Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TERMET GCO 20 - 20 dziwne objawy

06 Gru 2004 20:52 3373 6
  • Poziom 2  
    Posiadam piec Termet 20 - 20 Kupiłem go używanego u poprzednika chodził przez rok i podobno nie było z nim kłopotów (na 100 % nie wiem) Po zamontowaniu instalator który robił centralne powiedział że porzedni właściciel miał źle podłączoną instalacje pompka była na powrocie a ma być na zasilaniu (nie wiem nie znam sie). Po zamontowaniu wszystkiego i sprawdzeniu szczelności przyszła pora na odpalenie pieca, nie stety nie udało się i trzeba było wezwać serwisanta. Serwisant przyszedł zmostkował kabelkiem kostke przy sterowniku (wzią 100 zł) i piec chodził sobie przez tydzień bez problemu. Po tym tygodniu piec nadal odpalał jak to ma być ale płomień był bardzo niski po przekręceniu na największe otwarcie nic się nie zmieniało, popytałem troche i się dowiedziałem że to iglica się zatarła, po małych kombinacjach przeczyszczeniu wszystkiego nic nie pomogło więc ktoś poradził żeby skrucić troche sprężynke, tak też zrobiono i piec chodził bardzo ładnie poza tym tylko że płomień gasł troche wolniej, ale po trzech dniach kiedy to wszystko było fajnie postanowiłem założyć przedni panel na piec, i zauważyłem że jak to zrobiłem płomień nadal jest niski, sciągam obudowe odpadam piec i jest wszystko git. To o co to do jasnej cholery chodzi. Co ma do tego kawałek blachy ?? Prosze o jakieś rady bo to jest chyba jakaś głupotka a serwisanta nie chce narazie wołać.
  • Poziom 2  
    No co jest ? Nikt się nie pokusi aby mi pomóc, rzadnych sugesti ? Może ktoś ma taki piec i wie co mojemu dolega, napiszcie na co musze zwrócić uwage na sterowanie czy coś innego??
  • Poziom 2  
    Widze że nie moge tu liczyć na pomoc. Ale mimo wszystko poczekam może jednak znajdzie się jakaś miła osoba i co nieco mi powie.
  • Poziom 12  
    sprawdz czy piec wisi w pionie i w poziomie założenie przedniego panelu powoduje zablokowanie pokrętla regulacji i stad problem nie wiem czy to dobry pomysł ze skrócenim spręrzyny gaz jest niebezpieczny jak nie wyłączy płomienia piec masz do wymiany
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Do wymiany to malo powiedziane:( Sprawdz jeszcze nawiew powietrza do pomieszczenia. Maly plomien jest na c.o czy rowniez na c.w.u? Jaka powierzchnia grzewcza? Pozdr Adam
  • Poziom 22  
    Żeby mieć dory płomień potrzebne są odpowiednie proporcje gazu i tlenu. Jeżel9i iglica jest czysta to musisz sprawdzić dojście tlenu. Nie wiem jak wygląda twój piec ale z reguły pod iglicą jest otwór (niekiedy regulowany) dla powietrza. W dyszy masz już mieszankę i dlatego płomień ma wysoką temperaturę.
    Sprawdź też filtr gazu. może jest zapchany.
  • Poziom 2  
    Dzięki za rady po rozebraniu pieca przeczyszczeniu całego i po wymianie sprężyny na nową wszystko jest git. W drzwiach dodatkowo wywierciłem cztery otwory średnicy 5 cm. Pozdrawiam.