodać, że w momencie gdy szarpie (tylko wtedy) dosyć mocno kopci.
 • #6
  Meteo33
  Level 17  
  Mam taka teorię, iż na skutek spadku ciśnienia oleju smarownia turbiny ona spowalnia i dlatego silnik się dławi. Spadek ciśnienia oleju na turbinie spowodowany jest nieszczelnością w jej uszczelnieniu i stąd kopcenie - olej wraz ze spręzonym powietrzem dostaje się do komory spalania. Rozgrzanie turbiny niweluje niezczelność. Ma to sens?
 • #7
  decybel91
  Level 42  
  W/g twojego toku myślenia auto paliłoby ok 8l ON i 1l oleju na 100km.
  Na diagnoze z nim i tyle.
 • #8
  Meteo33
  Level 17  
  Decybel91 orientujesz się może czy poprzez program diagnostyczny (znaczy z poziomu komputera)można sprawdzić zawór SPV na pompie wtryskowej?
 • #9
  zbyszek7070
  Level 1  
  Witam.Jeśli jest to możliwe,chciałbym się dowiedzieć co było przyczyną tej usterki.Mam ten sam problem z moją Astrą.Pozdrawiam.
 • #10
  jaki3
  Level 10  
  Witam
  Czy rozwiązał ktoś problem Meteo33?
  Meteo33 jeżeli problem rozwiązałeś to podziel się z innymi, bo jeżli wszyscy tak będą postępować, to po jakie licho jest to forum ? Najpierw lament ,a jeżeli problem się rozwiązał to innych ma się głęboko w ......
 • #11
  decybel91
  Level 42  
  Wtyski lub bardziej pompa ciśnienia, bo potrafią nie równo podawać ciśnienie ON i jest problem.
 • #12
  Pestkacz1
  Level 11  
  proponuję poczytać na forum mazdaspeed.
  Jezeli dobrze myśle to ten silnik ma pompę denso.
  Mam mazdę 626 ditd 2001 r GW
  Na pompie od góry wkrecony jest taki walec metalowy z wystajacymi kabelkami.
  To jest zawór spv. Cena około 1000zł.
  Proponuje inne rozwiazanie (to nie żart) - ostukaj Z WYCZUCIEM zawór młotkiem (nie pompę).
  Ja kupiłem nowy zawór, i meczyłem się z wykręceniem starego zaworu. Zaworu nie dałem rady odkręcić, ale stuknąłem parę razy kluczem przez przypadek w zawór.
  Aktualnie jeżdże już tak 2 lata i myśle , że warto spróbować.
 • #13
  ravwoj
  Level 2  
  miałem ten problem przez 5 lat .. coraz bardziej się nasilało to szarpanie (tylko na zimnym silniku) . podpięty pod komputer i wszystkie błędy jakie pokazał zostały naprawione i usuniete ...Nic to nie pomogło ... zwiedziłem 12 mechaników . żaden nie wiedział do czego ręce włożyć .... kupiłem w sklepie motoryzacyjnym 2 butelki uszlachetniacza do czyszczenia układów paliwowych i wtryskowych (troszke przedawkowałem ) po czym wlałem do baku i pojechałem w trase około 200km ...przeciągłem go na autostradze do 170 km\h iteraz chodzi jak sie należy ... na polu -11 a samochód ani raz nie szarpnął ... a wcześniej przy tej temperaturze to musiał być z 15 minut odpalony żeby się dało nim jezdzić
 • #14
  adams4lta
  Level 14  
  Zatankowałem w piątek na innej stacji i się zastanawiam, czy to może być powodem szarpania. Niby paliwo zimowe. Jak auto jest zimne, to wszystko ok, ale po osiągnięciu ok. 80 stopni szarpie w okolicy 2 tys. obr. i ok. 3 tys. obr. Zazwyczaj na 3 i 4 biegu. Takie jakby zadławienie, a wcześniej tego nie było... Odpala od strzała i wszystko jest ok... Było do wczoraj...
 • #15
  Meteo33
  Level 17  
  Witam
  Na dole pompy wtryskowj jest zawór - nazywa się on TCV - firmy Denso. Ciekła mi z niego ropa, a dokladnie z wtyczki. Kupiłem nowy. Okazało się,że po wymianie rozwiązał się również problem związany z tym tematem takze szarpanie na zimnym.
  Pozdrawiam