Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawiatura Razer Black Widow Ultimate - zacina się klawisz spacji

est_ars 11 Lis 2011 11:33 5498 12
  • #1 11 Lis 2011 11:33
    est_ars
    Poziom 18  

Niedawno w sklepie PROLINE kupiłem klawiaturę Razer Black Widow Ultimate
    http://www.proline.pl/?p=RAZER+BLACKWIDOW+U

Byłem z niej bardzo zadowolony. Niestety już po dwóch tygodniach użytkowania czuję, że klawisz spacji zaczyna się lekko zacinać - od czasu do czasu stawia większy opór niż pozostałe klawisze. Moim zdaniem przy tego rodzaju produktach - biorąc pod uwagę cenę - tego typu problemy nie powinny mieć miejsca.

------------------------------

Problemów z firmą Razer ciąg dalszy:
    Posiadam myszkę Razer Lachesis 5600 dpi, która wyłącza się samoczynnie. W takiej sytuacji muszę ją odpiąć z portu USB i wpiąć znowu. Przywróciłem system operacyjny z obrazu partycji, który wykonałem kilka miesięcy temu, gdy problem się nie pojawiał. Zaktualizowałem również BIOS na płycie głównej. Niestety myszka nadal się wyłącza. Ma ktoś może pomysł jaka jest przyczyna?

0 12
  • #2 11 Lis 2011 11:39
    Paramedicum
    Poziom 20  

W dobie produkcji wszystkiego na Dalekim Wschodzie jest to dla mnie całkiem normalne zjawisko. Przy takiej cenie, nie zastanawiałbym się ani chwili, tylko reklamował produkt (tym bardziej, że kupiłem go dopiero kilka tygodni temu).

1
  • #3 11 Lis 2011 11:51
    est_ars
    Poziom 18  

Razer ma u mnie WIELKI minus.
    Czy ktoś reklamował jakiś sprzęt w sklepie internetowym PROLINE? Jeśli tak, proszę o kilka informacji na temat tego jak dostarczyć im wadliwy produkt, jakie są procedury, terminy etc. oraz przede wszystkim jakie są Państwa doświadczenia z firmą PROLINE.

0
  • #5 11 Lis 2011 23:38
    est_ars
    Poziom 18  

Dziękuję za link. Sprawdzałem wcześniej informacje zamieszczone na stronie proline i kilka rzeczy pozostaje dla mnie niejasnych.

Jak można przeczytać:
    "Uszkodzony sprzęt, wraz z opisem i dokumentem zakupu dostarczyć do serwisu ProLine."

Kierując się ww. informacją, klikam link:
    "Punkty Serwisowe - Autoryzowane punkty serwisowe"
    http://www.proline.pl/?n=serwis-autoryzowane-punkty-serwisowe&grupa=serwis
    Wyświetla się lista autoryzowanych serwisów poszczególnych producentów sprzętu - (drobny szczegół: ) wygląda na to, że nie jest to lista punktów serwisowych firmy proline.

Wybieram Razer. Wyświetla się strona z komunikatem:
    "Nie znaleziono modułu
    Żądany moduł "serwis" nie został znaleziony."

0
  • #6 25 Lis 2011 13:13
    est_ars
    Poziom 18  

Wysłałem list do Proline z pytaniami dot. reklamacji. Otrzymałem szybką i rzeczową odpowiedź. Wypada więc pochwalić firmę za miłą i fachową obsługę.

Tym oto sposobem zgromadziłem wszystkie potrzebne informacje, by rozpocząć procedurę reklamacji. Nim jednak zabrałem się do rzeczy, problem ustąpił. Klawisz spacji przestał się zacinać. Pozostaje mi mieć nadzieję, że problem nie powróci, ponieważ w tej chwili w żaden spoób nie mógłbym wykazać serwisantom sprzętu razera, że opisana przeze mnie usterka miała miejsce.

--------------------------------------------------

Pozostaje jeszcze jeden, równie męczący problem. "Odpinająca" się mysz.
    Przypomnę, że korzystam z gryzonia Razer Lachesis 5600dpi, który od jakiegoś czasu przestaje nagle działać. Mysz świeci na niebieskie - więc jest nadal zasilany z portu usb; jednak kursor przestaje reagować na ruchy myszki - ostatnio zauważyłem, że kursor po prostu znika z ekranu. Powraca dopiero po odpięciu kabla z gniazda usb i ponownym podłączeniu.

Nie mam pojęcia jaka jest przyczyna i gdzie mam jej szukać. Czy problemem jest mysz, sterownik do niej, kontroler usb na płycie głównej etc. Prosiłbym o jakieś wskazówki. Z góry dziękuję

---------------

Wgrałem nowy BIOS na płytę główną, odinstalowałem i zainstalowałem ponownie sterowniki od Razera, na koniec sformatowałem C:\ i zainstalowałem system od nowa. Uznałem, że problemem były sterowniki i oprogramowanie od Razera (szczególnie, że od czasu do czasu windows zgłasza problemy z oprogramowaniem do myszy). Miałem nadzieję, że ponowna instalacja Visty będzie skutecznym rozwiązaniem, niestety dziś znowu mysz odmówiła współpracy.
    Środkowy przycisk i znaczek Razera świecił (wniosek: było zasilanie), w trayu wciąż znajdowała się ikona oprogramowania, w menedżerze urządzeń nie zostały zgłoszone żadne błędy, jednak znajdujący się na ekranie kursor przestał się poruszać - nie reagował na ruchy myszką, przestały również działać przyciski myszy. Odłączenie kabla i ponowne wpięcie myszy do portu USB sprawia, że mysz znowu działa poprawnie (do momentu gdy problem pojawi się ponownie, np. podczas grania na serwerach bf3).

Z informacji zamieszczonych w sieci przez użytkowników myszy Razer Lachesis 5600 dpi wynika, że problemem jest laser. Jedynym rozwiązaniem wydaje się reklamacja w ramach gwarancji.

0
  • #7 11 Lip 2012 14:19
    est_ars
    Poziom 18  

Mysz wymieniłem na Razer Imperator 2012 Edition i wreszcie jestem zadowolony.
    Temat odświeżam ponieważ pojawił się kolejny problem z klawiaturą: jedna z diod (pod klawiszem 'C') słabiej świeci. To trochę irytujące.

Można to jakoś 'naprawić' domowymi metodami czy trzeba oddać sprzęt do naprawy? Serwis Razera zastrzega sobie bardzo długi termin realizacji wszelkich napraw gwarancyjnych.

Przy okazji usterki związanej z myszką, o której wżej wspominałem, czekałem ponad miesiąc. W końcu sklep zgodził się wymienić mi na nowy, lepszy model (oczywiście za dopłatą).

0
  • #8 13 Lip 2012 00:33
    Eidems
    Poziom 28  

ostatnia myszka razera, która była normalnie zrobiona to razer deathadder 3g 1800dpi, najnowsze modele to szrot. Co do klawiatur, warto zainwestować w jakąś mechaniczną, nie żadnego razera (jeżeli nie możesz kupić nic z ebayu to SS 6gv2 już jest o niebo lepsza). Zwykłe membranowe klawiatury także dają radę np. dell sk-8115 czy koreański qsenn/samsung dt-35. Wracając do myszek, warto zastanowić się do jakiej głównie gry będzie nam potrzebny sprzęt, np. do gier strategicznych (rts), przeważnie gra się na lekkiej myszce, z jak najmniejszą liczbą przycisków+szmacianka+jakaś membranowa klawiatura (koreańczycy wygrywający turnieje, grają na qsenn dt-35 ewentualnie na mechanicznych np. filco)

0
  • #9 13 Lip 2012 22:53
    est_ars
    Poziom 18  

Razer imperator 2012 edition to bardzo dobra mysz.
    Klawiatura blackwidow ultimate to klawiatura mechaniczna, również bardzo dobry godny polecenia sprzęt.

Może po prostu do Polski trafia odpad atomowa, poza tym dziś już nikt nie produkuje sprzętu który miałby służyć latami. Wszystko już w pierwotnych założeniach każdego producenta ma się zużywać i psuć zaraz po terminie gwarancji. Wybacz truizmy, uznałem że warto takie rzeczy przypomnieć.

Nie ma co nostalgicznie spoglądać w przeszłość - to se ne wrati.

0
  • #10 14 Lip 2012 00:12
    Eidems
    Poziom 28  

Wiem, że blackwidow jest klawiaturą mechaniczną, ale gracze na niej nie grają, jest wymuszona przez sponsora, razera. Co do myszki, tak jak napisałem, razer bardzo spadł z jakością.

0
  • #11 14 Lip 2012 13:14
    est_ars
    Poziom 18  

Masz rację. Wprawdzie mam blackwidow i gram w gry ale przecież nie można mnie nazwać graczem.

Nie tylko razer obniżył loty jeśli chodzi o jakość. Jak już wcześniej wspomniałem to ogólna tendencja utrzymująca się na rynku. Moge mieć wiele zastrzeżeń do ich produktów ze średniej półki - tych nie polecam. Ale te droższe mają w sobie to coś.

0
  • #12 21 Lip 2012 20:43
    est_ars
    Poziom 18  

Ściągnąłem najnowsze sterowniki do klawiatury: Razer_Synapse2_v1.03.07.
    W ten sposób zostałem szczęśliwym posiadaczem dostępu do chmury.
    Chciałbym to wyłączyć, ponieważ opóźnia uruchomienie systemu (loguje się na konto utworzone na stronie razera by pobrać informacje dot. konfiguracji) i co jakiś czas wyświetla pytanie: czy skorzytać z danych lokalnych czy zapisanych na serwerze - gdy tylko pojawią się jakiekolwiek rozbieżności (3 razy w ciągu dwóch dni). Niestety nie udało mi się odnaleźć odpowiedniej opcji.

0
  • #13 28 Lip 2012 22:43
    est_ars
    Poziom 18  

Klawisz spacji przestał się zacinać już po kilku dniach od pojawienia się tego problemu. Podobnie rzecz się ma w wypadku diody oświetlającej klawisz C.

Nim oddałem klawiaturę do serwisu, postanowiłem poczekać. Przeczuwałem, że usterka może sama minąć. W takim wypadku autoryzowany serwis firmy razer obciążyłby mnie niemałymi (jak podejrzewam) kosztami związanymi z diagnostyką oraz zwrotem towaru, uznając zgłoszenie za bezpodstawne.

Być może to po prostu złośliwość rzeczy martwych, która powinna mnie nauczyć dystansu do sprzętu elektronicznego. Tematu nie zamykam, ponieważ w przyszłości (odpukać) mogą pojawić się inne, poważniejsze problemy, o których będę chciał napisać.

W związku z tym, że coraz więcej klawiszy przygasało losowy, by po jakimś czasie znów świecić jaśnie, postanowiłem zrobić gruntowne porządki. Wyciągnąłem wszystkie klawisze i wyczyściłem klawiaturę.
    Zauważam znaczną poprawę.

Zastanawiam się jak sprawdzić wersję firmware klawiatury korzystając z Razer Synapse 2.0. I ewentualnie jak wgrać najnowszą wersję. Prawdopodobnie odbywa się to automatycznie, ale póki nie sprawdzę ręcznie, nie uwierzę.

0