Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE37A656A1F migotanie obrazu.

23 Paź 2011 17:56 11241 6
  • Poziom 18  
    Witam. Kolejny problem, podejrzewam, że mam dwie usterki.
    Pierwsza polega na tym, że obraz na niektórych scenach szczególnie, gdy szybko zmienia się treść wizji, lub przełączę na program na którym nie jest ustawiony żaden kanał (śnieg), oraz gdy pokaże się na dole pasek z info. np. TVN24,TVP3, lub jakakolwiek inna synteza nadawana z oglądanej stacji (włączenie menu użytkownika nie powoduje tej usterki). Obraz zaczyna szybko migotać (efekt stroboskopu). Co ciekawe po zmniejszeniu kontrastu do około 1/3 wartości migotanie ustaje, regulacja jaskrawości nie ma na to wpływu. Pomierzyłem napięcia z zasilacza, gdy jest dobrze i podczas usterki, są identyczne żadnych tętnień. Nie jest to ze świetlówek napięcie 24v stabilne świecą światłem ciągłym, bez żadnego migotania. Pomierzyłem elektrolity w zasilaczu. Pierwszy raz spotkałem się z taką usterką więc proszę o pomoc.
    Druga usterka polega na tym, że też w zależności od zmiany treści pokazują się na obrazie "płotki" trudno to opisać, ale wkleję zdjęcie. Gdy obraz jest nieruchomy np. ze studia są one w jednym miejscu, gdy się zmienia to w jednym miejscu znikają a pojawiają się w innym. To raczej wygląda mi na kabel LVDS, lub logikę- brak styku lub uszkodzenie?

Tcon T370HW02 V6 Ctrl BD
    37T04-C03
    Mod FRCM BN41-00944A
    Sygnałówka BN41-00974B
    Zasilacz BN44-00216A

Model LE37A656A1FXXH
    Ver.AA01

Samsung LE37A656A1F migotanie obrazu. Samsung LE37A656A1F migotanie obrazu.

• Poziom 18  
    Coś podobnego miałem w monitorze lcd, pomogła lupa i przelutowanie t- con. Należy sprawdzić też styki połączenia LVDS.
  • Poziom 33  
    Zwrócić baczną uwagę czy obraz jest podatny na fluktuacje i migotanie na jaśniejszych scenach (to dotyczy również kontrastu)i czy tylko przy sygnale analogowym. Ważne czy różni się sygnał z tunera od tego ze scart. Na menu transmisja jest pobierana z pamięci MB i kodowana cyfrowo tak więc usterka ta może nie dotyczyć sygnału cyfrowego(dlatego zobaczyć co się dzieje po HDMI) Za pomocą oscyloskopu pomierzyć napięcia stałe na kondensatorach powierzchniowych sygnałówki w momencie migotania. Powinna być czysta linia DC bez szumu zakłóceń(podobnego do szumu oscylatora o wysokiej częstosci, np. rezonatora przy skalerze ale oczywiście o nie tak precyzyjnej częstotliwosci :D ). Jeżeli wyeliminowałeś lampy w matrycy (świecą światłem ciągłym)i przetwornica wyrabia prądowo pod ciężarem inwertera (przy największym obciążeniu)można byłoby zostawić też ' w spokoju' PSU. Podczas nagrania video słychać jakieś trzaski, czy to są trzaski emitowane przez telewizor? Można sprawdzić stabilnosć napięć regulatorów liniowych na T-con oraz stabilizatorów głównych mainboard podczas trwania usterki.
  • Poziom 18  
    Witam. Przepraszam, że się nie odzywałem, ale musiałem wyjechać.
    Obraz migocze przy dużym kontraście, jaśniejszym tle, pasku z informacjami, dodam jeszcze dwa filmy to będzie to lepiej widać. To samo dzieje się po podłączeniu do wejścia scart, HDMI nie próbowałem bo nie mam źródła. Napięcia wyjściowe z zasilacza jak również na płycie sygnałowej pomierzone oscyloskopem (podczas usterki, oraz gdy wszystko jest w porządku) - żadnych szumów. Co tyczy się trzasków (film robiłem komórką i to z niej pochodzą). Teraz napiszę co zrobiłem wymieniłem wszystkie elektrolity w zasilaczu, sprawdziłem moduły logiki pod względem przerw i pustych kondensatorów. Sprawdziłem połączenia na kablu LVDS.
    Gdy to nie przyniosło pożądanego skutku wymieniłem jeszcze elektrolity w inwerterze, polutowałem trafa i gniazda świetlówek. Pierwszy post pisałem gdy tv był u klienta, teraz mam go u siebie. Zauważyłem jeszcze podczas szybkich zmian scen poziome zakłócenia, oraz podczas migotania przez cały ekran z ta samą częstotliwością jak miganie pokazują się pionowe proste linie, (będzie to widoczne na filmie).

• Poziom 18  
    Przypomniało mi się że niedawno podobnie migotał, rozjaśniał się i za chwilę był dobry obraz w Philipsie. Przelutowałem wszystko, podmieniałem elektrolity a skończyło się na zmianie matrycy i to dopiero pomogło. Uszkodzenie było na szkle lub driverach bo logikę podmieniałem i nie pomogło. Może ścieżki na szkle tracą przewodzenie i stąd taki efekt. Najlepiej byłoby podstawić inną nawet trochę potłuczoną matrycę i łatwiej byłoby zlokalizować usterkę.
  • Poziom 21  
    Najprawdopodbniej uszkodzony t-con i scalak i AF15F na nim lub cos podobnego poniewaz pisze z pamieci.
    Pozdrawiam i powodzenia
  • Poziom 9  
    Witam, udało się naprawić ten TV ? mam ten sam model i inny problem, może się ktoś z tym spotkał. Mianowicie telewizor błędnie wyświetla kolory na ekranie, obwiniałem TCON ale po wymianie okazało się że to nie on i problem jaki był taki jest nadal a wygląda on tak:

Ktoś miał kiedyś styczność z taką usterką. Proszę o sugestie.
    Dziękuję i pozdrawiam.