Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki USB i Głośniki jack 3,5 nie grają równocześnie

Rubenq 25 Paź 2011 19:14 5629 4
  • #1 25 Paź 2011 19:14
    Rubenq
    Poziom 8  

Posiadam słuchawki na USB 2.0 i wierzę którą mam podłączoną pod tylne gniazdo karty dźwiękowej (realtek zintegrowany) jack'iem 3,5. Problem polega na tym, że nie da się słuchać np. muzyki na 2 urządzeniach na raz. Za każdym razem trzeba wchodzić w panel serowania>dźwięk i tam zmieniać domyślne urządzenia audio. Nie muszę chyba mówić jak bardzo jest to uciążliwe. System traktuje te słuchawki jako osobną kartę dźwiękową. Oczywiście zanim miałem słuchawki na usb, podłączone były do komputera 3 urządzenia audio i wszystkie działały na równoczesnym strumieniu dźwięku (wszystkie na jack 3,5).

Czy jest możliwość softwarowa, lub hardwerowa żeby sprzęt grał bez konieczności ciągłego przełączania między dwoma opcjami? Bardzo proszę o pomoc.

0 4
  • #2 25 Paź 2011 20:52
    263573
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 25 Paź 2011 21:15
    Rubenq
    Poziom 8  

Wszystko co napisałeś jest tylko rozwiązaniem pośrednim, interesuje mnie bardziej sposób na globalne przekierunkowanie strumienia dźwięku na dwa wyjścia jednocześnie. Coś w stylu wirtualnej karty dźwiękowej która by wysyłała 2 strumienie na słuchawki i głośniki. W każdym razie dzięki za podpowiedź, ale nie do końca jest to czego szukam. Albo może coś w stylu miksera audio. Przecież zaawansowane programy audio obsługują jednocześnie obie karty dźwiękowe, więc dlaczego by nie przenieść tego na codzienny użytek?

0
  • #5 25 Paź 2011 23:27
    Rubenq
    Poziom 8  

Znakomity program, natomiast nie wykrywa słuchawek usb i ma duzy minus - mianowicie wszystko trzeba ustawiac przy kazdym starcie windowsa. Tak czy inaczej, dzieki za poswiecony czas.

Po wielugodzinnych poszukiwaniach, cel który sobie wyznaczyłem wydaje się być nie mozliwy do zrealizowania, wiec temat uwazam za zamkniety.

oby w windowsie 8 byla mozliwość streamowania z 2 kart dzwiekowych, puki co takie udogodnienia oferuje tylko linux.

1