Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aux do radia Blaupunkt Lubec Boston CC22 - Jak dorobić ?

mag2211 13 Lis 2011 21:02 4793 1
  • #1 13 Lis 2011 21:02
    mag2211
    Poziom 13  

Witam ponownie
    Proszę o pomoc w dorobieniu wejścia aux w radiu samochodowym Lubec cc22.

Schemat jest tutaj

Kolega eeemil w poście Mar 2010 21:18
    Re: Wyjście aux zamiast kasety - blaupunkt lubeck rcc45 opisał ciekawy sposób, ale w moim kaseciaku nie ma wymienionych niżej kości

eeemil napisał:
    Zasadniczo to trzeba:
    - wywalić mechanizm kaseciaka
    - znaleźć od spodu scalaka tda7318 lub 7348 - to jest przełącznik wejść
    - znaleźć dwa kondensatorki które idą do pinów 13 i 9 scalaka - to są wejścia sygnału z preampa magnetofonu
    - odlutować nóżki kondensatorków od strony sygnału kasety
    - przylutować do nóżek kabelki naszego wejścia aux
    - do wystających kabelków od stycznika kaseciaka (u mnie zielony i żółty) podłączyć przełącznik i zamontować go na panelu ) najlepiej w miejsce przycisku FF, ten przycisk będzie przełącznikiem radio/tape.

TU obrazek jak to wygląda u mnie :

Do podłączenia AUX wykorzystałem stary kabelek od słuchawek
    czerwony -prawy
    zielony - lewy
    złoty - masa

Od razu mówię że mam kasetę aux i mam transmiter FM i oba te urządzenia są kiepskiej jakości. Ja chciałbym to zrobić porządnie, z przełącznikiem aux - FM. Kaseta mi do niczego nie potrzebna więc można wywalić.

Bardzo proszę o sugestie.

.....................................................................................

Zastanawiałem się nad tymi schematami i proszę mnie poprawić jeśli się bardzo mylę. Tu jest kość wzmacniacza TDA2005M.

Gdyby tak wpiąć się przed wzmacniaczem, przed potencjometrami regulacji barwy dźwięku i głośności (pojedynczy kanał wyglądał by tak jak na fotce - przed i po przeróbce) stosując jedynie przełącznik wejścia (radio lub mp3). Co do tej diody nie jestem pewien. No i czy wpinając się w tym miejscu siła wzmocnienia nie będzie za duża ?

...................................................................................................

A więc zrobiłem tak jak na ostatnim zdjęciu i działa, tyle że mp3 musi mieć ustawioną głośność na 90% żeby sygnał był tak samo głośny jak sygnał z radia.
    Nie ma zniekształceń i regulacja na potencjometrach działa prawidłowo.

1 1
  • #2 30 Lis 2011 20:27
    mag2211
    Poziom 13  

Zasadniczo wejście działa. Dodatkowo sygnał puszczam przez rezystory 2x 2k7 i potem do masy 2x 10k.

1
  Szukaj w 5mln produktów