Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aux do radia Blaupunkt Lubec Boston CC22 - Jak dorobić ?

mag2211 13 Nov 2011 21:02 5978 1
    mag2211
    Level 13  
    Witam ponownie
    Proszę o pomoc w dorobieniu wejścia aux w radiu samochodowym Lubec cc22.

Schemat jest tutaj

Kolega eeemil w poście Mar 2010 21:18
    Re: Wyjście aux zamiast kasety - blaupunkt lubeck rcc45 opisał ciekawy sposób, ale w moim kaseciaku nie ma wymienionych niżej kości

eeemil wrote:
    Zasadniczo to trzeba:
    - wywalić mechanizm kaseciaka
    - znaleźć od spodu scalaka tda7318 lub 7348 - to jest przełącznik wejść
    - znaleźć dwa kondensatorki które idą do pinów 13 i 9 scalaka - to są wejścia sygnału z preampa magnetofonu
    - odlutować nóżki kondensatorków od strony sygnału kasety
    - przylutować do nóżek kabelki naszego wejścia aux
    - do wystających kabelków od stycznika kaseciaka (u mnie zielony i żółty) podłączyć przełącznik i zamontować go na panelu ) najlepiej w miejsce przycisku FF, ten przycisk będzie przełącznikiem radio/tape.

TU obrazek jak to wygląda u mnie :

Do podłączenia AUX wykorzystałem stary kabelek od słuchawek
    czerwony -prawy
    zielony - lewy
    złoty - masa

Od razu mówię że mam kasetę aux i mam transmiter FM i oba te urządzenia są kiepskiej jakości. Ja chciałbym to zrobić porządnie, z przełącznikiem aux - FM. Kaseta mi do niczego nie potrzebna więc można wywalić.

Bardzo proszę o sugestie.

.....................................................................................

Zastanawiałem się nad tymi schematami i proszę mnie poprawić jeśli się bardzo mylę. Tu jest kość wzmacniacza TDA2005M.

Gdyby tak wpiąć się przed wzmacniaczem, przed potencjometrami regulacji barwy dźwięku i głośności (pojedynczy kanał wyglądał by tak jak na fotce - przed i po przeróbce) stosując jedynie przełącznik wejścia (radio lub mp3). Co do tej diody nie jestem pewien. No i czy wpinając się w tym miejscu siła wzmocnienia nie będzie za duża ?

...................................................................................................

A więc zrobiłem tak jak na ostatnim zdjęciu i działa, tyle że mp3 musi mieć ustawioną głośność na 90% żeby sygnał był tak samo głośny jak sygnał z radia.
    Nie ma zniekształceń i regulacja na potencjometrach działa prawidłowo.
    mag2211
    Level 13  
    Zasadniczo wejście działa. Dodatkowo sygnał puszczam przez rezystory 2x 2k7 i potem do masy 2x 10k.