Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG 32B350 złe kolory na programach DVB

16 Lis 2011 09:19 2922 9
  • Poziom 16  
    Witam
    Telewizor LCD SAMSUNG 32B350 ma złe kolory na programach cyfrowych
    Pierwotne uszkodzenie polegało na tym iż obraz był bardzo ciemny i były zafałszowane kolory na wszystkich programach , ( analogowych, cyfrowych i z wejść liniowych )
    Po resecie w trybie serwisowym , obraz jest normalny na programach analogowych i z wejść liniowych , natomiast programy cyfrowe mają zafałszowany kolor
    ( przewaga fioletowego - to co ma być czarne jest fioletowe )
    Czy ktoś z kolegów spotkał się już z czymś takim ?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Sprawdź status kalibracji ADC na poszczególnych wejściach, zwłaszcza na HDMI. Po factory reset kalibracja się kasuje i należy ją wykonać ponownie.
  • Poziom 30  
    Kcyś napisał:
    Po factory reset kalibracja się kasuje i należy ją wykonać ponownie.

Po factory reset kasują się tylko wszystkie nastawy użytkownika, to samo uzyskasz trzymając klawisz EXIT 10s na pilocie.
    Po wyczyszczeniu EEPROMA wtedy konieczna jest kalibracja.
    Sprawdź parametry balansu dla trybu cyfrowego, bo najprawdopodobniej po HDMI tez masz zafałszowane kolory
  • Poziom 19  
    zorbek napisał:
    Po factory reset kasują się tylko wszystkie nastawy użytkownika

Taki reset zazwyczaj ma nazwę "reset shop" lub w marce Philips "virgin mode" kolego. Factory mode kasuje ADC i ustawienia kolorymetrii i przywraca wszystkie te nastawy na nominalne. Przeprowadza się takowy reset po aktualizacji softu w celu dokonania ponownej regulacji kolorymetrii Minoltą CA-210.
  • Poziom 30  
    No to podaj mi w samsungu gdzie jest ta pozycja bo factory reset w pierwszej zakładce opcji resetuje tylko ustawienia użytkownika. A o CA-210 więcej nie czytaj
  • Poziom 19  
    Ta nasza dyskusja nic nie wnosi do postu autora. Jeżeli chcesz ze mną porozmawiać na ten temat kolego to napisz na PW, podam numer telefonu i rozwiniemy temat, ewentualnie podaj swój to ja oddzwonię, dyskusja może być budująca dla nas obydwu.
    zorbek napisał:
    A o CA-210 więcej nie czytaj

Tego akurat nie rozumiem? Korzystam z tego przyrządu na co dzień i zupełnie nie rozumiem sugestii? Nie czytać? Ja z niego korzystam i cieszę się z jego posiadania.
    Co do Samsunga to czy kolega sprawdzał kiedykolwiek ustawienia white balance przed resetem i po nim? Spostrzeżenia mogą być szokujące, aczkolwiek nie twierdzę że mam rację bo w Samsungach kolorymetrii nie miałem okazji ustawiać. Jednak w wielu innych markach tv miałem i zasady obowiązują niemalże te same.
    Tak więc zapraszam do wspólnej dyskusji.
  • Poziom 30  
    Kcyś napisał:
    .... aczkolwiek nie twierdzę że mam rację bo w Samsungach kolorymetrii nie miałem okazji ustawiać..... .

Najpierw sprawdź a później udzielaj porad.
  • Poziom 19  
    zorbek napisał:
    Sprawdź parametry balansu dla trybu cyfrowego

Rozszerz to kolego skoro jesteś obyty w temacie. Powiedz co ma zmienić jeżeli sprawdzi i będzie źle. Co ma zmienić żeby było prawidłowo? Podaj właściwy parametr tego o czym piszesz żeby autor postu mógł skorzystać z twojej porady.
  • Poziom 30  
    Przecież masz wszystko napisane które parametry należy sprawdzić. Instrukcje serwisowe są dostępne.
  • Poziom 16  
    Zamykam temat i dyskusje.
    Ustawiłem parametry kolorów ręcznie w trybie serwisowym bez automatycznej kalibracji i wszystko działa poprawnie

Dzięki za zainteresowanie tematem .