Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki przewód do czujnika temperatury

06 Lis 2011 12:18 13951 4
  • Poziom 8  
    Witam
    Mam pytanie jaki przewód położyć do czujnika temperatury który będzie znajdowała wewnątrz dom ok 8m od pieca a drugi czujnik na zewnątrz domu w odległości ok 20 m.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 30  
    Jaki to typ czujnika ? Z jakim urządzeniem pracuje?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 8  
    Tego właśnie nie wiem, jakiego typu to maja być czujniki a maja pracować z piecem co a dokładnie to z jego sterownikiem ale nie mam żadnych o tych czujnikach a muszę położyć kable i tu jest właśnie problem

Proszę poprawić pisownię postu. [retrofood]
  • Poziom 25  
    Witam. Nic nie piszesz o typ[e sterownika i pieca. Do pieca Buderus na ogół stosuje się wewnątrz przewody instalacyjne typu YDY2x1,5 a na zewnątrz YKY2x1,5. Pozdrawiam.
  • Specjalista elektryk
    Witaj
    Większość okablowania w kotłowniach dla czujników temp. na zewnątrz jakie wykonuję: to OMY 2*0,75
    Nigdy nie kładę większych przekrojów poprzecznych, jest później problem z podłączeniem grubszego przewodu w samym czujniku, czy na płycie kotła - chociaż tutaj łatwiej przedłużyć, zredukować przewód - ale zawsze to dodatkowy poświęcony czas na uzbrojenie kotłowni. Poprowadź 3*0,75 w lince do zewnętrznego czujnika.
    Pytanie o jaki czujnik chodzi wewnątrz ? Może bardziej o regulator temperatury ? Jeżeli to drugie, to bardzo często automatyka kotła "przecinana" jest właśnie regulatorem z przekaźnikiem NO, dochodzi do niego napięcie 230V - w/g przepisów min. przekrój przewodu układanego na stałe to 1,5mm - położyłbym linkę 3*1,5mm

Pozdrawiam