Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DV470; DV575 i innych na MT1389 - flashowanie za pom. RS232

08 Gru 2004 10:38 11213 24
  • Poziom 17  
    Flash'owanie za pomoca RS232 DV470 i DV575 po np nie udanym upgrade z CD w momencie gdy po nim sprzet nie wstaje:
    - trzeba zrobic kabel typu FBUS (cos takiego jak od NOKI) jednak musi byc on na 3,3V to wazne ! Nokia ma 2,7V lub 2,8V poz atym kable do noki sa robione na tranzystorach a te czasem sobie nie radza z szybka zmiana napiecia (szybkimi przebiegami), lepiej dorwac kabel na MAX232
    - ten ze kabelek podpinamy do plyty, jest tam takowe zlacze 4 pinowe do niczego nie uzywane jednak jest wyprowadzone
    - trzeba znalesc noge od masy, tuz obok niej jest TX a nastepna RX pozniej idzie zasilanie ale tego nie ruszamyuzywamy tylko 3 kabli Masa, RX i TX

Takie male ale tenze kabel dziala z kazdym odtwarzaczem DVD zrobionym na MT1389 a wiec nie tylko pionek.
  • SterControlSterControl
  • Poziom 14  
    od czego wiec od jakiego typu telefonu kupic taki kabel na MAX232??
    juz 3 kable zrobilem i nic mi nie dalo
  • SterControlSterControl
  • Poziom 39  
    Ja używam dwóch różnych kabli do NOKII na tanzystorach i nie mam z nimi żadnych problemów.
  • Poziom 11  
    Ponawiam pytanie rychu1708 jaki kabel kupić do flashowania DK Digital 915 ? Proszę wszystkich o odpowiedz.
  • Poziom 14  
    Jest OK kupiłem kabelek os SIEMENSA C25 i poszło, a robilem FLASHA MEDIONA 7457 -
    To nie krzyk a jedynie eureka -dziwie sie ludziskom że są tacy zamknięci w sobie i jeżeli udzielają jakiś porad to są to porady typu adam słodowy -ZRÓB TO SAM - nie jest to ich wina -dopiero sie denerwuja w tematach im nieznanych i wtedy jakoś umieją rozmawiać z ludźmi - wrecz prosza o skuteczna pomoc zapominając że byli bezużyteczni w innego rodzaju pomocy.
  • Poziom 11  
    Dzięki za informacje. A może wiesz czy od siemensa s55 lub Sony Ericsona będzie dobry, oraz jaki jest układ kabli kolorystycznie (GND-?, Rx-?, Tx-?) w twojm c25?
  • Poziom 12  
    Witam ! ja takze proszę
    czy możesz podać układ kolorystyczny kabli?
  • Poziom 39  
    Znajdź masę - jest połączona z pinem 5 we wtyku. Potem to już tylko 2 kombinacje.
  • Poziom 12  
    Czy kabel do Nokii na USB też pasuje? i ma inny schemat kabelków?
  • Poziom 14  
    red queen napisał:
    Czy kabel do Nokii na USB też pasuje? i ma inny schemat kabelków?

Program flashujący jest napisany na łącze COM więc jak sam widzisz USB odpada:D[/b]
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    rychu1708 napisał:

Program flashujący jest napisany na łącze COM więc jak sam widzisz USB odpada:D

nie odpada,
    bardzo często kabel USB do komórki jest konwerterem USB na coś jak RS232 z napięciami TTL;
    W moim przypadku w programie MtkTool można wybrać port: LPT1 | COM1 | COM2 | COM3 | COM4.
    Sterownik od kabla USB dodał wirtualny COM (COM3) i ten trzeba wybrać w MtkTool.
    Inna sprawa że strasznie to wolno idzie (może kwestia ustawień) bo przy kabelku USB upgrade trwał ponad 20 min. a przy kabelku COM ~3 min.
  • Poziom 12  
    czy możecie powiedzić ?
    bo już wiem jak obetne wtyczkę to mam kabelki przy com 5 pin jest masa i muszę szukać rx i tx a co w przypadku usb?
    Jestem laikiem jak chodzi o elektronikę dlatego pytam
    moja córka ogląda bajki ,a ja coś uwaliłem przez płytę ,a servis będzie długi
  • Poziom 14  
    WojtasJD napisał:
    rychu1708 napisał:

Program flashujący jest napisany na łącze COM więc jak sam widzisz USB odpada:D

nie odpada,
    bardzo często kabel USB do komórki jest konwerterem USB na coś jak RS232 z napięciami TTL;
    W moim przypadku w programie MtkTool można wybrać port: LPT1 | COM1 | COM2 | COM3 | COM4.
    Sterownik od kabla USB dodał wirtualny COM (COM3) i ten trzeba wybrać w MtkTool.
    Inna sprawa że strasznie to wolno idzie (może kwestia ustawień) bo przy kabelku USB upgrade trwał ponad 20 min. a przy kabelku COM ~3 min.

Możesz sobie ustawiać ile chcesz a ja mówie, że COM i już a COM miało byc o wiele wolniejsze niż USB. Na siłe można wszystko zrobic - ale pytanie po co?
    Powodzenia w takim razie - i flashowania po pół godziny.

Dodano po 2 [minuty]:

red queen napisał:
    czy możecie powiedzić ?
    bo już wiem jak obetne wtyczkę to mam kabelki przy com 5 pin jest masa i muszę szukać rx i tx a co w przypadku usb?
    Jestem laikiem jak chodzi o elektronikę dlatego pytam
    moja córka ogląda bajki ,a ja coś uwaliłem przez płytę ,a servis będzie długi

Kup na allegro kabel za 7 złotych na com do siemensa c25,
    obetnij wtyk na komórke i połącz, masz wtedy 3 kable. Jak chcesz podam ci na maila schemat jak połączyc i zrobisz flasha w 5 minut.
    Zreszta jak chcesz.
    rychu1708 napisał:
    Możesz sobie ustawiać ile chcesz a ja mówie, że COM i już a COM miało byc o wiele wolniejsze niż USB. Na siłe można wszystko zrobic - ale pytanie po co?

Spokojnie, często w nowszych płytach nie ma już portów COM :wink:
    Jak w danej chwili pod ręką jest tylko taki kabel to czemu nie spróbować ...
  • Poziom 14  
    WojtasJD napisał:
    rychu1708 napisał:

Spokojnie, często w nowszych płytach nie ma już portów COM :wink:
    Jak w danej chwili pod ręką jest tylko taki kabel to czemu nie spróbować ...

Jestem spokojny ale śledź na Coma mozna dostac jezeli sie ma wejscia w sklepach komputerowych lub kupic u nich za 5 złotych. Wiekszosc plyt głównych nowszych ma na pokładzie takie małe miejsce na połączenie więc skoro można znaleść wyjscie to dlaczego nie?? no nie??
    pozdro wojtas -wierz mi bez emocji
    po prostu słowo pisane inaczej dociera wiec dlatego mogles wyczuc emocje-jestem za kazdym rozwiazaniem jezeli prowadzi do celu:arrow::D

Moderowany przez oldboy:

Proszę nie "wytłuszczać" tekstu, nie ma takiego powodu. Proponuję skupić się na pisowni. Regulamin

• Poziom 12  
    Ja mam na płycie 10 pinowego coma ,a wtyk jest 9 pinowy (ostatni zaślepiony), a usb nawet 3. Co z takim fantem zrobić?
    Ja pisałem o nowych płytach bez wyprowadzonych gniazd ani możliwości podłączenia - np. nowe Abity, nie mają nawet LPT.
    Chcesz wykorzystać kabelek USB, musisz znać rozkład i przeznaczenie wyprowadzeń we wtyku do telefonu;
    Jak na płycie jest złącze szpilkowe do podłączenia COMa to najlepiej zajrzeć do manuala płyty i odszukać przyporządkowanie poszczególnych sygnałów ; tu potrzebne są tylko trzy: RX, TX, GND
  • Poziom 12  
    Jeszcze raz witam
    Wziołem taki firmware Medion7457_1250_v10_Mtz
    co prawda pliki textowe sub. tylko czyta ale nie tnie liter
    chciałem rozszerzyć o text
    wgrałem MedionMD80796_1250_V1.1_Mtz oba mają Mtt1389.bin
    te ten drugi załatwił mi dvd (pali się dioda i wyświatlacz do połowy),w czasie ładowania tacka mi wyjechała
    który z softów mam wgrać przez kabel ten sprawdzony czy ten drugi
    czy oryginalny
    mam dk 915
    Dziękuje za pomoc
    PS udało mi się coma uruchomoć i teraz czekam na kabel od simensa c25 (posłuchałem rady) oraz na ten kabelkowy schemat czekam
    to jest właśnie ten plik
  • Poziom 14  
    okresl co w koncu wgrales od mediona 7457 czy od twojego bo nie rozumie wszystkiego
    schemat wysle z okresleniem kolorow kabla na jalki styk ma isc
    pozdro -----rychu
  • Poziom 12  
    próbowałem zmienić ,ale punktcja się nie chce zmienić może coś żle robię
    pozdrawiam
  • Poziom 14  
    red queen napisał:
    próbowałem zmienić ,ale punktcja się nie chce zmienić może coś żle robię
    pozdrawiam
    juz pobralem i stetstowalem w sumie ten soft malo co daje i zacpal ci w sumie mediona
  • Poziom 12  
    mam dk 915
    wgrałem Medion7457_1250_v10_Mtz(płytą) i chodził
    aktualizowałem do MedionMD80796_1250_V1.1_Mtz bo czyta pliki w formacie text
    a nie tylko sub
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Czy ktoś we jak to zrobić z DVD PHILIPS DVP642 ??
  • Poziom 12  
    czyta text?w jakim formcie textowym ?oryginalnyoczywiście oraz ten który polecasz
    PS
    ten soft powinien u mnie działać? czyta tylko micro dvd ,które i ta
    zmieniam na sub i ma czane logo