Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder do naziemnej telewizji cyfrowej - jaki kupić? TV bez EURO.

01 Lis 2011 19:22 6629 7
  • Poziom 7  
    Witam !
    Szukam tunera, który można podłączyć zwykłym kablem antenowym, ponieważ nie mam euro. Na innym poście pytałem o dekoder od cyfry i kolega napisał mi,że jeżeli ma wyjście rf-out to można go podłączyć do tv.

Mam pytanie. To będzie chodził dekoder do naziemnej na zwykłym kablu antenowym? Skoro od cyfry będzie chodził to taki od naziemnej pewnie też.
    Pisałem już o tym, ale koledzy mówią, że musi to być dekoder z modulatorem, który kosztuje 250 zł, a tyle nie dam! Nie rozumiem.

Czy zwykły tuner do naziemnej z wyjściem rf--out będzie chodził na moim tv czy nie?

Podajcie propozycje, który dekoder na 100% będzie chodził na telewizorze przez kabel antenowy. Szukałem, ale nie jestem pewien czy dobrze wybrałem.

Jeżeli ktoś nie rozumie to pytać. Proszę pomóżcie mi.
  • Poziom 12  
    Chciałem wznowić ten temat.
    Mam TV bardzo stary ale dobry z lat 80 ubiegłego wieku (ani razu się nie popsuł).
    Marka TV "ORION". Ma on tylko jedno wyjście do anteny i nic więcej.
    Bardzo proszę o pomoc w dobraniu dekodera.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Bardzo dziękuję za radę. Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Albo standardowy zwykły tuner i dokupić zewnętrzny modulator... Jak masz magnetowid możesz skorzystać z modulatora w nim wbudowanego.
  • Poziom 12  
    Mam magnetowid japoński, firmy "Sanyo", kiedyś to była rewelka, ale nie ma Eurozłącza.
    Rozumiem, że należy zwykły tuner połączyć kablem telewizyjnym z magnetowidem, a z magnetowidu do telewizora.
    Dziękuję bardzo za informację.
  • Poziom 12  
    Poszukałem w swoich nieużywanych zasobach tuner SAGEM DV3 open tv. Posiada on modulator, podłączyłem tam antenę i drugim kablem do telewizora. Obraz jest lepszy, ale odbiera tylko te programy, które miałem na analogu. W poprzednim poście pisałem, że skorzystałem z magnetowidu, ale teraz magnetowid zdemontowałem i zostawiłem tuner Sagem, który ma eurozłącze SCART. Jednak będę musiał kupić tuner DVB-T, ale łatwo podłączę do Sagem.